Skocz do zawartości

Płyta gazowa czy indukcja ?


riot

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, slawekw napisał:

Staram się nie używać boostera. A jeśli już - to na jednym polu max.

W mojej płycie (Electrolux) podłączonej pod 2 fazy, która ma booster na wszystkich 4 polach nie da się włączyć wszystkich "boosterów" jednocześnie, czasami nie da się włączyć nawet trzech- działa ograniczenie wewnętrzne płyty- nie wiem czy ma to związek z możliwościami płyty czy z mocą dostępną w instalacji. Raczej to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wasylek napisał:

W mojej płycie (Electrolux) podłączonej pod 2 fazy, która ma booster na wszystkich 4 polach nie da się włączyć wszystkich "boosterów" jednocześnie, czasami nie da się włączyć nawet trzech- działa ograniczenie wewnętrzne płyty- nie wiem czy ma to związek z możliwościami płyty czy z mocą dostępną w instalacji. Raczej to pierwsze.

Pewnie płyty. U mnie da się, zdaje się dwa boostery włączyć. Przy kolejnym zmniejsza któryś np. na moc 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 16:43, riot napisał:

 

Co lepsze ?

 

indukcja bez dwoch zdań lepsza. przy gazie wentylator w kuchni zawsze mial na sobie tlusty kurz. nie szlo go wyczyscic odkurzaczem, tylko trzeba bylo sciera z plynem do mycia naczyn. to samo z kurzem na szafkach. przy indukcji jest sam kurz, mozna przetrzec sciera i jest czysto, a wczesniej trzeba bylo detergentem czyscic.

mam podpiete na jednej fazie i malym bezpieczniku i jeszcze nigdy nie wywalil.

 

jak widze, ze ktos tu pisze o wykorzystywaniu maksymalnej mocy na wszystkich "palnikach", to prosze o info kiedy tak sie robi? co tak gotujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Psychik napisał:

jak widze, ze ktos tu pisze o wykorzystywaniu maksymalnej mocy na wszystkich "palnikach", to prosze o info kiedy tak sie robi? co tak gotujecie?

 

Wodę w czterech saganach, żeby się wykąpać. :ok:

 

No już tak nie zazdrość innym, że potrafią w kuchni zrobić więcej niż jajecznicę i zagotować wodę na herbatę.

Robi się tak, gdy potrzebna jest bardzo wysoka temperatura w trakcie obróbki termicznej dużych ilości jedzenia jednocześnie. :skromny: A skoro sam z tego nie korzystasz, to nie jest Ci to potrzebne, czyli nie trzeba Ci się z wszystkiego wyspowiadać. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DamianB napisał:

a ty nie masz czy co?

 

no właśnie jakieś tam mamy i nigdy nie było problemów z ich używaniem.

 

54 minuty temu, DamianB napisał:

 

Wodę w czterech saganach, żeby się wykąpać. :ok:

 

No już tak nie zazdrość innym, że potrafią w kuchni zrobić więcej niż jajecznicę i zagotować wodę na herbatę.

Robi się tak, gdy potrzebna jest bardzo wysoka temperatura w trakcie obróbki termicznej dużych ilości jedzenia jednocześnie. :skromny: A skoro sam z tego nie korzystasz, to nie jest Ci to potrzebne, czyli nie trzeba Ci się z wszystkiego wyspowiadać. :oki:

 

pytalem na powaznie, a Ty jakies bzdury wymyslasz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 18:32, Ozarek napisał:

z tymi kosztami to sprawdzałeś czy wiesz z internetów? Używanie normalnego pieca elektrycznego z płytkami oporowymi w 3os rodzinie to jest ca 30-40kWh/mc, serio gaz wychodzi taniej? Indukcja jest oszczędniejsza i wygodniejsza bo 'bezwładność grzewcza' w zasadzie nie istnieje.

A efekty dźwiękowe to chyba tylko pikanie spod knefli i wentylatory, gaz za to szumi...

 

Mam gazową i rachunki za gaz 17zł / miesiąc. Rodzina 4-osobowa.

Wydaje mi się, że to mniej więcej tyle samo co kosztuje te 30-40kWh.

