Skocz do zawartości

jak i jaki wybrać wydech/tłumik?


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie miałem styczności ale sam fakt,  że za kawałek puszki z przegrodami (a może i bez)  kosztuje nawet 900zl. A gdzie tam te inne marki po 2000zl i więcej.  

 

Za takie pieniądze to ludzie kompletne wydechy składają do aut z kwasowki. A może i dedykowane zestawy... 

 

Zastanawiam się czemu Dominator to coś złego.  

 

Niestety nie miałem żadnego sportowego wydechu. Ale podziwiam fakt kupna czegoś takiego za takie pieniądze.  Szczerze wolałbym żeby mi ktoś z kwasowki zrobił taki jak chce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, michalkl1 napisał:

Nie miałem styczności ale sam fakt,  że za kawałek puszki z przegrodami (a może i bez)  kosztuje nawet 900zl. A gdzie tam te inne marki po 2000zl i więcej.  

 

Za takie pieniądze to ludzie kompletne wydechy składają do aut z kwasowki. A może i dedykowane zestawy... 

 

Zastanawiam się czemu Dominator to coś złego.  

 

Niestety nie miałem żadnego sportowego wydechu. Ale podziwiam fakt kupna czegoś takiego za takie pieniądze.  Szczerze wolałbym żeby mi ktoś z kwasowki zrobił taki jak chce.  

 

Tylko takiego robionego pod Ciebie nie usłyszysz nigdzie jak dopiero po zamontowaniu go na moto :blush:, ja zdecydowanie nie lubię takiego ryzyka. Akrapovic nigdy mnie nie zawiódł swoim dźwiękiem i dlatego kupiłam od razu z motocyklem :) cieszy moje ucho - choć innych niekoniecznie ;] .Cudowny bulgocik :serducha: od razu inaczej człowiek funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dusia napisał:

 

Tylko takiego robionego pod Ciebie nie usłyszysz nigdzie jak dopiero po zamontowaniu go na moto :blush:, ja zdecydowanie nie lubię takiego ryzyka. Akrapovic nigdy mnie nie zawiódł swoim dźwiękiem i dlatego kupiłam od razu z motocyklem :) cieszy moje ucho - choć innych niekoniecznie ;] .Cudowny bulgocik :serducha: od razu inaczej człowiek funkcjonuje.

poza tym zrobić z kwasówki w samochodzie a w moto to 2 bajki. w aucie wydech ma dużo miejsca, jest bardzo długi i jest prosty. im dluzszy wylot - tym mniejsze ryzyko namieszania z podcisnieniami.

 

w moto - masz krótki dolot i wydech. zatem tutaj nie dość że masz trudniejsze otoczenie, to jeszcze możesz skopać dynamikę spalin w tak krótkim układzie.

 

Akrapovic czy Leo, czy inni robiacy to "zawodowo" wiedzą o tym, maja dojscia u producentów i potrafia zestawic puszkę, kolektor i oprogramowanie silnika. Dominator (czy inni "tani") robi poprostu puchy w dużym garażu. nikt tam nie patrzy czy jakies cisnienie wsteczne jest czy nie. czy odpowiednie zjawiska falowe są... i gdzie to zamontujesz... ma ryczeć. publika "pod mosteczkiem" będzie content :)

 

dlatego jak już isc w tanie i niededykowane - ja wybieram Supertrapp :) bo to się przynajmniej reguluje :)

Edytowane przez jimbo22
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku okazało się, że jedyną możliwą formą montażu jest wspawanie Dominatora na stałe, co - biorąc pod uwagę konieczność pozbycia się katalizatora - oznacza proszenie się o kłopoty podczas kontroli/przeglądu.

 

"Mój" Dominator jutro wraca do fabryki. Producent zachował się bardzo ok - przyjmie zwrot i odda kasę.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.03.2017 o 14:05, FrugOs napisał:

W moim przypadku okazało się, że jedyną możliwą formą montażu jest wspawanie Dominatora na stałe, co - biorąc pod uwagę konieczność pozbycia się katalizatora - oznacza proszenie się o kłopoty podczas kontroli/przeglądu.

 

"Mój" Dominator jutro wraca do fabryki. Producent zachował się bardzo ok - przyjmie zwrot i odda kasę.

 

 

I zostajesz na serii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Niestety.

Dedykowane rozwiązania (kolektor + tłumik) startują od >3,2 kpln (bez montażu) - to za dużo za zabawkę do sprzętu wartego ~15 koła. 

 

Myślę też na zakupem używanych kolektorów na allegro (700-900 zł), dokupieniu tłumika (np. ixil, mivv czy nawet taki dominator) i zespawaniu kompletu przy pozostawieniu w garażu oryginalnego układu wydechowego na podmianę w razie "w".

W sumie wyjdzie <2 kpln - też sporo, ale do przełknięcia. Tutaj hamuje mnie lenistwo i brak czasu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 13:54, FrugOs napisał:

Tak. Niestety.

Dedykowane rozwiązania (kolektor + tłumik) startują od >3,2 kpln (bez montażu) - to za dużo za zabawkę do sprzętu wartego ~15 koła. 

 

Myślę też na zakupem używanych kolektorów na allegro (700-900 zł), dokupieniu tłumika (np. ixil, mivv czy nawet taki dominator) i zespawaniu kompletu przy pozostawieniu w garażu oryginalnego układu wydechowego na podmianę w razie "w".

W sumie wyjdzie <2 kpln - też sporo, ale do przełknięcia. Tutaj hamuje mnie lenistwo i brak czasu ;] 

 

W sumie jak ja miałbym wydać 4 tys zł na wydech, to pewnie też bym się długo zastanawiał czy warto. Ja już kupiłem mojego XJ z tym wydechem i sam szukam do niego db kilera bo przy dłuższych trasach jest niestety trochę męczący. Ale dźwięk z niego jest super :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.