Skocz do zawartości

Problem z mandatem


arekvenom

Rekomendowane odpowiedzi

Gadu, gadu, a tymczasem...

 

Jest se skrzyżowanie. Ul. Modlińska w Wawie przechodzi w obwodnicę Jabłonny i pierwsze skrzyżowanie rondo, gdzie w lewo jedzie się starą drogą do centrum Jabłony. Otóż przed tym skrzyżowaniem są 2 pasy w lewo i mają sygnalizatory S3 w lewo oraz 2 pasy prosto (dodatkowo prawy z nich w prawo) i mają S1. Potem już na wysokości "wyspy ronda" jest tak: 2 pasy w lewo i mają sygnalizatory S3 w lewo oraz 2 pasy prosto i mają S3 prosto:

 

Rondo

 

Jest taka faza świateł, że na wszystkich wspomnianych S3 (w lewo przed rondem, w lewo na rondzie, prosto na rondzie) jest zielone a na S1 przed rondem jest czerwone. Czy jeśli ktoś pojedzie z pasa do skrętu w lewo przed rondem na tym zielonym S3 i na wysokości "wyspy" zmieni pas na te do jazdy na wprost i dalej pojedzie prosto na zielonym S3 to złamie jakiś przepis? Moim zdaniem tak: 1. Pojechał prosto z pasa do skrętu w lewo i 2. Pojechał prosto na czerwone, bo czerwone było na S1 dla kierunku prosto i w prawo.

 

Według waszego rozumowania nie złamał przepisu o światłach, bo pojechał pasem, nad którym było zielone (S3 w lewo). Ale przepisy muszą jednakowo działać w obu sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 17:13, ArekMiz napisał:

Zdjęcie jest słabe, ale na logikę to jeśli środkowy sygnalizator ma strzałki do góry (widać zieloną), prawy ma strzałki w prawo (widać zieloną) to raczej niemożliwe by lewy strzałek nie miał...

Wygląda na to, że ma na wprost ;)

 

2017-02-02 22.58.24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Dzięki za odpowiedzi, po analizie i przemyśleniach przyjąłem mandat i zapłaciłem
Cztery lata zajęło ci analizowanie? ;)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... po pierwszej przeczytanej odpowiedzi zobaczyłem poziom wypowiadających się i przestałem śledzić wątek. Mniej więcej w tym czasie dostałem mandat i przypomniałem sobie o tym wątku i z ciekawości zajrzałem. Wyszły 4 lata życia w błędzie, bo jednak są tu też normalni użytkownicy których pozdrawiam i dziękuje  :)

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektorym wypowiadajacym sie tu kolegom proponowal bym ustalic kiedy nastepuje wjazd na skrzyzowanie.

 

Kumam, ze jezeli sie blednie ustawilo na skrzyzowaniu, to trzeba ugrysc to kwasne jablko i pojechac w lewo.  Z drugiej strony jezeli ktos zmienia ten pas ruchu zachowujac szczegolna ostroznosc i nie powodujac zagrozenia dla innych uzytkownikow ruchu to ja absolutnie niemam z tym problemu. 

 

Z tym czerwonym, to dyskusyjne, bo

 

nastapilo przejechanie poprzez przejscie dla pieszych, ktorych obowiazywal i tak sygnal czerwony, do lewoskretu nie doszlo, wiec niema tu miejsca o przejechaniu skrzyzowania na czerwonym !  To tak w kwesti formalnej :phi:

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2017 o 20:06, arekvenom napisał:

Hej, sytuacja jak na zdjęciu, pojechałem prosto czyli na przerywanej na skrzyżowaniu wjechałem przed samochód . Problem w tym że pojechałem prosto nie z tego pasa bo z czerwonego w w lewo . Dostałem mandat za przejechanie na czerwonym, czy słusznie ?

 

 

16295214_1363310497023752_1202057695_n.jpg

Za taki manewr kiedys dostałem 900zł mandatu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.