Skocz do zawartości

VW Lupo 1.0 problem z gasnięciem.


Kazet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem Lupo jakiś czas temu. Wszystko było ok do czwartku. Miesiąc temu padł akumulator przy mrozach - 20 jak postał parę dni. Wyjąłem i naładowałem. Autko jeździło przez około miesiąc bez problemu. W czwartek wybieram się rano do pracy, odpalam autko, wszystko ok, skrobie szybki i po 5 min wsiadam i ruszam. Wyjechałem z parkingu wrzucam 2 bieg i autko zgasło. Odpalam ponownie ruszam i zaraz autko zgasło ponownie. Próbuje odpalić po raz trzeci rozrusznik już nie zakręcił. Wyjąłem aku do naładowania. W piątek wsadziłem i odpalam. Ruszam w drogę do mechanika i autko zgasło. Odpalam, zapalil i ruszam. Jedzie za moment zaczyna migać kontrolka oleju, Staje, po kilkunastu sekundach przestała migać.Auto nie zgasło. Jade dalej i jest ok. Dojechałem do mechanika. Mówię mu co i jak. On na to że to może odma. Mam podjechać jutro to przeczyści. Wróciłem autem do domu i było ok. W sobotę coś mnie podkusiło i rano pojechałem autem na basen i było wszystko ok. Po południu wsiadłem i ruszam na zakupy. Auto jedzie ok i nagle jakby w czasie jazdy zgasł ale byłem rozpędzony więc zaskoczył i jechał dalej (wyskoczyła kontrolka silnika). Dojechałem do świateł i zgasł. Odpaliłem i dojechałem już do sklepu bez problemu. Powrót ze sklepu też ok.

 

Przepustnica była czyszczona jakiś czas temu, olej wymieniony. Auto jest zagazowane( jeśli ma to znaczenie). Wina akumulatora ? Czytam o czujniku temp., wału, zapłonu, itd..

Miałem jeszcze z dwa tyg temu taka przygodę, pojechałem na przegląd i po przeglądzie odpalam auto i zgasł. Odpaliłem raz jeszcze, wrzuciłem silnik od razu na obroty i pojechałem pod sklep. Po zakupach odpalam i też zgasł. Jak odpaliłem ponownie i dodałem gazu było ok. Więcej się to nie powtórzyło.

 

A może coś ze stacyjką ?

 

Proszę o jakieś sugestie. Zaznaczam że jestem laikiem w tych sprawach. A nie chce być naciągnięty przez mechanika na zbędne koszty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić stan oleju (nie żartuję), podłączyć pod VAG i odczytać błędy, wyczyścić odmę.

Dobrze byłoby sprawdzić ciśnienie oleju.

Z tego co napisałeś nie da się wywróżyć co jest nie tak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stan oleju jest jak najbardziej OK błędów żadnych nie pokazuje. Odma została wyczyszczona, ponoć jeden z węży był zagięty więc został wymieniony. Po wyczyszczeniu odmy jest narazie dobrze. Auto pali, nie gaśnie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.