Skocz do zawartości

Kocioł gazowy + zasobnik c.w.u.


Slawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie, albo macie i jak się sprawuje?
Kocioł gazowy jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u.

Na razie faworytem jest: TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS + Zasobnik TERMET - Polskie, dobra cena, full serwis, tanie części.

Fachowiec poleca: De Dietrich MCR 3,

Jaka moc kotła? (cały dom + garaż podłogówka)

- dom 160m2 + 40m2 garaż z kotłownią,

- jaki duży zasobnik na wodę dla 3-4 osób? (prysznic + czasami wanna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Termet-a ale zabytek UniCO22.

24kW. Na podobną powierzchnię.

Zasobnik 200l.

Kocioł typu włącz i zapomnij. Co kilka lat tylko przegląd.

Sprawdzał się ten zestaw doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slawcio napisał:


Kocioł gazowy jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u.

Na razie faworytem jest: TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS + Zasobnik TERMET - Polskie, dobra cena, full serwis, tanie części.

Fachowiec poleca: De Dietrich MCR 3,

Jaka moc kotła? (cały dom + garaż podłogówka)

- dom 160m2 + 40m2 garaż z kotłownią,

- jaki duży zasobnik na wodę dla 3-4 osób? (prysznic + czasami wanna)

 

Pomysł dobry, kocioł fajny, serwis tani.

Sam bym taki zakupił, gdyby nie to, że stary Ulrich działa nadal doskonale i nie opłaca się wymieniać.

Wystarczy 20 kW, z czego na ogrzewanie będzie szło pewnie max 5kW a na CWU 20 kW.

Zasobnik 150 -200 l tez wystarczy.

Sam mam 150 l na 5 osób i jest spokojnie z górką. Można się kąpać po kolei, razem (dwie łazienki) i nie ma przerw w zasilaniu.

Wyczerpuje się tylko jak napełniam basen dzieciom przed domem (bo mam ciepłą i zimną wodę do kranów w ogródku).

 

Aczkolwiek mam dwa dodatki - baterie termostatyczne w łazienkach oraz regulator-stabilizator ciśnienia wody za hydroforem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawcio napisał:

Co polecacie, albo macie i jak się sprawuje?
Kocioł gazowy jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u.

Na razie faworytem jest: TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS + Zasobnik TERMET - Polskie, dobra cena, full serwis, tanie części.

Fachowiec poleca: De Dietrich MCR 3,

Jaka moc kotła? (cały dom + garaż podłogówka)

- dom 160m2 + 40m2 garaż z kotłownią,

- jaki duży zasobnik na wodę dla 3-4 osób? (prysznic + czasami wanna)

 

Mam Termeta Gold + zewn zasobnik, mój tata rok temu też kupił Termeta, ale z zintegrowanym zasobnikiem. Oboje jesteśmy zadowoleni.

Moc dobiera się wg projektu /zapotrzebowania, ale podejrzewam, że ten 21kW z nawiązką wystarczy. Plusem Termetu jest to że ma szeroką modulację mocy, więc może pracować (oszczędnie) z niską mocą.

 

Aha, tylko minusem (albo i plusem) Termetu jest to że ma bardzo prostą elektornikę i sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Termetem jest jak z tanim winem - Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie ;)

Co do zasobnika, to jak badalem temat w wakacje zeszlego roku, to Biawar mial bardzo dobrze zaizolowany zasobnik w rozsadnej cenie. Od tamtego czasu sporo sie moglo zmienic, ale warto zerknac na zasobniki innych firm. Termetowi bez roznicy jakiego producenta zasobnik podlaczysz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

Z Termetem jest jak z tanim winem - Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie ;)

Co do zasobnika, to jak badalem temat w wakacje zeszlego roku, to Biawar mial bardzo dobrze zaizolowany zasobnik w rozsadnej cenie. Od tamtego czasu sporo sie moglo zmienic, ale warto zerknac na zasobniki innych firm. Termetowi bez roznicy jakiego producenta zasobnik podlaczysz :ok:

 

Ja mam właśnie Biawaru, ale jeżeli bym potrzebował tylko zasobnik na CWU to kupiłbym Termetu. Jest to ładnie ze sobą zgrane, otrzymuje się wąską "lodówkę" .. na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

 

Ja mam właśnie Biawaru, ale jeżeli bym potrzebował tylko zasobnik na CWU to kupiłbym Termetu. Jest to ładnie ze sobą zgrane, otrzymuje się wąską "lodówkę" .. na kółkach.

