Skocz do zawartości

awaria skrzyniki biegów - brak 5tki i wstecznego


utasz666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w poniedziałek rano przy minus 18`C moje seicento 2003 rok 1.1 MPI odpaliło  bez problemu. 

W powrotnej drodze z pracy chcę wrzucić bieg wsteczny a tu silny opór w skrzyni biegów. 

Sprzęgło i 1,2,3,4 działają bez zarzutu. wjechałem na kanał i  zastanawiam się co z tym fantem. Rozebrałem dźwignię - drążek odłączyłem od wodzików i po ocenie wzrokowej wszystko gra. Wodziki są ok. bo ruszałem nimi- biegi wskakują bo wodziki (skrzynia dwu wodzikowa) się ruszają przy skrzynce biegów. 

Co dalej, ściągać skrzynię biegów i kupować nową cz też rozebrać i próbować naprawić. Proszę o radę . pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z hasłem: "nie wiem, więc się wypowiem"   :phi:    zapytam: czy R jest na przeciwko "5" ?

Jeśli tak, to czy kłopot nie jest związany z zewnętrznym mechanizmem zmiany biegów? Konkretnie z elementem odpowiedzialnym/przenoszącym ruch prawo-lewo lewarka do wybieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo nie ma żadnych złamań, nadmiernych luzów oraz i innych takich. Mechanizm stawia silny opór przy próbie "wbicia" biegu piątego lub wstecznego. sam ruch lewo prawo dźwigni zmiany biegów ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wczoraj złożyłem mechanizm lewarka i o dziwo puściło. Piąty bieg oraz wsteczny działają. Podejrzewam silne mrozy oraz coraz gorszą kondycję wybieraka skrzyni biegów.

Do tego jeszcze instalacja gazowa w autku, także miejsca bardzo mało. Wiem co mnie czeka w najbliższym czasie. 

Dzięki romano 11 za jakąkolwiek podpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.