Skocz do zawartości

akumulator


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać

Napiszę tutaj bo najczęściej ktoś tu zagląda a chodzi mi o akumulator(y) do c 330

Obecnie są 2 po 6V dzisiaj jeden pierdyknął (wybuch) teraz pytanie;aku mają już kilka lat zimą trzeba doładować co 2tyg,by odpalił latem bez problemu trzymają,dokupić jeden o podobnych parametrach czy komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te akumulatory są połączone szeregowo. Cała instalacja w tym traktorze jest na 12 V, tak?

 

Jak będziesz miał jeden akumulator nowy, a drugi dość zużyty, to nie wykorzystasz w całości możliwości nowego akumulatora.

Będą się też one ładowały niesymetrycznie i możliwe, że starszy akumulator będzie blokował dalsze ładowanie nowego, bo są one połączone w jeden obwód.

 

Budżetowo - możesz kupić 1 sztukę i będzie to działało, ale tak jak na starych akumulatorach, a nie na nowych - poprawnie powinno się wymienić oba.

Akumulatory do połączeń szeregowych powinny być w zbliżonym stanie, więc tą kilkuletnią sztukę najwyżej wykorzystasz do innej maszyny, jak zdechnie kolejny akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

Napiszę tutaj bo najczęściej ktoś tu zagląda a chodzi mi o akumulator(y) do c 330

Obecnie są 2 po 6V dzisiaj jeden pierdyknął (wybuch) teraz pytanie;aku mają już kilka lat zimą trzeba doładować co 2tyg,by odpalił latem bez problemu trzymają,dokupić jeden o podobnych parametrach czy komplet?

 

Kup jeden 12v 90Ah lub 100Ah. Zapłacisz troszkę więcej jak za jeden sześcio  wlotowy, ale dużo mniej jak za dwie "szóstki" .

Masz prądnice, czy alternator ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

Napiszę tutaj bo najczęściej ktoś tu zagląda a chodzi mi o akumulator(y) do c 330

Obecnie są 2 po 6V dzisiaj jeden pierdyknął (wybuch) teraz pytanie;aku mają już kilka lat zimą trzeba doładować co 2tyg,by odpalił latem bez problemu trzymają,dokupić jeden o podobnych parametrach czy komplet?

 

luki ma 100% rację

 

KUp jednego 125Ah- tylko nie tego długiego półmetrowego, a krótkiego jak ten 6V -bodajze 35cm- będzie idealnie pasował w oryginanle miejsce(to juz bedzie full wypas aż z naddatkiem), taki starczy na bardzo długo, bo nie bedzie nawert porządnie przemęczany.

 

Dwie szóstki sa tam do niczego nie potrzebne. Nie wiem dlaczego to tak kiedyś zaprojektowali.

 

JA w c360 jeżdze na jednym 12v 125Ah.

Ba nawet ciężka czwórka (u1014) na takim 125ah daje radę (ale tym dłuższym, mocniejszym)

 

ps

nawet 100Ah byłby ok, ale różnica w cenie jest miedzy nimi niewielka, wiec lepiej dac tego mocniejszego- na dłuzej wytrzyma

 

Te cartechy  z allegro

http://allegro.pl/akumulator-12v-125ah-900a-cartech-grudziadz-120ah-i6576662335.html

Sa bardzo tanie a dosc przyzwoite

 

Popatrz , czy gdzies w Twojej okolicy maja punkt odbioru ( a maja ich duzo w Polsce) i za trzy stówy bedziesz miał jeden, bardziej niz wystarczający, nowy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C360 od ok. 10 lat działa na akumulatorach co w aucie juz nie dawaly rady. Futura 65 Ah krecila az miło. Najdluzej wytrzymal banner 74Ah bo z 6 lat tam siedział. Wyciągnąłem go z astry f bo juz nie dawal rady zimą. W traktorze kilka lat jeszcze krecil az miło. Zamontowany byk takze 70A alternator delco z opla. Więc jak masz jakiś zapasowy akumulator z auta o pojemności 65-100Ah to załóż i sprawdź jak bedzie sie zachowywał. Podobno 2 cylindry potrzebuja wiecej mocy na rozruch jak 4. Ale wielu znajomych w ciapkach ma takie male akumulatory 12V i działają. Brat zalozyl do wladymirca taki 90Ah i tez targalo az miło. Ale zainwestuj w jakis alternator. Zrob zasilanie z minusem na ramie i w drogę.

Później H4 w refektory i bedzie cywilizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktor jest ojca ja tylko dopytać chciałem,siedzi tam prądnica,wątpię by dał się namówić na alternator!tak też myśli zrobić aby przejść na jeden 12V,starego od osobówki niestety brak wiec będzie szukał za nową 12.Dzięki za udział  w temacie:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dopóki nie zdecydujecie sie na alternator (co szczerze polecam. jakiś stary bosch ze szrotu z podobnym mocowaniem jak prądnica bedzie zdecydowanie lepszy od nowych choińczyków z allegro), to pamiętaj, zeby zostawić tak jak jest, czyli plus na mase, bo spalisz regulator napiecia i prądnice i wówczas juz bedziesz musiał ją wymienić:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.