Kociol mam, ale zasobnika nie chcialem kupowac, bo bez sensu zeby stal bezczynnie przez prawie 2 lata, takze z 'lodowki' pewnie nici ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Slawcio napisał:

Co polecacie, albo macie i jak się sprawuje?
sami wanna)

 

ja u siebie mam Americanosa 150l - zastanawiałem się nad takim samym Richmondem - ale americanos tańszy.....

 

po 2 latach jesteśmy zadowoleni jak mało kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Slawcio napisał:

Co polecacie, albo macie i jak się sprawuje?
Kocioł gazowy jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u.

Na razie faworytem jest: TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS + Zasobnik TERMET - Polskie, dobra cena, full serwis, tanie części.

Fachowiec poleca: De Dietrich MCR 3,

Jaka moc kotła? (cały dom + garaż podłogówka)

- dom 160m2 + 40m2 garaż z kotłownią,

- jaki duży zasobnik na wodę dla 3-4 osób? (prysznic + czasami wanna)

Mam Minimax Elegance GCO-DP-13-10 w prawdzie + zasobnik Biawar. Chodzi to dopiero 3 rok, ale bez zarzutu na razie. Z ciekawostek siedzi tam jakaś elektronika Siemensa i pompa Wilo  ;]  Serwis i części w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luccass napisał:

Tak :ok: Z pompka PWM.

 

Ja niestety bez, bo jak kupowałem to dopiero planowali wprowadzić. W moim przypadku PWM przydałaby się ponieważ jest znacznie mocniejsza niż zwykła. Ta zwykła przy rozległej podłogówce jest na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja niestety bez, bo jak kupowałem to dopiero planowali wprowadzić. W moim przypadku PWM przydałaby się ponieważ jest znacznie mocniejsza niż zwykła. Ta zwykła przy rozległej podłogówce jest na styk.

Wrzucałem kiedyś tutaj porównanie i faktycznie ta z PWM pcha mocniej. U mnie to jedyna pompka w układzie.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 19:29, Slawcio napisał:

 

Fachowiec poleca: De Dietrich MCR 3,

3 rok używam tego kotła z zasobnikiem 140 litrów. Po uruchomieniu po wprowadzeniu się do domu nie dotykałem się do niego a ten grzeje, jak powinien. :phi: Co rok wołam tylko serwisanta na przegląd (warunki gwarancji). Sam serwisant pozytywnie się o tym wypowiadał, skład spalin po roku od przeglądu trzymał idealnie. Ogrzewam 180m2 po podłodze, wszędzie podłogówka + 3 grzejniki drabinkowe w łazienkach i pralni. Wydaje mi się, że kocioł jest oszczędny - za 2 poprzednie lata płaciłem poniżej 3 kpln / rok za ogrzewanie, a w domu mam 24st zarówno na górnej jak i dolnej kondygnacji. 

Kilku sąsiadów i znajomych ma również ten sam kocioł - wszyscy chwalili i żaden na przestrzeni 3-5 lat nie miał awarii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:


Wrzucałem kiedyś tutaj porównanie i faktycznie ta z PWM pcha mocniej. U mnie to jedyna pompka w układzie.

tapatalked
 

 

Tak wynika ze specyfikacji, serwis też mówił mi że jest o wiele mocniejsza. Ja też nie mam innej pompki. Dlatego przy podłogówce to zaleca opcja, poza tym optymalizuje temp powrotu i zużywa mniej energii elektrycznej. Kombinowałem żeby wymienić pompkę ale serwis wycenił mi wymianę na coś ok 900PLN, więc dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzaniec napisał:

3 rok używam tego kotła z zasobnikiem 140 litrów. Po uruchomieniu po wprowadzeniu się do domu nie dotykałem się do niego a ten grzeje, jak powinien. :phi: Co rok wołam tylko serwisanta na przegląd (warunki gwarancji). Sam serwisant pozytywnie się o tym wypowiadał, skład spalin po roku od przeglądu trzymał idealnie. Ogrzewam 180m2 po podłodze, wszędzie podłogówka + 3 grzejniki drabinkowe w łazienkach i pralni. Wydaje mi się, że kocioł jest oszczędny - za 2 poprzednie lata płaciłem poniżej 3 kpln / rok za ogrzewanie, a w domu mam 24st zarówno na górnej jak i dolnej kondygnacji. 