Nie wiem ile kosztuje Ciebie 1kWh zakładam że jest to około 55 groszy.

Pytanie ile więcej gotuje rodzina 4-osobowa or 3-osobowej.

Co istotne - wszelkie 99% ciepłych posiłków (w tym 100% ciepłych napoi) podgrzewane na gazie.

Nie mamy ekspresu ani czajnika elektrycznego.

wyjątki:

Mikrofalówka : używana sporadycznie.

Piekarnik (do pieczenia ciast, inne dania z piekarnika dosyć rzadko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacząć...

Mam Solgaza 4-polowego + pole odstawcze (4+1).

Pomimo, że to płaska płyta, to wylot spalin ogranicza powierzchnię pola roboczego. Do tego te większe pola są dosyć mocno oddalone od brzegu więc jednoczesne mały garnek + duży wchodzą na styk (zwłaszcza nad polem sterującym), ogólnie ciasno jest. Z pola odstawczego praktycznie nie korzystamy, raz bo ciasno, dwa jak dla nas przereklamowany gadżet . Do tego duża bezwładność cieplna. Po zmniejszeniu grzania zanim zmniejszy się temperatura pola to jeszcze dosyć długo grzeje mocniej co jest szczególnie upierdliwe jak coś zaczyna kipieć lub się przypalać. Praktycznie trzeba wtedy zdjąć gary z palnika i czekać aż lekko ostygnie. Przez to wszystko trudno wyczuć jaki poziom grzania ustawić. Denerwujący tryb pracy w podtrzymaniu temperatury - palnik co chwila gaśnie a potem cyka zapalarką żeby odpalić na nowo. Już się do tego przyzwyczailiśmy ale jednak wkurza jak przez godzinę co chwila strzela zapalarką. Do tego czasami potrafi występować buchanie przy odpalaniu (wg producenta to normalne) - to też mnie wkurza ;]. Chlapiąca woda z gara potrafi wyłączyć płytę jak kropla spadnie na pole sterujące. Pozytywy? Wygląd i timer.

Acha, płyta wchodzi głębiej w szafkę więc płytka szuflada pod płytą odpada, bo się nie zmieści.

Mogę Ci tanio :phi: opchnąć moją płytę. Moja :serce: się ucieszy :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shapyr napisał:

 

Czym ja zasilasz, znaczy propan butan czy gaz z sieci?

I jak to jest z brudzeniem-faktycznie nie ma tłustego syfu na meblach?

Jeszcze odnoście ekonomiczności-masz jakieś porównanie do zwykłej gazówki, bo te Solgazy mają ileś procent mniej gazu zużywać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, volf6 napisał:

Czym ja zasilasz, znaczy propan butan czy gaz z sieci?

I jak to jest z brudzeniem-faktycznie nie ma tłustego syfu na meblach?

Jeszcze odnoście ekonomiczności-masz jakieś porównanie do zwykłej gazówki, bo te Solgazy mają ileś procent mniej gazu zużywać:) 

 

Nie ma tam żadnego syfu. Nawet kratki od dwóch lat nie były czyszczone, ale to może zależy od gazu. Zawsze je można umyć.

Odnośnie rodzaju gazu to jest duża różnica, ja miałem LPG to żona klneła na kuchenkę, że trudno ją wyczuć, często przypalała aż się alarm w domu włączał :phi:. Od kiedy jest ziemny nie ma tego problemu. Kuchenka jest ciasna przez te kratki to fakt, ale to że się nagrzewa i stygnie to jest identycznie jak w ceramicznej elektrycznej.

Porównać zużycie gazu jest dość ciężko, niektórzy twierdzą że to bajer (ale też nie mają dowodów). u mnie latem przy codziennym gotowaniu ale i grzaniu wody wychodzi ok 70-80zł/m.

Dla mnie dużym plusem jest jej wygląd, nie rysuje się i nie ma otwartego płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, volf6 napisał:

Czym ja zasilasz, znaczy propan butan czy gaz z sieci?

I jak to jest z brudzeniem-faktycznie nie ma tłustego syfu na meblach?

Jeszcze odnoście ekonomiczności-masz jakieś porównanie do zwykłej gazówki, bo te Solgazy mają ileś procent mniej gazu zużywać:) 

 

Gaz z sieci.

