Skocz do zawartości

Chińczyki dobre ludzie som...


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

 

I robią takie fajne rzeczy w takiej fajnej cenie --> https://pl.aliexpress.com/item/Samoch-d-Skuter-ATV-mini-Kompressor-do-adowania-Turbospr-arki-Korzenie-dmuchawy-Turbiny-Spr-arki-booster/32676302560.html?spm=2114.56010508.4.49.ATtG0i

 

Jakby ktoś nie wiedział jest to sprężarka typu Rootsa (mechaniczna, nie żadne tam turbo!) na którą ostrzę zęby od lat ale ich ceny były astromiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler  
I robią takie fajne rzeczy w takiej fajnej cenie --> https://pl.aliexpress.com/item/Samoch-d-Skuter-ATV-mini-Kompressor-do-adowania-Turbospr-arki-Korzenie-dmuchawy-Turbiny-Spr-arki-booster/32676302560.html?spm=2114.56010508.4.49.ATtG0i
 
Jakby ktoś nie wiedział jest to sprężarka typu Rootsa (mechaniczna, nie żadne tam turbo!) na którą ostrzę zęby od lat ale ich ceny były astromiczne.

Gdzie to wpakujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że już występuje w przyrodzie, dostępne dla ludu i cena nie zabija. :ok:

 

Gdzie ma mniejsze znaczenie. Gdzie bym to zapakował? Najchętniej do ruska :ok: ale tu występuje za dużo zmiennych, najpierw muszę go w ogóle przytargać, potem doprowadzić do ładu a dopiero wtedy będę myślał co dalej.

 

A szukałem bo myślałem by dla beki zamontować mały kompresorek do Mińska :] i zrobić takiego popierdzielacza wiejskiego :] jednak występują tu dwie poważne przeszkody:

 

- nie znalazłem mniejszych kompresorów

- jak wyprowadzić z tego silnika napęd? :hmm::kosmita:

 

Tak więc pomysł upadł w ciągu godziny od narodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten film. :) Można się nabijać że to nie wygląda, ale faktem jest że by coś takiego zrobić, i by to jeździło, tez trzeba mieć jakąś wiedzę, że o sprzęcie nie wspomnę.

Sam myślałem nad motocyklową wydumką ale to z 20 lat temu - rama od Jawy, silnik od malucha i wio. Wtedy ludzie robili wydziełki na bazie silników Zaporożców, wyglądało i gadało to zacnie. :ok: 

 

Pomyśl inaczej - jakie to wszystko byłoby szare i nudne gdyby ludzie nie wykazywali się żadną inwencją tylko eksploatowali wszelkie pojazdy tak, jak opuściły fabrykę. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten film. Można się nabijać że to nie wygląda, ale faktem jest że by coś takiego zrobić, i by to jeździło, tez trzeba mieć jakąś wiedzę, że o sprzęcie nie wspomnę.
Sam myślałem nad motocyklową wydumką ale to z 20 lat temu - rama od Jawy, silnik od malucha i wio. Wtedy ludzie robili wydziełki na bazie silników Zaporożców, wyglądało i gadało to zacnie. :ok: 
 
Pomyśl inaczej - jakie to wszystko byłoby szare i nudne gdyby ludzie nie wykazywali się żadną inwencją tylko eksploatowali wszelkie pojazdy tak, jak opuściły fabrykę. :no:

Mi się takie rzeczy podobają. Mam nadzieję że sam coś stworze kiedyś. Tylko moje dwie lewe ręce muszą jeszcze chwilę dojrzeć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu kurna zabiłeś mi ćwieka...Chciałem robić Mińska na oryginał. Potem juz prawie byłem zdecydowany robić swap na 4T. Teraz te  filmiki temat wrócił. ;]

Tyle że rama już wypiaskowana i polakierowana więc żal by było ją chlastać. I dwie stówki poszłyby na marne.

 

Niemniej....Kurczę! No nic, odpalam OLX i chociaz popatrzę na silniki. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu kurna zabiłeś mi ćwieka...Chciałem robić Mińska na oryginał. Potem juz prawie byłem zdecydowany robić swap na 4T. Teraz te  filmiki temat wrócił. ;]
Tyle że rama już wypiaskowana i polakierowana więc żal by było ją chlastać. I dwie stówki poszłyby na marne.
 
Niemniej....Kurczę! No nic, odpalam OLX i chociaz popatrzę na silniki. :phi:

Jeden na oryginał drugi na tuning ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 18:18, Cinek napisał:

Znam ten film. :) Można się nabijać że to nie wygląda, ale faktem jest że by coś takiego zrobić, i by to jeździło, tez trzeba mieć jakąś wiedzę, że o sprzęcie nie wspomnę.

Sam myślałem nad motocyklową wydumką ale to z 20 lat temu - rama od Jawy, silnik od malucha i wio. Wtedy ludzie robili wydziełki na bazie silników Zaporożców, wyglądało i gadało to zacnie. :ok: 

 

Pomyśl inaczej - jakie to wszystko byłoby szare i nudne gdyby ludzie nie wykazywali się żadną inwencją tylko eksploatowali wszelkie pojazdy tak, jak opuściły fabrykę. :no:

 

Cinek....rama od Jawy i silnik od malucha??? Jaki sens? Silnik Jawy ma więcej mocy, maluchowski silnik z racji razem pracujących tłoków trzęsię się jak galareta, do tego nie ma skrzyni biegów w jednej obudowie ;]

Sztuka dla sztuki ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że zasadniczo wszystko co robimy (w sensie MY dwaj plus paru innych wariatów) to sztuka dla sztuki. :P

 

Zobacz, ja się certolę z Mińskiem, przecież to przeczy zdrowemu rozsądkowi. Caro wyremontowałem. Bo chciałem, bo miałem taki kaprys, pieniądze i możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 1/29/2017 o 16:59, Cinek napisał:
  Pokaż ukrytą zawartość

 

I robią takie fajne rzeczy w takiej fajnej cenie --> https://pl.aliexpress.com/item/Samoch-d-Skuter-ATV-mini-Kompressor-do-adowania-Turbospr-arki-Korzenie-dmuchawy-Turbiny-Spr-arki-booster/32676302560.html?spm=2114.56010508.4.49.ATtG0i

 

Jakby ktoś nie wiedział jest to sprężarka typu Rootsa (mechaniczna, nie żadne tam turbo!) na którą ostrzę zęby od lat ale ich ceny były astromiczne.

 

i jak ładnie w autku wielkości Matiza zmieścili

HTB1tAY0KXXXXXcKaXXXq6xXFXXXK.jpg?size=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne :) Podoba mi się też kategoria w jakiej to sprzedają na ali: Furniture Accessories  ;]                                                           

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.