Kilku sąsiadów i znajomych ma również ten sam kocioł - wszyscy chwalili i żaden na przestrzeni 3-5 lat nie miał awarii. 

jakiej mocy masz ten "piecyk"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Slawcio napisał:

jak szybko ci nagrzewa te 140l

Szczerze...to nie mam pojęcia :phi:. Zasobnik mam Kospel SW140. Kiedyś zajrzałem z ciekawości pod pokrywę - tam jest sporo izolacji styropianowej, taki jakby termos, więc woda sama z siebie bardzo wolno stygnie. Oczywiście jak zużywasz ciepłą to musi kocioł się załączyć, by podgrzać dolaną zimną wodę - ale trwa to naprawdę krótko - góra kilka minut. Mieszkamy w domu w 4 osoby - dwoje dorosłych i dwoje dzieci 13 i 8 lat. Najmłodszy jest mistrzem w długości prysznica :facepalm: - potrafi siedzieć w kabinie nawet pół godziny :hehe:. Ale nawet jak 3 - 4 osoby po kolei korzystają z prysznica - to ciepłej wody nigdy nie zabrakło. 

 

Na początku jak się wprowadziliśmy do domu, to przez 3-4 miesiące nie miałem gazu, więc podgrzewałem cwu grzałką elektryczną zamontowaną w zasobniku. Grzałka ma bodajże 2000W i pierwsze nagrzanie pełnego baniaka do temp 40-45st jej chwilę zajęło, ale potem utrzymanie temperatury powodowało tylko chwilowe załączenie grzałki. IMO to kwestia zasobnika i jego izolacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzaniec napisał:

Szczerze...to nie mam pojęcia :phi:. Zasobnik mam Kospel SW140. Kiedyś zajrzałem z ciekawości pod pokrywę - tam jest sporo izolacji styropianowej, taki jakby termos, więc woda sama z siebie bardzo wolno stygnie. Oczywiście jak zużywasz ciepłą to musi kocioł się załączyć, by podgrzać dolaną zimną wodę - ale trwa to naprawdę krótko - góra kilka minut. Mieszkamy w domu w 4 osoby - dwoje dorosłych i dwoje dzieci 13 i 8 lat. Najmłodszy jest mistrzem w długości prysznica :facepalm: - potrafi siedzieć w kabinie nawet pół godziny :hehe:. Ale nawet jak 3 - 4 osoby po kolei korzystają z prysznica - to ciepłej wody nigdy nie zabrakło. 

 

Na początku jak się wprowadziliśmy do domu, to przez 3-4 miesiące nie miałem gazu, więc podgrzewałem cwu grzałką elektryczną zamontowaną w zasobniku. Grzałka ma bodajże 2000W i pierwsze nagrzanie pełnego baniaka do temp 40-45st jej chwilę zajęło, ale potem utrzymanie temperatury powodowało tylko chwilowe załączenie grzałki. IMO to kwestia zasobnika i jego izolacji. 

 

dziękuje za odpowiedzi :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze domowy zestaw: kocioł DeDeietrich MCR II + zasobnik Elektromet. Na razie 5 lat bezawaryjnie. Mam do niego programator pokojowy iSense z rozbudowanymi funkcjami, w tym pogodowymi. Z czystym sumieniem polecam ten zestaw. Zasobnik też, bo wymienne anody nie są drogie.

 

Poprzednio był Saunier Duval Isomax Condens (zasobnik wbudowany), który ulegał postępującej biodegradacji, szczególnie po gwarancji... SZCZERZE NIE POLECAM. Ku przestrodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawcio napisał:

duży PLUS dla TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS to jego moc cieplna od 2,8 kW, De Dietrich MCR3 PLUS 24T od 6,1 kW :ok:

Na 99% będzie Polski produkt :ok:

 

 

Ja odrzuciłem MCR3 na korzyść MCR II 24 m.in. ze względu  na duże ilości tworzywa we wnętrznościach. MCR II to starszy model, ale sprawdzony i mało awaryjny. MCR3 był nowością, jak zmieniałem kocioł. 

Modulacja faktycznie jest nieco gorsza w MCRII, bo 25-100%, niż termet (11-100%), ale przy moim zapotrzebowaniu wartość minimalna jest pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, borbet napisał:

 

Ja odrzuciłem MCR3 na korzyść MCR II 24 m.in. ze względu  na duże ilości tworzywa we wnętrznościach. MCR II to starszy model, ale sprawdzony i mało awaryjny. MCR3 był nowością, jak zmieniałem kocioł. 