Syfu jakby mniej ale na szybie okapu osiada (od góry) czyli coś tam jest. Trwa to dłużej niż przy otwartych palnikach ale jednak.

Nie sprawdzam na bieżąco licznika. Będę wiedział jak przyjdzie rozliczenie z gazowni.

 

23 minuty temu, sherif napisał:

Dla mnie dużym plusem jest jej wygląd, nie rysuje się i nie ma otwartego płomienia.

 

Jak dla mnie te plusy nie rekompensują minusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shapyr napisał:

 

Gaz z sieci.

Syfu jakby mniej ale na szybie okapu osiada (od góry) czyli coś tam jest. Trwa to dłużej niż przy otwartych palnikach ale jednak.

Nie sprawdzam na bieżąco licznika. Będę wiedział jak przyjdzie rozliczenie z gazowni.

 

 

Jak dla mnie te plusy nie rekompensują minusów.

 

Jakoś specjalnie minusów nie zauważyłem. Jest w sumie ciasna, ale nie używa sie u mnie jej aż tak, żeby brakło miejsca. Do odpalania można się przyzwyczaić tak jak i do pracującego wentylatora.

Poprzednio miałem płytę elektryczną ceramiczną i ta Solgazu znacznie szybciej się nagrzewa. Czyści się identycznie.

Ja jestem zadowolony a też myślałem nad indukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DamianB napisał:

 

W przypadku braku gazu przy gazowej - nawet wody se nie zagotujesz na kawe ;)

gaz z  sieci  żadko  sie  kończy ;]:ok: no  chyba  że  sie  w  KR mieszka   ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W przypadku braku gazu przy gazowej - nawet wody se nie zagotujesz na kawe

W czajniku elektrycznym

Rozważaliśmy wszystkie za i przeciw i póki co sklaniamy sie przy indukcji, mimo tego, że bedzie c.o. gazowe. Sprawdzalismy swoje garnki magnesem i większość sie łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 o 16:43, riot napisał:

 

Co lepsze ?

Załóżmy, że jest możliwość na podłączenie każdej z opcji ( przy gazie trochę ciężej, ale da sie).

Do tej pory miałem styczność jedynie z gotowaniem na gazie, ale zastanawiam się nad indukcja w nowym lokum. Wydaje mi sie wygodniejsza.

Jakie za i przeciw

 

Z indukcji schabowy jednak gorzej smakuje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianB napisał:

 

To ja poproszę o wytłumaczenie dlaczego. :oki:;l:sciana:

 

Bo droższy!

 

Ludzie nie potrafią korzystać z płyty indukcyjnej i albo patelnia jest za zimna, albo za gorąca. To jedyne co mi przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ozetjot napisał:

Z indukcji schabowy jednak gorzej smakuje :-(

Coś w tym jest.

Mi najbardziej, tak jak jajecznica smakuje z wiejskiej płyty węglowej lub elektrycznej, ceramicznej.

Pozostałe jakieś inne ciepło dają.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luccass napisał:

Wlasnie - na czym da sie osiagnac wyzsza max temperature patelni? Na gazie czy indukcji? :hmm:

 

Mnie się wydaje, że na indukcji, skoro woda się szybciej gotuje :hmm: Ale nie sprawdzałem tego termometrem.

Wiem tylko tyle, że pusta patelnia teflonowa postawiona niechcący na boosterze potrafi się zadymić w kilka sekund :ooniee:, a punkt dymienia teflonu to chyba okolice 250 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DamianB napisał:

 

Mnie się wydaje, że na indukcji, skoro woda się szybciej gotuje :hmm: Ale nie sprawdzałem tego termometrem.

Wiem tylko tyle, że pusta patelnia teflonowa postawiona niechcący na boosterze potrafi się zadymić w kilka sekund :ooniee:, a punkt dymienia teflonu to chyba okolice 250 stopni.

