Jump to content
konda

Grzałka silnika na 230V- warto?

Recommended Posts

Warto Waszym zdaniem wydać 300 złotych na taki sprzęt?

Dziala pewnie dobrze - potencjalny problem to podłaczanie i rozlączanie :)

Ja w poprzednim dieslu miałem coś takiego http://allegro.pl/grzalka-nagrzewnica-12v-pod-parownik-reduktor-i6660856131.html  - pewnie gorzej grzeje ale IMO mniej klopotliwe....

edit - aukcja miała byc przypadkowa  - ale nawet nie wiem czy to nie był ten sprzedawca ;)

Edited by delco

Moim zdaniem nie warto. Do tego trzeba by chyba dorobić jakiś zewnętrzny sterownik, bo przecież nie będzie grzał i mielił chłodziwa w układzie przez całą noc? Podłączanie/odłączanie tego do sieci to dodatkowa upierdliwa czynność. Akumulator i tak będzie zimny i słaby, poza tym silnikowi który ma normalną temperaturę pracy rzędu 90* zwisa czy przy rozruchu jest plus czy minus 20  :hehe:  bo po kilku minutach sam sobie ją osiągnie  ;] .

Co do upierdliwości obsługi to zgoda - natomiast w miescie silnikowi nie jest chyba obojętne w jakim zakresie temp pracuje - bo przy dystansie powiedzmy 5 km  i temp -20 C to na bank nie bedzie 90 stopni ;)

Przy -20* silnik osiągnie 90* w kilka minut? Ciekawe który...

odrzutowy? ;)

• Like 1

z tym to trzeba uważać, można sobie zespawać alternator w benzyniaku jak się przesadzi z ilością świec.

W dieslu miałem ;)

U mnie osiąga. Autostradę mam w 500 metrach od domu, po 3 minutach osiąga temperaturę roboczą. Pewnie jakieś dogrzewanie też tam ma, bo nawet po mieście szybko robi się ciepły. 

Chcialbym tylko niesmiało zauwazyć iz zalozyciel watku jeżdzi swoim autem a nie Twoim - wiec cieszymy się twoim szczęściem ale nie ma to wplywo na grznie sie silnika w innych autach...

• Like 1

jakby samochód był dorobkiem ich całego życia

Wiesz przy -10C samochód w którym miałem załozona grzałkę zasilana a akumulatora rozgrzewał się po 20 km... przy grzałce wpiętej przez nagrzewnicę po minucie leciało ciepłe powietrzne....  jaki to ma zwiazek z dorobkiem zycia czy ceną? - mnie chodziło zeby w srodku było cieplej....

No i jak sie to spisywalo? Wyraznie szybciej lecialo cieple powietrze z nagrzewnicy?
Po mniej wiecej minucie od uruchomienia  powietrzne lecialo wyraxnie ciepłe... bez tego potrzeba było z  ok 5 minut - mówimy o temp w granicach -10C - silnik 1,5 litra,  moc grzałek ok 1 kW - chyba 3x30A...

rano zagrzeje olej w misce za pomocą bodajże turystycznej kuchenki gazowej.

Wyjdzie że jestem dinozaurem - ale pamiętam jeszcze ze przed uruchomieniem  autobusu widywalem podpalane gazety/szmaty pod miską olejową....

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.