Skocz do zawartości

Grande Punto pukanie przedniego zawieszenia


Maniek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem mój wygląda następująco: Najeżdżając prawym przednim kołem na nierówność (może to być dziura lub wypuklenie) słyszę takie głuche pukanie, podobne jakby drzwi były niedomknięte. Przy lewym kole cisza. Dzieje się tak tylko na niskich prędkościach, nawet jak się toczę na jedynce bez gazu. Na trasie przy prędkościach od 80 wzwyż nie występuje. Byłem na stacji diagnostycznej, wjechałem na trzepaki i szarpacze, diagnosta wymacał całe przednie zawieszenie i luzów nie stwierdził. Może ktoś miał już podobny problem i znalazł przyczynę? Nie chciałbym wymieniać połowy zawieszenia żeby się pozbyć tego pukania. Samochód ma 182 tys. przebiegu, z czego 30 tys. po polskich drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory były wymieniane? Podejrzewam, że odbojniki się kończą, a za stukanie odpowiada plastikowa osłona amortyzatora - najczęściej w zimną pogodę stukały z tyłu.
Wracając do amortyzatorów, to przy tym przebiegu należy wymienić sprężyny, osłony, odbojniki, amortyzatory i zapobiegawczo łożyska amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja amortyzatorów nie zmieniałem, a poprzedni właściciel nie wiem. Na przeglądzie wyszło bodajże 70% sprawności. Wydaje mi się, że pukanie dochodzi bardziej od spodu samochodu a nie od amortyzatora...Dziwna sprawa bo wczoraj przejechałem się kawałek i puknęło może z raz na jakiejś większej dziurze. Z tym, że jechałem sam bez pasażera. Na trzepaczkach u diagnosty żadnych stuków nie było. Rozumiem, że wykluczacie poduszki silnika?

W przyszłym tygodniu podjadę do mechanika, gorzej jak w jego obecności będzie cisza i nic nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odgrzewam temat bo przyczyna znaleziona i naprawiona. Nikt z Was nie trafił i sam też bym tego nie podejrzewał. Przyczyną była urwana śruba od kołyski z prawej strony. Nie wiem jak to się stało, mógł to urwać jakiś mechanik, tylko że nigdy nic nie robiłem z zawieszeniem. Roboty podobno sporo, ale samochód teraz elegancko się prowadzi i cisza w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja jestem obecnie na etapie wymiany całego przedniego zawieszenia, więc się podzielę kosztami i td.

2x sworznie wahacza

2x sprężyny amortyzatora

2x gumy mcpersona

2x łączniki stabilizatora

2xkońcówki drążka kierowniczego

1x łapa skrzyni biegów

 

Koszty części: 550 zł brutto, robocizna za całość + mycie silnika od oleju:) 250 zł

 

Wcześniej padł mi termostat i wymieniałem cięgna skrzyni biegów które się poluzowały od latającej skrzyni i zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam ma u siebie to samo tez zauważyłem zerwana śrubę od sanek powiedz mi jak dało się odkręcić tą śrubę i jakie są te śruby do sanek bo nigdzie nie mogę znaleźć gdzie mogę kupić takie śruby był bym bardzo wdzięczny za namiary na sklep lub oznaczenia tych śrub pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skorupek20 napisał:

Witam ma u siebie to samo tez zauważyłem zerwana śrubę od sanek powiedz mi jak dało się odkręcić tą śrubę i jakie są te śruby do sanek bo nigdzie nie mogę znaleźć gdzie mogę kupić takie śruby był bym bardzo wdzięczny za namiary na sklep lub oznaczenia tych śrub pozdrawiam 

Podaj nr vin na priv może jutro sprawdze w eper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fiat.7zap.com/po/fpun/2y/19913311-099/443/1+44301s00+3-0/ tutaj pod nr 9 chyba jest twoja śruba...

 

Gwint m10x25 śruba z podkładka.. Więc dobralbym jakaś w necie o twardości 10.9 racEj tylko aso jeżeli chodzi o oryginal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.