Skocz do zawartości

Hyundai Santamo - coś dzwoni i check engine+diagnostyka


Chrisu

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak. Hyundai santamo (czyli to co mitsubishi space wagon) 2.0 140 KM.

Podczas jazdy ponad 100 km/h na autostradzie  zaczęło coś huczeć, pojawiło się check engine i auto straciło moc. Auto dojechało do stacji benzynowej. Nie było wyłączane i przy wyjeździe ze stacji na wstecznym pojechało OK jednak do przodu już był problem (trudno powiedzieć do końca jaki - czy np słabo łapiące sprzęgło i "nie ciągło", czy silnik nie dawał mocy by ruszyć i się dawił - kierowczyni nie jest w stanie stwierdzić ;) ). Auto przejechało na kolejną stację i stało tam prawie 3 godziny. Pojawił się znajomy mechanik, odpalił auto i auto już ruszyło poprawnie. Dojechało (20 km) do miejsca postoju, przy czym pod koniec trasy (dosłownie ostatnie metry) znowu "coś" huczało.

Dzisiaj ja wsiadłem do auta.

Odpaliłem, świeci się check, po tym jak wyłącza się ssanie słychać dzwonienie (coś jakby był rozciągnięty łańcuch rozrządu, ale tam jest pasek niedawno wymieniany zresztą).

Przejechałem kilka km, wszystko oprócz dzwonienia na obrotach jałowych i check było OK.

 

Macie pomysł co to? Ostatnio było w nim trochę robione (w silniku to rozrząd+pompa, koło pasowe) i tak się nieco martwię że ktoś coś skopał (no chyba, że pechulec i jedno z drugim nie ma nic wspólnego).

BTW. Czy w santamo jest takie samo złącze diagnostyczne jak w Terracanie? Mam i jednego i drugiego i chciałbym jakiś interfejs na np. aliexpress kupić. Możecie polecić jakiś? Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem tym autem. 15 km, postój 2 godziny i znowu 15 km. Check się świeci, moc ma, jedyna rzecz, która się pojawiła, to w okolicach 3200 RPM (przez jakieś 200 RPM) zaczyna być głośno - buczy jak przy uszkodzonym tłumiku (środkowym, albo końcowym). Tłumiki oczywiście OK, tylko o sam dźwięk mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.