Skocz do zawartości

Usunięcie drzewa


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, el_diablo napisał:

Jaki może być orientacyjny koszt wycięcia wysokiej pełnowymiarowej sosny? Nie ma miejsca, żeby ją położyć, trzeba by ścinać po kawałku.

Czy po ścięciu takie drzewo ma jakąś realną wartość?

 

 

Ja płaciłem 700 za takiego świerka o wysokości z 15m oraz dwie tuje po 10m. Istotne było, ze miał OC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2017 o 15:56, maras77 napisał:

 

 

Ja płaciłem 700 za takiego świerka o wysokości z 15m oraz dwie tuje po 10m. Istotne było, ze miał OC.

 

Za 2 ok. 20 metrowe akacje, płaciłem 3 lata temu po 200 zł (cięte "alpinistycznie" bo nie było gdzie połoźyć). Pozostałe kładzione klasycznie poszły za drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozetjot napisał:

Za 2 ok. 20 metrowe akacje, płaciłem 3 lata temu po 200 zł (cięte "alpinistycznie" bo nie było gdzie połoźyć). Pozostałe kładzione klasycznie poszły za drewno.

 

Też miałem takie oferty, ale kolesie nie mieli OC, dlatego wybrałem droższą firmę, ale z polisą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanowiec i lipa ścięte. Ścięcie suchych gałęzi i podformowanie korony dębu - 500 zł z zabraniem gałęzi, 300 zł z zostawieniem gałęzi - właśnie robią. Pytałem o teoretyczne ścięcie takiego dębu - 1500-1800zł z pocięciem i wywiezieniem drewna. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎29 o 21:14, Ozetjot napisał:

Tak mi się przypomniało: po ścięciu to nie drzwo, a drewno ma wratość :-)

 

No właśnie o to mi chodziło... czy te kawałki pociętego drzewa jakie mi zostaną, będą miały jakąś wymierną wartość jako drewno ;)

I ewentualnie jak to zagospodarować - czy np. firmy ścinające przyjmują drewno w rozliczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_diablo napisał:

 

No właśnie o to mi chodziło... czy te kawałki pociętego drzewa jakie mi zostaną, będą miały jakąś wymierną wartość jako drewno ;)

I ewentualnie jak to zagospodarować - czy np. firmy ścinające przyjmują drewno w rozliczeniu?

Jak potniesz na min. metrowe kawałki, to do tartaku na tarcicę - pytanie, czy Ci potrzebne do czegoś. Na opał raczej średnio - palić się pali, ale sporo dymu z żywicy i pali się szybko, a gwałtownie. Firmy oczywiście wezmą, ale niestety nie w rozliczeniu, a jeszcze dopłacić będziesz musiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olleo napisał:

Jak potniesz na min. metrowe kawałki, to do tartaku na tarcicę - pytanie, czy Ci potrzebne do czegoś.

Metrowe na tarcicę i co z tego się zrobi?

Raczej jak najdłuższe-o ile się da wygospodarować jakiś kawałek prostego i bez ogromnej ilości sęków... Deski zawsze się przydadzą:ok:

Co do palenia to nadaje się, tylko raczej nie w kominku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Metrowe na tarcicę i co z tego się zrobi?

Raczej jak najdłuższe-o ile się da wygospodarować jakiś kawałek prostego i bez ogromnej ilości sęków... Deski zawsze się przydadzą:ok:

Co do palenia to nadaje się, tylko raczej nie w kominku:)

Dlatego napisałem minimum metrowe - nie wiem, czy kolega ma transport, a takie sobie może nawet sedanem przewieźć. Najlepiej oczywiście jak najdłuższe, ale to już musi transport zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw radze sie dowiedziec czy tartak potnie takie drewno - u mnie maja opory z cieciem nie swojego - obawa przed uszkodzeniem pily. Koszt drwala to 3.50pln za 1 cm obwodu mierzony na wysokosci chyba 130cm. Drwal legalny z oc i wszelkimi uprawnieniami oraz zwyzka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"alpinista" za świerka +/- 15m wziął na jesień 200zł - po obcinałem wcześniej od dołu ile się da gałęzie boczne (tak do 5 m) - bez sprzątania

czas pracy od podjechania do odjazdu - 50 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.