Skocz do zawartości

Płyta gazowa czy indukcja ?


riot

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, maras77 napisał:

 

 

Przy 28 cm średnicy, 4 cm wysokości ścianek i 3 mm blasze ma objętość stali około 10 cm^3 i gęstości 7,5 g / cm^3 daje 1,8 kg.

Masa słuszna, ale rozłożona gorzej niż w mojej. U mnie większość masy jest w dnie.

 

 

Czyli juz wiesz czego szukac co sie nie rozpadnie po roku i nie nakarmi Cie resztkami rozpadajacych sie powlok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, leatz napisał:

No dobra to jak macie podłączone płyty. Nabrałem ochoty na indukcję, jakoś na wiosnę będzie remont. Tylko trochę mnie odstraszają formalności w ZE. Trzeba będzie zwiększyć moc przyłączeniową i jeszcze 3 fazy

 

nie trzeba.

 

mam płyte za bezpiecznikiem 1 fazowym 16A typ B. i  w 1,5 roku ani razu nie wywalil.

cos mi mowi, ze jesli plyta nie pracuje na max mocy, to "naprzemiennie" steruje polami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leatz napisał:

No dobra to jak macie podłączone płyty. Nabrałem ochoty na indukcję, jakoś na wiosnę będzie remont. Tylko trochę mnie odstraszają formalności w ZE. Trzeba będzie zwiększyć moc przyłączeniową i jeszcze 3 fazy

niby można podlaczyc pod jedna fazę. Ale wg mnie po co się męczyć? Juz w dwóch mieszkaniach robiłem siłę. W obu mam wszystko na prąd łącznie z ogrzewaniem. Komfort użytkowania takiego mieszkania ogromny. Załatwiania w ZE nie jest dużo. Najpierw skladasz wniosek o zwiększenie mocy i o sile, dostajesz wytyczne co do instalacji, jak masz gotowa instalacje to zglaszasz to w ZE i na drugi dzien ich elektryk wpina Ci trójfazowy licznik i wszystko hula. Do gazu juz raczej nigdy nie wroce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby można podlaczyc pod jedna fazę. Ale wg mnie po co się męczyć? Juz w dwóch mieszkaniach robiłem siłę. W obu mam wszystko na prąd łącznie z ogrzewaniem. Komfort użytkowania takiego mieszkania ogromny. Załatwiania w ZE nie jest dużo. Najpierw skladasz wniosek o zwiększenie mocy i o sile, dostajesz wytyczne co do instalacji, jak masz gotowa instalacje to zglaszasz to w ZE i na drugi dzien ich elektryk wpina Ci trójfazowy licznik i wszystko hula. Do gazu juz raczej nigdy nie wroce

Jakie są koszty zmiany mocy słyszałem już wersję 200 zł za kW jak i 50 zł do tego koszt nowego licznika

Wysłane z mojego LG-H815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 13:30, riot napisał:

Rozważaliśmy wszystkie za i przeciw i póki co sklaniamy sie przy indukcji... Sprawdzalismy swoje garnki magnesem i większość sie łapie

Tutaj nie ma reguły. Stare gary typu "Olkusz w emalii" będą działać bezproblemowo. Ale z kolei te stare, wczesne zestawy garnków ze stali nierdzewnej i podwójnym dnem mogą nie działać pomimo, że magnes się ich trzyma. Miałem taki zestaw z końca lat 90-tych, magnes trzymały a indukcja ich nie widziała. Potem wyszło porównawczo- na garnki które bezproblemowo działają magnes wyraźnie mocniej reaguje.

Druga sprawa to taka, że garnki używane wcześniej na gazie, zwłaszcza gazie z butli, mają często brudne, opalone dno, które bezwzględnie należy wyczyścić żeby nie narażać płyty na uszkodzenia. Dno garnka po gazie bywa też wypukłe i garnek będzie się wtedy łatwo obracał na płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, leatz napisał:


Jakie są koszty zmiany mocy słyszałem już wersję 200 zł za kW jak i 50 zł do tego koszt nowego licznika

Wysłane z mojego LG-H815
 

ja za zwiększenie o 9kw z hakiem zaplacilem 513zl. Za licznik nic nie placilem. To daje ZE. Ja robiłem w tauronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, leatz napisał:


Jakie są koszty zmiany mocy słyszałem już wersję 200 zł za kW jak i 50 zł do tego koszt nowego licznika

Wysłane z mojego LG-H815
 

 

To definiuje cennika Taurona. Dopłacasz różnicę za każdy kW więcej niż masz obecnie. Mniej więcej tyle: http://www.tauron-dystrybucja.pl/przylaczenia-do-sieci/oplata-za-przylaczenie-do-sieci/Strony/oplata-za-przylaczenie.aspx

Z 6 na 15 mam zapłacić około 750 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DamianB napisał:

 

To definiuje cennika Taurona. Dopłacasz różnicę za każdy kW więcej niż masz obecnie. Mniej więcej tyle: http://www.tauron-dystrybucja.pl/przylaczenia-do-sieci/oplata-za-przylaczenie-do-sieci/Strony/oplata-za-przylaczenie.aspx

Z 6 na 15 mam zapłacić około 750 zł

ja właśnie z 5,8 na 15 placilem 513. Ale to zalezy czy linia naziemna czy napowietrzna. Nie pamiętam ktora tansza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie z 5,8 na 15 placilem 513. Ale to zalezy czy linia naziemna czy napowietrzna. Nie pamiętam ktora tansza

Oni ciągną nowa linie czy tylko większy bezpieczeństwa i dają. elektryka to dla mnie czarna magia. chodzi o mieszkanie w bloku

Wysłane z mojego LG-H815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leatz napisał:

Oni ciągną nowa linie czy tylko większy bezpieczeństwa i dają. elektryka to dla mnie czarna magia. chodzi o mieszkanie w bloku

Wysłane z mojego LG-H815

Ja to rozumiem tak, ze jesli jest możliwość puszczenia większej mocy przylaczem bloku to nim puszczają. A jak nie to robia nowe... Ale do konca nie wiem jak to jest. U mnie żadnego przylacza dodatkowego nie robili, wiec musieli jakos na istniejącym zwiększyć moc. Druga sprawa... Gdzie masz skrzyni z głównym wylacznikiem prądu i gdzie Twoje mieszkanie? Jesli skrzyni w piwnicy, a Ty mieszkasz np na 4 piętrze to musisz aż od skrzynki pociągnąć kabel (u mnie to byly 3m kabla 5x6 kwadrat bo skrzynkę mam za sciana). A taki kabel nie jest tani wiec musisz to sobie doliczyć do kosztów. Dodatkowo zarzadca musi wyrazić zgodę na taka modernizacje no i na kucie na klatce. Ja dodatkowo musiałem swoja skrzynkę zrobic na licznik na korytarzu bo w starej nie zmiescilby sie licznik trójfazowy. Wszystko strasznie brzmi ale krok po kroku jest do ogarnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leatz napisał:


Jakie są koszty zmiany mocy..?

W PGE jeśli dostarczyć dane o ilości odbiorców przyłączonych do rozdzielni itp. (do uzyskania od elektryka w administracji, nie zawsze bezpłatnie) to koszt oscyluje w okolicy kilkudziesięciu zł.

Jeśli tego nie ma to PGE kasuje z 500zł za wyliczenie jakichś współczynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.