Skocz do zawartości

Problem z mandatem


arekvenom

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?

 

 

16295214_1363310497023752_1202057695_n.jpg

Edytowane przez arekvenom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, arekvenom napisał:

Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?

 

A wiesz co oznacza sygnał czerwony na sygnalizatorze ? 

Jeśli wiesz, że to zakaz wjazdu za sygnalizator, to sprawa jest oczywista - wjechałeś za. Ciesz się, że nie dostałeś dodatkowo za niezastosowanie się do nakazu skrętu w lewo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?
 
 
16295214_1363310497023752_1202057695_n.jpg

Delikatnie dostałeś. Naprawdę masz wątpliwości?

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta pewnie dlatego, że za niedostosowanie się do znaków o nakazie jazdy jest 250 zł i 5 pkt. a za przejazd na czerwonym od 300 do 500 zł i 6 pkt. :)

Wysłane za pomocą mTalk

Edytowane przez PingNoMore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎25 o 20:06, arekvenom napisał:

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?

 

 

 

Ciesz się, że dostałeś mandat tylko za jedno wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 20:06, arekvenom napisał:

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie

 

Fotoradar w Leokadiowie/Anielinie. Dostałeś pewnie 500 i 10p. Raczej nic nie wywalczysz a na drugi raz zajmuj prawy pas :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tilok napisał:

 

Fotoradar w Leokadiowie/Anielinie. Dostałeś pewnie 500 i 10p. Raczej nic nie wywalczysz a na drugi raz zajmuj prawy pas :phi:

 

Ostatnio jeden z kierowców w firmie w której pracuję dostał mandat za takie samo wykroczenie. Przyszło 500 zł i 6 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PingNoMore napisał:

 

Ostatnio jeden z kierowców w firmie w której pracuję dostał mandat za takie samo wykroczenie. Przyszło 500 zł i 6 pkt.

 

Możliwe że coś mi się pomyliło. Ja tam na szczęście jeszcze z tego skrzyżowanie nic nie złapałem :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektorzy wypowiadajacy tutaj sie ludzie sobie pisza zeby pisac. Dla jego kierunku jazdy bylo zielone, jedyny mandat ktory powinienes dostac to niedostosowanie sie do znakow. Aczkolwiek w Polsce prawo jest fikcyjne i podejrzewam ze w sadzie i tak bys nic nie ugral. A na forach widac jacy specjalisci sie wypowiadaja wystarczy przeczytac paru z tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

Chyba niektorzy wypowiadajacy tutaj sie ludzie sobie pisza zeby pisac. Dla jego kierunku jazdy bylo zielone, jedyny mandat ktory powinienes dostac to niedostosowanie sie do znakow. Aczkolwiek w Polsce prawo jest fikcyjne i podejrzewam ze w sadzie i tak bys nic nie ugral. A na forach widac jacy specjalisci sie wypowiadaja wystarczy przeczytac paru z tego tematu.

Chyba niektorzy wypowiadający  tutaj się ludzie sobie piszą żeby pisać. Dla jego kierunku jazdy było czerwone więc powinien się cieszyć że nie dostał za wjazd na skrzyżowanie mimo czerwonego oraz za niestosowanie się do znaków kierunkowych:

poziomych

pionowych

świetlnych

Słabo oznakowaną drogą nic w tym przypadku nie ugrasz. Zwykłe cwaniactwo za które w tym przypadku przyszedł rachunek, nawet jeszcze nie najwyższy z możliwych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patgaw napisał:

Chyba niektorzy wypowiadajacy tutaj sie ludzie sobie pisza zeby pisac. Dla jego kierunku jazdy bylo zielone, jedyny mandat ktory powinienes dostac to niedostosowanie sie do znakow. Aczkolwiek w Polsce prawo jest fikcyjne i podejrzewam ze w sadzie i tak bys nic nie ugral. A na forach widac jacy specjalisci sie wypowiadaja wystarczy przeczytac paru z tego tematu.

Brniesz Kolego i wprowadzasz w błąd.

To fakt że każdy interpretuje przepisy po swojemu ale w tym przypadku nie ma możliwości nie przyznać racji z mandatem.

Na sygnalizatorze czerwone ( brak możliwości wjazdu )

Linia przerywana zaczyna się kawałek za sygnalizatorem.( przejazd na czerwonym jest ewidentny i nie podlega dyskusji )

To o czym Ty piszesz to jest czyste cwaniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, patgaw napisał:

Chyba niektorzy wypowiadajacy tutaj sie ludzie sobie pisza zeby pisac. Dla jego kierunku jazdy bylo zielone, jedyny mandat ktory powinienes dostac to niedostosowanie sie do znakow. Aczkolwiek w Polsce prawo jest fikcyjne i podejrzewam ze w sadzie i tak bys nic nie ugral. A na forach widac jacy specjalisci sie wypowiadaja wystarczy przeczytac paru z tego tematu.

