Skocz do zawartości

Co to za kamera w Audi A5?


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, koNik napisał:

 

Wygląda na to, że masz rację. Dzięki :ok:

 

"Działanie

Aby oprócz świateł mijania można było automatycznie włączać i wyłączać światła drogowe, w podstawie lusterka wewnętrznego zamontowana jest kamera CMOS. Przynależny elektroniczny układ oceniający, sterownik asystenta świateł drogowych , zintegrowany jest w automatycznie przyciemnianym lusterku wewnętrznym .

Aby określić warunki panujące na drodze i warunki otoczenia, kamera CMOS rejestruje obraz w kolorze białym i czerwonym. Na podstawie tych obrazów sterownik asystenta świateł drogowych generuje informację o tym, czy światła drogowe mają być włączone czy wyłączone.

Jeśli rozpoznane zostaną samochody, które jadą w niewielkiej odległości z przodu lub zbliżają się z przeciwległego kierunku, poprzez magistralę CAN do sterownika instalacji elektrycznej samochodu wysłane zostaje polecenie wyłączenia świateł drogowych. Polecenie wyłączenia świateł zostaje wysłane również wówczas, gdy samochód jedzie poniżej określonej prędkości minimalnej lub jasność otoczenia ze względu na światło dzienne lub jasne oświetlenie ulic przekracza zdefiniowaną wartość progową. Jeśli nie występuje żaden warunek wyłączenia, wysłane zostaje polecenie włączenia świateł."

 

Pełny tekst w linku poniżej
Asystent świateł drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cherokee18 napisał:

 

Żeby to włączyć to trzeba pogmerać w ustawieniach? Kumpel ma to auto ponad pół roku i z bajerów to potrafi tylko radio uruchomić ;]

 

Miałem taką kamerkę w astrze J. Po ustawieniu świateł na auto kamera wychwytywała światła innych pojazdów, latarnie i inne możliwe źródła światła i jak nie było przeszkód to włączały i wyłączały się światła drogowe. W oplu nie działało to idealnie bo kilkanaście razy migali mi z naprzeciwka, ale w OOOO może jest to bardziej dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cherokee18 napisał:

Kumpel kupił Audi A5 z jakąś niższą wersją wyposażenia, rocznik 2014. Na szybie ma czujnik deszczu i chyba zmierzchu, ale nie mamy pojęcia co to w lusterku może być? Wygląda jak kamera :hmm: Koś coś podpowie?

 

20170127_082925.jpg

Czytanie znaków albo asystent długich świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Żeby to włączyć to trzeba pogmerać w ustawieniach? Kumpel ma to auto ponad pół roku i z bajerów to potrafi tylko radio uruchomić ;]
Nie mam audi ale podejrzewam, że :
Żeby włączyć trzeba ustawić światła w pozycje auto i samo się
Wyłączyć u mnie wystarczy użyć długich manualnie i się dezaktywuje do ponownego wł świateł.


Z dynksami przy lusterkach to jest teraz różnie. U mnie są chyba ze 4 różne kamery / czujniki.
Od długich, radar, linie, deszczu, zmierzchu i pewnie jeszcze inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nissanie czyta znaki kamera z przodu. Oprocz tego po gps odczytuje trase i ostrzega jak wg niego jedzie sie za szybko np. na zakrecie. Jak swiatla sa na auto to wlaczenie dlugich odpala ten automat i dopiero on wlacza wylacza zaleznie od warunkow. Manualnie mozna tylko pomigac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hefi napisał:

Fajny bajer ale mnie trochę wkurza czasami

Pogadaj z kierowcami dostawczaków i ciężarówek :hehe:. Auta z przeciwka nie widzą ich świateł przez barierki rozdzielające pasy, a oni widzą światła drogowe bo siedzą wysoko :sciana: :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z kierowcami dostawczaków i ciężarówek :hehe:. Auta z przeciwka nie widzą ich świateł przez barierki rozdzielające pasy, a oni widzą światła drogowe bo siedzą wysoko :sciana: :facepalm:.

Dokładnie tak
Działa to fajnie na jednopasmowkach ale już na autostradzie, właśnie przez barierki, już średnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał:

Pogadaj z kierowcami dostawczaków i ciężarówek :hehe:. Auta z przeciwka nie widzą ich świateł przez barierki rozdzielające pasy, a oni widzą światła drogowe bo siedzą wysoko :sciana: :facepalm:.

Uznaje to za zemste na dostawczych za siadanie w nocy na tyłku osobowkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28 stycznia 2017 o 09:07, hefi napisał:


Dokładnie tak
Działa to fajnie na jednopasmowkach ale już na autostradzie, właśnie przez barierki, już średnio

 

W moim audi działa super .... Jeszcze nikt nigdy mi nie zamigal, ze go oślepiam ... Automatyczne długie światła to jeden z lepszych wynalazków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.