Modulacja faktycznie jest nieco gorsza w MCRII, bo 25-100%, niż termet (11-100%), ale przy moim zapotrzebowaniu wartość minimalna jest pomijalna.

 

podłogówka/mieszane/kaloryfery?,

ile m2 grzejesz?

zasobnik ile litrów-ile domowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Slawcio napisał:

 

podłogówka/mieszane/kaloryfery?,

ile m2 grzejesz?

zasobnik ile litrów-ile domowników?

 

Grzejniki przewymiarowane pod kocioł kondensacyjny. Grzeję ok 140-150mkw + grzejnik w pralni i grzejnik w garażu.

Zasobnik 150 litrów. Domowników 4+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maras77 napisał:

 

 

A co jest w nim produkowanego w Polsce?

 

Elektronika, zaworki, rurki i masę innych bebechów a co najważniejsze jest duży serwis w pl. Wyminnik z tego co wiem jak i w innych kotłach jest Włoski, ale chyba najważniejsze, że jest składany w kraju.

 

3 godziny temu, Slawcio napisał:

duży PLUS dla TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS to jego moc cieplna od 2,8 kW, De Dietrich MCR3 PLUS 24T od 6,1 kW :ok:

Na 99% będzie Polski produkt :ok:

 

 

Chyba jeszcze któryś (znaczni droższy) Viessman ma duży zakres modulacji. Wszystkie inne (przynajmniej 3 lata temu), które brałem pod uwagę miały znacznie wyższy i węższy zakres modulacji. Jak byś kupował Termata to ciśnij wykonawcę na rabaty, można się posiłkować cenami z allegro potrafią być dobrze zrabatowane i odległe od cennikowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wielkość zasobnika wystarcza ci przy 5 osobach?

 

Póki co tak. Najmłodsze mało wody żużywa.

Rozważam montaż kolektorów słonecznych, co determinuje wymianę zasobnika na większy z 2 wężownicami.

 

Edyta: 

Dziś miałem kumulację kąpielową. Na początek bobo, kąpiel w wannie. Potem równolegle 2 osoby brały prysznic. W tym czasie nie miałem braków w dostępie do ciepłej wody w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Jak byś kupował Termata to ciśnij wykonawcę na rabaty, można się posiłkować cenami z allegro potrafią być dobrze zrabatowane i odległe od cennikowych ;)

 

Każdy kocioł można "zrabatować". To kwestia znalezienie dystrybutora (raczej nie małego "osiedlowego", bo ten będzie miał słabe ceny na wyjściu i nie będzie chciał zejść z marży). Ja znalazłem MCR II dzielnicę obok z cenami porównywalnymi z alledrogo a dodatkowo miałem instalatora w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Slawcio napisał:

Raczej kupie na allegro komplet: zestaw

 

W podobnej cenie kilka lat temu zanabyłem wspomniany wcześniej zestaw mcr II, zasobnik, isense i jakieś akcesoria (czujniki, itp.)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Slawcio napisał:

 

Raczej kupie na allegro komplet: zestaw

 

Cena ciekawa, ale wygląda mniej atrakcyjnie niż solid :)

 

12 minut temu, borbet napisał:

 

Każdy kocioł można "zrabatować". To kwestia znalezienie dystrybutora (raczej nie małego "osiedlowego", bo ten będzie miał słabe ceny na wyjściu i nie będzie chciał zejść z marży). Ja znalazłem MCR II dzielnicę obok z cenami porównywalnymi z alledrogo a dodatkowo miałem instalatora w dobrej cenie.

 

Tak, ale w przypadku Termetu te rabaty potrafią być spore i różnić się pomiędzy sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sherif napisał:

Tak, ale w przypadku Termetu te rabaty potrafią być spore i różnić się pomiędzy sobą.

 

To tak, jak z grzejnikami, np. Purmo. Największy rabat, jaki trafiłem przy jednostkowym zakupie (nietypowego grzejnika V33) to coś koło 55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom 150 m2 + ok 30 garaż z kotłownią. Na dole i  w łazienkach podłogówka na górze grzejniki: Mam zestaw Buderusa: Piec GB072-20kW, zasobnik Logalux 100/5 i sterownik RC300 i póki co jestem zadowolony z tym że u mnie 2 osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.