Ręce opadają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, patgaw napisał:

Chyba niektorzy wypowiadajacy tutaj sie ludzie sobie pisza zeby pisac.

 

Ten fragment doskonale pasuje do Twojej osoby... :hehe:

 

Cytuj

Dla jego kierunku jazdy bylo zielone, jedyny mandat ktory powinienes dostac to niedostosowanie sie do znakow.

 

Jedyny problem w tym, że sygnalizator (lub znak) znajdujący się nad danym pasem ruchu dotyczy właśnie tego pasa i nie ma znaczenia, że koleś pojechał prosto...

 

Cytuj

w Polsce prawo jest fikcyjne i podejrzewam ze w sadzie i tak bys nic nie ugral.

 

No jeszcze tego by brakowało, żeby sąd takie herezje przyjmował jako prawdę objawioną... :facepalm:

 

Cytuj

A na forach widac jacy specjalisci sie wypowiadaja wystarczy przeczytac paru z tego tematu.

 

Więcej skromności, już drugi raz piszesz o sobie w jednym poście... nie za dużo to? :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, romano11 napisał:

 

Jedyny problem w tym, że sygnalizator (lub znak) znajdujący się nad danym pasem ruchu dotyczy właśnie tego pasa i nie ma znaczenia, że koleś pojechał prosto...

 

 

Chyba Ci sie cos pomieszalo. To jak jest jeden sygnailizator, powiedzmy nad srodkowym pasem to ci z prawego i lewego moga jechac tak jak by go nie bylo wcale? xD

A jak sygnalizator jest na chodniku to nie dotyczy samochodow tylko pieszych? ;l

 

to sa sygnalizatory dla kierunkow ruchu a nie dla pasow, dla kierunku ruchu OPa bylo zielone. Wiec jedyny mandat powinien by za niedostosowanie sie do znakow. Ale tak jak mowie zyjemy w kraju gdzie prawo to jest fikcja, a sady i tak zawsze sa przeciwko obywatelowi. Mozna sie spodziewac logiki na poziomie wypowiadajacych sie tutaj.

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat super pasjonujący.

 

Stan faktyczny:

 

Sygnalizator nad pasem na filmiku jest to sygnalizator o symbolu S-3, a nie S-1

104.jpg

 

Co mówią przepisy:

 

Literalnie:

 

Sygnały świetlne dla kierujących i pieszych
§ 95. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:

3) sygnał czerwony — zakaz wjazdu za sygnalizator,

 

§ 97. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator kierunkowy S-3 dotyczą kierujących jadących w kierunkach wskazanych strzałką (strzałkami).

 

 

Jak widzimy zakaz wjazdu za sygnalizator dotyczy tylko sygnalizatora S-1, nie S-3. Sygnalizator S-3 dotyczy tylko tego kierunku, który wskazuje.

 

Wnioski niech sobie wyciągają wszyscy sami, ja sobie popatrzę. :ok:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 20:06, arekvenom napisał:

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?

 

 

 

 

Po przeczytaniu przepisów nie przyjąłbym tego mandatu i poszedł do sądu.

Za przejazd na czerwonym by umorzyli, a w międzyczasie zapewne minąłby czas na złożenie wniosku o ukaranie za złamanie przepisów co do kierunków ruchu.

 

 

Edit:

 

Cofam poprzednie.

 

Przyjąłbym mandat i dziękował za to, że tylko jeden.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał:

Jak widzimy zakaz wjazdu za sygnalizator dotyczy tylko sygnalizatora S-1, nie S-3. Sygnalizator S-3 dotyczy tylko tego kierunku, który wskazuje.

 

2. Przepisy § 95 ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do sygnałów nadawanych przez sygnalizator kierunkowy S-3.

1 godzinę temu, maras77 napisał:

Po przeczytaniu przepisów nie przyjąłbym tego mandatu i poszedł do sądu.

Powodzenia w sądzie.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shapyr napisał:

 

2. Przepisy § 95 ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do sygnałów nadawanych przez sygnalizator kierunkowy S-3.

 

Powodzenia w sądzie życzę.

 

 

 

Racja.

 

Cofam poprzednie.

 

Przyjąłbym mandat i dziękował za to, że tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maras77 napisał:

 

 

 

Racja.

 

Cofam poprzednie.

 

Przyjąłbym mandat i dziękował za to, że tylko jeden.

