Skocz do zawartości

Airbag aku ostrzeżenie


ccLot

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym odłączaniem aku przy pracy z poduszkami to mają jednak rację;]

Montowałem dzisiaj kierownice multi w Stilo i wymyśliłem, że nie odłączę aku i to był błąd.

W momencie podłączania taśmy pod kierownicą zdarzyło się małe bum:t_23i:

Kluczyk wyłączony a i tak wywaliło.

Po za poduszką żadnych strat w sprzęcie i ludziach.:brawo:

Odłączajcie aku będzie jednak taniej i bezpieczniej:pomysl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ccLot napisał:

Z tym odłączaniem aku przy pracy z poduszkami to mają jednak rację;]

Montowałem dzisiaj kierownice multi w Stilo i wymyśliłem, że nie odłączę aku i to był błąd.

W momencie podłączania taśmy pod kierownicą zdarzyło się małe bum:t_23i:

Kluczyk wyłączony a i tak wywaliło.

Po za poduszką żadnych strat w sprzęcie i ludziach.:brawo:

Odłączajcie aku będzie jednak taniej i bezpieczniej:pomysl:

 

A po jakim czasie od wyłączenia stacyjki zacząłeś gmerać przy tej kostce/taśmie, kiedy nastąpiło bum?

Z tego co się orientuje to chyba we wszystkich autach zasilanie centralki airbag jest po kluczyku. Pytanie na jak długo starczy energii z kondensatorów w centralce nawet po braku zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, volf6 napisał:

Pytanie na jak długo starczy energii z kondensatorów w centralce nawet po braku zasilania...

 

Dlatego zamierzając grzebać przy poduszce lub napinaczach po odpięciu aku wskazane jest zewrzeć na chwilę plus z minusem właśnie w celu rozładowania wszelkich pojemności. W pirotechnice zasadą jest że kabelki są zwarte i rozwiera się je dopiero przed uzbrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, shapyr napisał:

 

Dlatego zamierzając grzebać przy poduszce lub napinaczach po odpięciu aku wskazane jest zewrzeć na chwilę plus z minusem właśnie w celu rozładowania wszelkich pojemności. W pirotechnice zasadą jest że kabelki są zwarte i rozwiera się je dopiero przed uzbrojeniem.

Tylko to nic nie da, bo zasilanie jest po stacyjce i to w większości przez jakiś przekaźnik a i w samej centralce są pewnie diody separujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎.‎01‎.‎15 o 18:39, ccLot napisał:

 

W momencie podłączania taśmy pod kierownicą zdarzyło się małe bum:t_23i:

 

 

O rzeszzz... 8] To masz szczęście, że się przy tym nie uszkodziłeś. Ostatnio też grzebałem przy poduszce i zastanawiałem się czy przypadkiem nie odpali. Aku do odłączenia obowiązkowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cos skopane z elektronika auta. Normalnie nie ma prawa tam być napięcia. Poza tym do odpalenia poduszki potrzebna jest sekwencja impusów wysokiej częstotliwości (w wiekszości aut 500Hz) których nie da sie wygenerować ręcznie i przypadkiem przy podłączaniu/odłączaniu wtyczki. Więc zdarzyło sie coś co nie miało prawa się zdarzyć. Strzelam że gdzie w twojej instalacji auta coś jest podpięte "na lewo" w obwód zasilający poduszkę.
Generowanie wystrzału napięciem stałym następowało tylko w pierwszej generacji poduszek, nie pamietam dokładnie, w których autach to było ale nie sądze żeby akurat w twoim Stilo. 
Kolejna rzecz to wtyczka poduszki która rozwiera styki (blaszkę) dopiero po zaskoczeniu w gnieździe, wczesniej styki są zwarte i potencjał wynosi zero. 
P.S. Żaden zawodowiec, ktory zdejmuje poduszki kilka razy dziennie nie bawi się w odpinanie aku i jakoś nie słyszałem w brażny o takim przypadku jak twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi ten wystrzał nie pasuje.

Analizując na chłodno co się stało, mam wrażenie że kostkę łączącą taśmę z resztą instalacji mogłem odwrotnie podłączyć (do góry nogami).

Wciśnięcie tej kostki odwrotnie normalnie nie jest możliwe, ale miałem zdjętą zewnętrzną obudowę która odpowiada za prawidłowe podłączenie

i mogło się stać co się stało.

W stilo są 2 kostki 2-żyłowe w poduszce.

