Jump to content

witam kolegów

Recommended Posts

witam 

jestem tu nowy dlatego witam wszystkich serdecznie mam matiza friend   rok 1999 kupiłem maszynę pół roku temu silnik 0.8 benzyna + lpg 

mój problem to szarpanie a po dodaniu gazu  gaśnie na lpg ale tylko jak zimny na benzynie ok, po rozgrzaniu prawie ok bo po zmianie biegu i dodani gazu lekkie 

szarpnięcie na lpg na benzynie ok lpg sekwencja ag czech    mam też błąd 0340 jak możecie to pomóżcie 

robiis.

0340 - błąd czujnika opto w aparacie zapłonowym.

Też mam sekwencję sygnowaną jako AG Czech, a w rzeczywistości jest to Lecho mini sec ATS z wtryskiwaczami AC-W01 (poprzednio było  Apis Solo Snap). Wymieniłem wtryski bo to czego nie udało się wyregulować na Apisach na AC działa dobrze. Gaz zapewne do regulacji ale najpierw kwestia ogarnięcia układu zapłonowego skoro masz błąd. Poza tym kwestia ile instalacja gazu ma najechane.

Ja swoją instalację reguluję sam.

Edited by shapyr

jestem z warszawy i nigdzie nie mogę zlokalizować warsztatu który by wyregulował tom instalację 

każdy mówi że nie ma programu do tej instalacji dodam że kupiłem matiza z tom instalacją wtryski chyba waltek 3 sterownik sek4eco instalacja ma 30000 km

i po takim przebiegu to dopiero ja wymieniłem filtry poprzedni właściciel był bardzo oszczędny w serwisowaniu czy aparaty mando z allegro są dobre i czy ktoś 

już montował taki aparat z allegro

robiis

6 godzin temu, robiis napisał:

sterownik sek4eco

Wejdź na stronę Lecho

http://www.lecholpg.pl/pl/kategoria-1

i zobacz który masz sterownik. Może masz STAG 4 Plus lub Qbox, a nie Lecho, bo teraz AG ma takie w ofercie. Ja mam ten opisany jako SEC ECO. Mam interfejs USB do tego i program z ich strony (gazownik używał takiego samego i po programie kapnąłem się że to Lecho).

Jeśli masz blisko na Tarchomin to mogę zobaczyć co i jak. Może nawet co nieco ustawić ale dobrze było by wymienić kable WN i świece jak nie wiesz ile na nich jest przejechane. Możliwe też że waldemary są zabrudzone i nie pracują poprawnie. Mam moją starą listwę więc można w razie czego podmienić na próbę.

Ewentualnie możesz jechać na Bemowo, ul. Ks. Bolesława 1/3 Polgas Auto Klinika - tam zakładali AG Czecha

6 godzin temu, robiis napisał:

czy aparaty mando z allegro są dobre i czy ktoś 

już montował taki aparat z allegro

Aparaty w cenie ok. 200 zł to generalnie chińskie podróbki i ich działanie to loteria, lepiej chyba już kupić używane Mando i liczyć na to, że zadziała. Oryginalne są w cenie ok. 400 zł i te powinny działać ok. Ale skoro piszesz że na benzynie ok to może błędy łapie przez szarpanie na lpg. Trzeba skasować błąd i wymienić to co wyżej podałem.

Edited by shapyr

witam dzięki za pomoc 

na Tarchomin mam w sumie niedaleko bo mieszkam na Targówku a co do przewodów WN ,świec to wymieniłem jak tylko kupiłem wymieniłem filtry gazu przewód od parownika do listwy wtryskowej ,olej w silniku filtr oleju ,powietrza ale z tego co powiedział poprzedni właściciel to nigdy nie było przeglądu tego gazu chodzi mi o przegląd serwisowy  na sterowniku  napisane jest     AG Czech eco/ats .parownik TomasettoAT09

robiis