 

A gdzie tam - dalej masz rację.

 

Przepisy z ustępu 95 stosuje się odpowienio - zatem na czerwonym masz zakaz wjazdu za sygnalizator jeśli jedziesz w kierunku wskazywanym przez sygnalizator.

 

Logicznie: dwa sygnalizary S-3, jeden ze strzałkami na wprost i prawo, a drugi ze strzałkami w lewo. W moim kierunku (w lewo) świeci się zielone, na drugim sygnalizatorze jest czerwone - to dalej mam czekać, bo nie mogę wjechać za sygnalizator S-3 z czerwonym sygnałem, ale dla innego kierunku?

 

W przypadku autora wątku mandat się należy za niestosowanie się do znaków poziomych, niezachowanie należytej ostrożności i pierdylion innych wykroczeń. Ale akurat za przejechanie na czerwonym świetle nie. 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grogi napisał:

 

A gdzie tam - dalej masz rację.

 

Przepisy z ustępu 95 stosuje się odpowienio - zatem na czerwonym masz zakaz wjazdu za sygnalizator jeśli jedziesz w kierunku wskazywanym przez sygnalizator.

 

Logicznie: dwa sygnalizary S-3, jeden ze strzałkami na wprost i prawo, a drugi ze strzałkami w lewo. W moim kierunku (w lewo) świeci się zielone, na drugim sygnalizatorze jest czerwone - to dalej mam czekać, bo nie mogę wjechać za sygnalizator S-3 na wprost z czerwonym sygnałem?

 

W przypadku autora wątku mandat się należy za niestosowanie się do znaków poziomych, niezachowanie należytej ostrożności i pierdylion innych wykroczeń. Ale akurat za przejechanie na czerwonym świetle nie. 

 

 

Pozostaje nam tylko poprosić kolegę, który dokonał wykroczenia o nieprzyjęcie mandatu i pójście do sądu.

W przypadku uznania winy za to wykroczenie  powinniśmy zwrócić koledze nadwyżkę kosztów grzywny i kosztów sądowych ponad kwotę mandatu :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maras77 napisał:

 

 

Pozostaje nam tylko poprosić kolegę, który dokonał wykroczenia o nieprzyjęcie mandatu i pójście do sądu.

W przypadku uznania winy za to wykroczenie  powinniśmy zwrócić koledze nadwyżkę kosztów grzywny i kosztów sądowych ponad kwotę mandatu :hehe:

 

A swoją drogą co reguluje sygnalizatory S-1 nad pasami i ich "przynależność" do pasa ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zakaz wjazdy za sygnalizator. Kropka.

55 minut temu, grogi napisał:

Przepisy z ustępu 95 stosuje się odpowienio - zatem na czerwonym masz zakaz wjazdu za sygnalizator jeśli jedziesz w kierunku wskazywanym przez sygnalizator.

 

Czerwone - zakaz wjazdu za sygnalizator. Kropka. Nie ma tam żadnego jeśli. Nie ważne co zamierzasz zrobić za sygnalizatorem, bo z założenia zajmujesz pas w lewo masz jechać w lewo. To, że przecież chciał prosto to może koniowi zameldować. Było właściwy pas zająć, ale wtedy by nie dało się ciężarówki łyknąć.

Ze zdjęcia wynika jedno: był przejazd za sygnalizator, jest zdjęcie.

 

 

 

 

 

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest czerwone dla tego kierunku jazdy (skrętu w lewo) to Kuźwa stoisz! Nie rozumiem.... To ze chcial prosto jechac i przycwaniakowac nie pozwala mu wjechać za sygnalizator!! Nad czym tu się rozwodzić?? Nie macie większych problemów?

dodatkowo autor postu juz wiecej nie skomentował. To jakiś troll a wy sie daliście podejsc

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 20:06, arekvenom napisał:

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?

 

 

 

przepis  mowi  jasno  i  wyraznie  

zabrania  sie  wjazdy  za  sygnalizator  jesli  jest  wyswietlany  sygnał/kolor stoj/czerwony   

czego nie  rozumiesz  ? 
do  tego  jeszcze  dodałbym za  cwaniakowanie  ale  niestety  nie  ma  w  ustawie  i przepisach   :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, patgaw napisał:

Chyba niektorzy wypowiadajacy tutaj sie ludzie sobie pisza zeby pisac. Dla jego kierunku jazdy bylo zielone, jedyny mandat ktory powinienes dostac to niedostosowanie sie do znakow. Aczkolwiek w Polsce prawo jest fikcyjne i podejrzewam ze w sadzie i tak bys nic nie ugral. A na forach widac jacy specjalisci sie wypowiadaja wystarczy przeczytac paru z tego tematu.

ustawa  PoRD polecam  przeczytać  ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mokrii napisał:

ustawa  PoRD polecam  przeczytać  ! 

