Skocz do zawartości

Nowy Box Dachowy


poziomp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Potrzebuję kupić box dachowy.

Zima narty, dwa wypady dłuższe - łącznie 1000km każdy oraz wyjazdy weekendowe po 300km.

Lato raczej chyba nie.

Zależy mi na tym aby był cichy. pomieścił 2 komplety nart (165cm) + akcesoria, Ładny też może być.

I tu moje typy:

 - Taurus Extreme II 450 

- Inter Pack Traxer 6.2

- Inter Pack Tornado 460

 - Thule Touring 600

 - .........

 

Kolejność przypadkowa:>

 

Proszę o poradę. Aha montaż na Astra G hatchback, belki aluminiowe.

A może inne fajne propozycje.

Co polecacie, czego nie kupować.?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze mieć obustronne otwieranie. Ja kupiłem Inter Pack Shadow ( zależało mi żeby był jak najniższy żeby vanem z boxem do garażu podziemnego wjechać).

Ma szybki montaż, wchodzą mi 3 kpl nart ( dwoje dorosłych i dziecko)  , snowboard i komplet butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, spad napisał:

Kup taki, który mocowanie do belek ma na szybkozamykacze a nie klasyczne mocowanie w literze U z gwintami po dwóch stronach i nakręcasz motylki od środka. 

 

Mam taki z motylkami i faktycznie męka. Zwłaszcza na SUVie, gdy trzeba dodatkowo na progu stać i balansować żeby dosięgnąć lub na stołek włazić.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, poziomp napisał:

Witam, 

Potrzebuję kupić box dachowy.

Zima narty, dwa wypady dłuższe - łącznie 1000km każdy oraz wyjazdy weekendowe po 300km.

Lato raczej chyba nie.

Zależy mi na tym aby był cichy. pomieścił 2 komplety nart (165cm) + akcesoria, Ładny też może być.

I tu moje typy:

 - Taurus Extreme II 450 

- Inter Pack Traxer 6.2

- Inter Pack Tornado 460

 - Thule Touring 600

 

Miałem tego taurusa extreme i teraz mam thule. Extreme spełnia swoją funkcję, dosyć solidny ale znacznie głośniejszy.

Thule znacznie wygodniejszy system mocowania i sporo cichszy. Wymieniłem extreme na thule bo ten mój extreme był jeszcze jednostronne otwierany, co przy moim vanie powodowało kłopoty przy pakowaniu, ten widzę jest już dwustronny.

Thule cichszy i lepiej zrobiony ale extreme też spokojnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są boxy i jest Thule.;)

Swoją trumienkę mam od kilku ładnych lat.

Wygląda jak nowa, raz w roku czyszczenie i woskowanie. Zamki, mocowanie i cała reszta bez uwag.

Sprytny system mocowania i otwieranie na dwie strony. Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ryb napisał:

 

Mam taki z motylkami i faktycznie męka. Zwłaszcza na SUVie, gdy trzeba dodatkowo na progu stać i balansować żeby dosięgnąć lub na stołek włazić.

:(

 

Nawet w kombiaku muszę stawać na progu, żeby przykręcić te będące dalej bo mam otwierany z jednej strony. Samo kręcenie motylka mi nie przeszkadza, ale to, że się zwyczajnie upieprzysz od dachu i spodu boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SportAC 580fl sie to chyba nazywa. Niski cichy (jak na boxa) dwustronnie otwierany spoko rygle obejmy jak pazury nie U... sprawuje sie juz 4 czy 5 rok i w sumie obsluguje przez ten czas 3 rodzinki

Cos takiego http://www.bagaznikisamochodowe.com.pl/mobile/pl/p/Boks-dachowy-SPORTAC-FL-580-CZARNY-obustronnie-otwierany/531. Jak sie postarasz to po sezonie do kupienia za 6stowek bywaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał:

zawsze thule

kwestia ceny

 

Thule strasznie odpłynęło z cenami. Ostatnio zauważyłem, że odrobinę zmodernizowany model mojego boxa (Excellence) sprzedają o 2000 zł drożej niż ja go kupiłem. :facepalm:

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.1.2017 o 22:24, Fili_P napisał:

SportAC 580fl sie to chyba nazywa. Niski cichy (jak na boxa) dwustronnie otwierany spoko rygle obejmy jak pazury nie U... sprawuje sie juz 4 czy 5 rok i w sumie obsluguje przez ten czas 3 rodzinki

Cos takiego http://www.bagaznikisamochodowe.com.pl/mobile/pl/p/Boks-dachowy-SPORTAC-FL-580-CZARNY-obustronnie-otwierany/531. Jak sie postarasz to po sezonie do kupienia za 6stowek bywaly

 

Dokładnie. Ja mam taki, jest bardzo pojemny - wchodzą 4 torby (3 duże i 1 mniejsza z przodu) w poprzek. Kupiłem za 500 zł używany z wypożyczalni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.