 

Założona nowa poduszka z podpiętym aku i nic nie strzeliło:ogien:, a co

jak szaleć to szaleć.

Błędy wykasowane, wszystko hula:)

Także na 99% "awaria" była spowodowana przez rozgarniętego użytkownika:phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem identyczna sytuacje przy a wlasciwie po demontazu poduszki kierowcy z a klasy w168,wybuchla po wyjeciu z auta w trakcie drogi do wozka z narzedziami,stawiam na wyladowania elektrostatyczne

Mercedes zaleca obslugujacym elektrycznie auta noszenie opasek anty wyladowczych na rekach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomcar napisał:


P.S. Żaden zawodowiec, ktory zdejmuje poduszki kilka razy dziennie nie bawi się w odpinanie aku i jakoś nie słyszałem w brażny o takim przypadku jak twój.

Ja bym dodał falę kradzieży poduszek w USA w latach 90tych . Oczywiście nikt się nie bawił w odpinanie aku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/17/2017 o 13:07, tomcar napisał:

Generowanie wystrzału napięciem stałym następowało tylko w pierwszej generacji poduszek, nie pamietam dokładnie, w których autach to było ale nie sądze żeby akurat w twoim Stilo.

Citroen C8 z 2003 roku. Rozbierałem go na części a że był to anglik to deska z wbudowaną poduszką pasażera i tak nie była do niczego potrzebna. Dwa kabelki bezpośrednio z aku do poduszki i był wystrzał.

Z tą teorią serii impulsów to chyba naciągana historia, poduszka ma się otworzyć błyskawicznie i niezawodnie. Żeby reagowała na serię impulsów musiała by mieć jakiś układ elektroniczny z odbiornikiem sygnału. Na 100% nie jestem pewien ale tam jest chyba jednak zwykły i niezawodny zapalnik piroteczniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na festiwalu nauki przyklejalismy do airbagow powertapem arbuzy i na to worek maki. Wszystko szlo w drzazgi a to co Ci kolesie sie tak za brzuchy lapia to fala uderzeniowa czesciowo po organach wewnetrznych poszla-wspolczuje. Kandydaci do nagrod Darwina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 14:07, tomcar napisał:

Masz cos skopane z elektronika auta. Normalnie nie ma prawa tam być napięcia. Poza tym do odpalenia poduszki potrzebna jest sekwencja impusów wysokiej częstotliwości (w wiekszości aut 500Hz) których nie da sie wygenerować ręcznie i przypadkiem przy podłączaniu/odłączaniu wtyczki. Więc zdarzyło sie coś co nie miało prawa się zdarzyć. Strzelam że gdzie w twojej instalacji auta coś jest podpięte "na lewo" w obwód zasilający poduszkę.
Generowanie wystrzału napięciem stałym następowało tylko w pierwszej generacji poduszek, nie pamietam dokładnie, w których autach to było ale nie sądze żeby akurat w twoim Stilo. 
Kolejna rzecz to wtyczka poduszki która rozwiera styki (blaszkę) dopiero po zaskoczeniu w gnieździe, wczesniej styki są zwarte i potencjał wynosi zero. 
P.S. Żaden zawodowiec, ktory zdejmuje poduszki kilka razy dziennie nie bawi się w odpinanie aku i jakoś nie słyszałem w brażny o takim przypadku jak twój.

 

No nie wiem, potrzebowałem na szybkości poduchę do wypalenia wiec wyjąłem ze swojej 307mki, zarówno boczna z fotela  jak i przednia z kiery pieknie wypaliły po zwykłym spięciu z akku.  Wyjmowałem z wyłączonym akumulatorem oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyjąłem w życiu jakieś kilka tysięcy poduszek i tyle samo zamontowałem i nigdy nie odłączałem aku. No może w paru przypadkach gdzie byłby potem problem ze skasowaniem błędu (nietypowe marki). Wielokrotnie zdarzało się mi rozwiercać mocowania poduszek, bo zdarza się że gwinty śrub trzymających air-bagi się zrywają (częste np w Toyotach) i nie muszę chyba pisać że nigdy żadna poduszka nie wypaliła. Dodam że nie znam żadnego takiego przypadku wśród znajomych robiących w tej branży, chyba że chcieli celowo wywołać zapłon. 
Dla mnie ta historia to tylko potwierdzenie że wszystko się może zdażyć nawet jak producent zabezpieczył się przed przypadkowym odpaleniem. 
Jak  czytam o odczekiwaniu kilku minut az się tajemnicze kondensatory rozładują to się tylko uśmiecham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.