 

ja tez a do tego uzyc mozgu. bo przepisy juz zostaly przytoczone w tym temacie.

" § 97. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator kierunkowy S-3 dotyczą kierujących jadących w kierunkach wskazanych strzałką (strzałkami). "

 

liczy sie KIERUNEK RUCHU a nie pas na ktorym sie znajdowal. Nie ma czegos takiego jak sygnalizator dla danego pasa.

Edytowane przez Muzyk
Ale naprawde mozna bylo sobie odmowic obrazania innych uzytkownikow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maras77 napisał:

temat super pasjonujący.

 

Stan faktyczny:

 

Sygnalizator nad pasem na filmiku jest to sygnalizator o symbolu S-3, a nie S-1

104.jpg

 

Co mówią przepisy:

 

Literalnie:

 

Sygnały świetlne dla kierujących i pieszych
§ 95. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:

3) sygnał czerwony — zakaz wjazdu za sygnalizator,

 

§ 97. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator kierunkowy S-3 dotyczą kierujących jadących w kierunkach wskazanych strzałką (strzałkami).

 

Jak widzimy zakaz wjazdu za sygnalizator dotyczy tylko sygnalizatora S-1, nie S-3. Sygnalizator S-3 dotyczy tylko tego kierunku, który wskazuje.

 

Wnioski niech sobie wyciągają wszyscy sami, ja sobie popatrzę. :ok:

 

OK, to czytajmy dalej, co też mówią przepisy:

 

§ 97. 1. (...)
2. Przepisy § 95 ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do sygnalizatorów nadawanych przez sygnalizator kierunkowy S-3.

 

Jeszcze jakieś pytania?

Edytowane przez romano11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

 

ja tez a do tego uzyc mozgu. bo przepisy juz zostaly przytoczone w tym temacie.

" § 97. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator kierunkowy S-3 dotyczą kierujących jadących w kierunkach wskazanych strzałką (strzałkami). "

 

liczy sie KIERUNEK RUCHU a nie pas na ktorym sie znajdowal. Nie ma czegos takiego jak sygnalizator dla danego pasa. Jak tlumokom wam tlumacze ale slabo mi to idzie.

człowieku a gdzie widzisz na lewoskrecie sygnalizator s-3?? Kup sobie okulary. Dodatkowo znak poziomy masz strzalke w lewo, znak pionowy nad sygnalizatorem to strzalka w lewo! A wg ciebie tam jest sygnalizator s-3:facepalm:

 

przyjrzalem sie zdjęciu. Jest s-3 ale z nakaże skrętu w lewo!! Wiec tylko w lewo moze jechac!

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jest sygnaliztor s-3, tylko nie ma strzalek na swiatelkach tylko nad sygnalizatorem masz znak. Jak tacy ludzie moga jezdzic po Polskich drogach ... az strach.

 

Cytuj

z nakaże skrętu w lewo!!

 

facepalm szkoda slow. Oddaj prawo jazdy prosze cie.

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-3 ma to do siebie ze ma strzalki NA sygnalizatorze. Dla poszczególnych kierunków sa tam strzalki NA sygnalizatorze i twoim obowiazkiem jest jechac spod danego sygnalizatora WYLACZNIE tam gdzie wskazuje strzalka NA sygnalizatorze. Nie kumasz? Wez sie przyjrzyj dokladnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest słabe, ale na logikę to jeśli środkowy sygnalizator ma strzałki do góry (widać zieloną), prawy ma strzałki w prawo (widać zieloną) to raczej niemożliwe by lewy strzałek nie miał. Raczej ma, tylko słabo widać strzałkę w lewo na czerwonym. A zatem JEST to S-3. A ponadto wszystkie przepisy kodeksu trzeba stosować razem a nie oddzielnie. Z powyżej zacytowanych przepisów wynika, że za sygnalizator S-3 mający strzałki w lewo nie można jechać w lewo jeśli jest czerwone a za sygnalizator S-3 mający strzałki do góry można jechać prosto jeśli jest zielone. Co zrobił twórca pierwszego posta? Pojechał prosto z niewłaściwego pasa ruchu. :)

 

Edit. Odnoszenie sygnalizatorów wiszących nad danym pasem do tegoż pasa można zlikwidować stawiając te 3 sygnalizatory na jednym słupku obok jezdni. Pamiętam, że w latach 80-tych tak wyglądała sygnalizacja na głównych skrzyżowaniach w Koszalinie. :)

Edytowane przez ArekMiz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.