No wlasnie nie wiem czy przewaga indukcji jest to, ze potrafi szybciej przekazac cieplo, czy wyzsza temperatura :hmm: Znajoma Chinka, ktora smazy duzo i szybko ;] nie zdecydowala sie na indukcje tlumaczac to tym, ze na gazie teoretycznie osiaga wyzsze temperatury i potrawy lepiej smakuja :hmm: Musze podpytac przy okazji o szczegoly jak do tych wnioskow dochodzila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, luccass napisał:

No wlasnie nie wiem czy przewaga indukcji jest to, ze potrafi szybciej przekazac cieplo, czy wyzsza temperatura :hmm: Znajoma Chinka, ktora smazy duzo i szybko ;] nie zdecydowala sie na indukcje tlumaczac to tym, ze na gazie teoretycznie osiaga wyzsze temperatury i potrawy lepiej smakuja :hmm: Musze podpytac przy okazji o szczegoly jak do tych wnioskow dochodzila ;)

 

Ale jej pewnie chodzi o smażenie/stir-fry na woku, a ten powinien mieć pod sobą ogromny palnik gazowy. Do steka i karmelizacji indukcja na pewno wystarczy, do potraw z woka to w ogóle może być kiepsko z indukcją, bo wok ma małą płaską powierzchnię, więc słabo będzie odbierać energię z indukcji.  :hmm: Chyba. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, slawekw napisał:

Wygląda na to, że indukcja ma dużo niższą temperaturę niż gaz lub płyta ceramiczna:

Porównanie płyt grzewczych

 

Hm, a powiedz no, gdzie to jest napisane w tym dokumencie? Chyba nie chodzi Ci o termowizję płyty/palnika? Bo na termowizji max na indukcji to 117*C, a naczynie na pewno nagrzewa się do wyższej temperatury, skoro bez problemu praktycznie każdy tłuszcz przekracza punkt dymienia (niektóre mają ponad 200*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał:

Chyba nie chodzi Ci o termowizję płyty/palnika?

 

Oczywiście że nie.

Zasada działania indykcji i pozostałych dwóch urządzeń grzewczych jest odmienna: indukcja sama się nie nagrzewa, ciepło indukuje się bezpośrednio w garnku. W pozostałych przypadkach to źródło osiąga temperaturę roboczą którą przekazuje garnkowi.

Dokument nie uwzględniał mierzenia pomiarów max. temperatury gotowania - a szkoda, bo jestem ciekawy jak by wyszły dla indukcji.

Na podstawie termowizji mogę tylko przypuszczać, że garnek nie nagrzał się tak bardzo skoro ciepło oddane do płyty wynosiło niewiele ponad 100 st. Ale to może zasługa małej bezwładności cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, slawekw napisał:

Dokument nie uwzględniał mierzenia pomiarów max. temperatury gotowania - a szkoda, bo jestem ciekawy jak by wyszły dla indukcji.

 

To wg mnie będzie bardzo mocno zależało od jakości naczynia w którym się gotuje, bo to w naczyniu powstaje ciepło a nie w samej kuchence.

 

34 minuty temu, slawekw napisał:

Na podstawie termowizji mogę tylko przypuszczać, że garnek nie nagrzał się tak bardzo skoro ciepło oddane do płyty wynosiło niewiele ponad 100 st. Ale to może zasługa małej bezwładności cieplnej.

 

Garnek nie nagrzał się bo była w nim woda której oddał ciepło. Skoro wodę grzano do 100 stopni to nie ma szans żeby garnek osiągnął wiele więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎17 o 16:43, riot napisał:

 

Co lepsze ?

Załóżmy, że jest możliwość na podłączenie każdej z opcji ( przy gazie trochę ciężej, ale da sie).

Do tej pory miałem styczność jedynie z gotowaniem na gazie, ale zastanawiam się nad indukcja w nowym lokum. Wydaje mi sie wygodniejsza.

Jakie za i przeciw

 

Co lepsze? Na tak zadane pytanie odpowiedziałbym że gaz. Według mnie, gaz gwarantuje uzyskanie lepszych końcowych rezultatów kulinarnych.  

Ale uwaga, bardzo ważne, nie we wszystkich okolicznościach, będzie wyborem optymalnym, a o odnalezienie złotego środka zdaje się chodzi, więc w dużym skrócie, - do mieszkań i małych domów indukcja, do pałaców i ogromnych posiadłości, zwłaszcza mając do dyspozycji zatrudnionych kucharzy, służbę itp., - tylko gaz.

