Jump to content
konda

Grzałka silnika na 230V- warto?

Recommended Posts

Jak to jak? Całkiem prosto... przynajmniej w mojej wiosce   :hehe:

Gmina zrobiła parking, jednak nie dotykając słupów oświetlenia. Przed słupem był chodnik i jezdnia, zrobili parking - słupy zostały. 

W swojej naiwności wystosowałem do gminy zapytanie, czy aż takim trudem i kosztem było przestawienie słupów podczas prac?

Odpowiedź była równie nielogiczna, co pokrętna... a wystarczyło zdradzić tajemnicę, że to "stacja dokująca" do pojazdów elektrycznych...   :hehe::phi::lol:

(co prawda tylko w porze nocnej, ale zawsze coś).

attachicon.gifsłup parking.jpg

O, to timera nie potrzebujesz.

Mam ich starszy produkt (czarna plastikowa obudowa) i polecam. Używane w Clio II 1.5 dCi zdało egzamin, podobnie jak Corsa 1.2 i 1.8. Silnik odpala na pewno sprawniej i na pewno auto szybciej się nagrzewa. Przy temp. -6 spokojnie starczyło 20-25 minut do wyłączenia grzałki (czyli osiągnięcia temparatury silnika około 50st.). Gdzieś nawet robiłem log z takiego nagrzewania, miałbym wykres temperatury w funkcji czasu.

przewód 230V mam przeciągnięty do środka, tam znajduje się przedłużacz, który zasila również ogrzewacz wnętrza DEFA i trzecie - do np. prostownika przy mocnych mrozach

Na pewno jest to tańsze od włączenia bryki. Prądu skotłuje przez godzinę za 1 zł, a paliwa za 8 zł.

Zastanawia mnie jak ludzie sie podlaczaja do latarni...

Tam chyba nie ma zadnego gniazdka? A jak nie to przeciez nie ma jak odlaczyc pradu zeby podlaczyc sie pod kable?

W dzień dorabiasz gniazdko i masz.

Są jakieś dowody na to, że silniki aut w Kanadzie czy Norwegii szybciej zużywają się, niż w autach z Włoch czy Hiszpanii?

Mają większą moc.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.