Skocz do zawartości

[G] Zamek klapy bagażnika (kombi) - nie otwiera centralny i z kluczyka. Brak reakcji.


pudeldogg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu nie mogę otworzyć tylnej klapy od bagażnika w mojej astrze g. Zamek centralny nie reaguje, a po przekręceniu kluczykiem w prawo słychać odgłos z zamka ale nie ma efektu. W lewo natomiast jest lekki odgłos zamka ale nadal nie można otworzyć klapy.

 

Kilka pytań:

 

1. Jak otworzyć klapę bagażnika od środka?

2. Po otwarciu, co sprawdzić w pierwszej kolejności, tak żeby mieć pewność co trzeba kupić lub naprawić, bez większego wysiłku.

3. Może ktoś z forumowiczów ma schemat, rysunek jak to wygląda?

 

Moje podejrzenia to:

1. Przyrdzewiały zamek

2. Uszkodzony elektromagnes od centralnego zamka

3. Może jakieś cięgna zerwane?

 

Proszę o pomoc, bo fajnie by było używać bagażnik :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja niestety mam odwrotny problem - czyli zamek nie łapie ucha w podłodze czyli nie zamyka. 

 

Pytanie brzmi - gdzie i kto handluje takimi nowymi. Nasz Naczelny Inżynier podawał kiedyś że pasą od Zafiry, Vectry i innych Opli. 

 

Nie mogę rozebrać i naprawić istniejącego, bo muszę jechać po te auto 200km w sobotę i muszę mieć już dobry zamek w ręku. Przekładka i wio do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 13:23, Esol napisał:

Ja niestety mam odwrotny problem - czyli zamek nie łapie ucha w podłodze czyli nie zamyka. 

 

Pytanie brzmi - gdzie i kto handluje takimi nowymi. Nasz Naczelny Inżynier podawał kiedyś że pasują od Zafiry, Vectry i innych Opli. 

 

Nie mogę rozebrać i naprawić istniejącego, bo muszę jechać po te auto 200km w sobotę i muszę mieć już dobry zamek w ręku. Przekładka i wio do domu.

@Orochimarugdybyś nie zauważył to było do Ciebie. Możesz wygrzebać temat od czego jeszcze pasują zamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Dnia 6.02.2017 o 20:09, Orochimaru napisał:

Zamek do Astry G kombi pasuje z Zafiry A, Merivy A, Vectry B, Omegi B i Combo C.

Podepnę się pod temat, bo problem mam ;]

Szlag trafił otwieranie klapy z centralnego (nie wiem - kable? ), z kluczyka też nie ma możliwości - zamek dawno temu się zasyfił, ja temat zlałem i teraz lipa ;]   - ale to w tej chwili nieistotne - jest opcja bez demolki tapicerki otworzyć AG kombi od środka? Auto mam zapakowane pod sufit po wywczasie, ale dogrzebałem się do klapy i powiem szczerze, że nie mam pomysłów ;] .

Autokąciku - pomocy ;) 

 

Edit: 

Dojście jest bardzo proste:

Odkręcamy w sumie 4 torksy, lekko podważamy tapicerke od góry i mamy siłownik w zasięgu ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.