Indukcja, to tak naprawdę proteza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/20/2017 o 12:25, wald0 napisał:

 

Mam gazową i rachunki za gaz 17zł / miesiąc. Rodzina 4-osobowa.

Wydaje mi się, że to mniej więcej tyle samo co kosztuje te 30-40kWh.

Miałem podobnie, płaciłem za gaz jakieś 25zł, więc nie było to wiele, rodzina 3-osobowa. Gaz używany wyłącznie do kuchenki gazowej i piekarnika. Ale za sam rzeczywiście zużyty gaz płaciłem tylko około 15 złotych, dyszka co miesiąc szła na "abonament" czyli opłaty stałe. Podjąłem decyzję o odłączeniu gazu i to była bardzo dobra decyzja bo:

- pozbyłem się "abonamentu" za gaz czyli opłaty za utrzymanie dodatkowego źródła energii.

- indukcja, z tego co wyszukałem, sumarycznie wychodzi około 10% drożej niż gaz, więc strata to żadna a zalety indukcji ogromne

- piekarnik elektryczny choćby wyszedł i dwa razy drożej to nie ma porównania pieczenie w nim, z wieloma regulowanymi grzałkami, w porównaniu do paleniska gazowego wyłącznie od spodu

- brak lepkiego syfu w kuchni na szafkach

- brak przeglądów instalacji gazowej i problemów związanych z jej usterkami.

- czyszczenie indukcji to prawdziwa przyjemność

 

I w temacie głównego zapytania:

Zacznę od wad- Płytę miałem dwupolową z Ikei, zepsuła się po dwóch latach to wymienili całą elektronikę na nową. Niestety nie mieszczą się na niej dwa duże garnki, na czteropolowej weszłyby po skosie. Bardzo rzadko zachodziła potrzeba korzystania z trzeciego pola a jeśli już to było to odgrzewanie więc wędrowało do mikrofali. Poza tym chyba większość indukcji nie wykrywa mikrogarnuszków pojemności szklanki. Pomimo tych wad chcę mieć tylko indukcję. Obecnie muszę mieszkać w innym miejscu i tu jest znów gaz do gotowania to mam porównanie.

Czasem są w Lidlu takie indukcje wolnostojące jednopolowe, za niewielkie pieniądze. Choć ma to tylko 2000W to warto kupić sobie żeby mieć porówanie do gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 22:05, Ozetjot napisał:

Z indukcji schabowy jednak gorzej smakuje :-(

 

Patelnie są gorsze.

Za dobrą patelnię do indukcji, stalową, z grubym dnem i jeszcze pokrytą warstwą nieprzywierającą trzeba dać nie wiadomo ile - bo nigdzie nie można takiej dostać.

Mam taką z zestawu garnków z Makro, teflon juz odszedł, ale nadal używamy do kotletów, bo nie ma godnego następcy.

Żaden tefal, żadna aluminiowa się nie umywa do niej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maras77 napisał:

 

Patelnie są gorsze.

Za dobrą patelnię do indukcji, stalową, z grubym dnem i jeszcze pokrytą warstwą nieprzywierającą trzeba dać nie wiadomo ile - bo nigdzie nie można takiej dostać.

Mam taką z zestawu garnków z Makro, teflon juz odszedł, ale nadal używamy do kotletów, bo nie ma godnego następcy.

Żaden tefal, żadna aluminiowa się nie umywa do niej.

 

 

http://allegro.pl/patelnia-stalowa-de-buyer-carbone-plus-sr-28-cm-i6686552973.html

 

Prosze. Jak bedziesz dbal, to Ciebie przezyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luccass napisał:

 

To nie jest dobra patelnia do indukcji. Za cienkie dno.

Poza tym nie ma warstwy nieprzywierającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luccass napisał:

No to ta 28cm (co prawda z deko innej serii) wazy 2kg. 

 

 

Przy 28 cm średnicy, 4 cm wysokości ścianek i 3 mm blasze ma objętość stali około 10 cm^3 i gęstości 7,5 g / cm^3 daje 1,8 kg.

Masa słuszna, ale rozłożona gorzej niż w mojej. U mnie większość masy jest w dnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.