Skocz do zawartości

jakie auto do 35.000 Astra Focus czy Ceed


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maras napisał:

No dobra, skoro na autokąciku nikt nie kupuje aut z komisu i/lub sprowadzonych to więcej pytań nie mam

- zakończmy ten temat i dzięki za wszystkie odpowiedzi i okazaną pomoc.

Pozdrawiam

Maras

ja swojego po-leasingowego focusa kupiłem z komisu http://cssupartner.gratka.pl/oferta/

dałem 35kPLN za 3 latka, więc generalnie w twoim budżecie. Ale teraz nie mają niczego w twoich wymaganiach.

Szukałeś na EFL itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 10:47, Maras napisał:

Witam!
Jak w temacie - do wydania 35.000 zl maksymalnie - jakie auto kupić?

W kręgu zainteresowań Astra J hatchback z silnikiem 1.4 (120 lub 140KM) roczniki 2010-2012 - dużo takich np. na otomoto, w fajnych opcjach wyposażenia, sprowadzone - ale skąd kupić w miarę dobry, bo w przebiegi rzędu 60-70 tysięcy kilometrów to mało się chce wierzyć...

czy może jednak Focus 3 lub Kia Ceed?

Przeznaczenie - auto rodzinne do wszystkiego - do pracy i na wakacje - rocznie ok. 30 tysięcy kilometrów.

Najprawdopodobniej pod LPG w niedalekiej przyszłości

 

Astrą jeździłem i jest OK - problemem pozostaje kupno niezajeżdżonego egzemplarza, Ford i Kia to dla mnie zagadka...

 

Auto w zamierzeniu ma na pewno posłużyć kolejne 5-6 lat...

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Maras

 

 

Miałem ten sam problem miesiąc temu i kupiłem Golfa mk6 1.6 MPI. 

Dnia 6.02.2017 o 16:48, Gregs0N napisał:

focusowy 1.6 LPG znosi całkiem dobrze, pytanie czy moc jest dla Ciebie wystarczająca. Jak chcesz komfortowo wyprzedzać na trasie to jednak 1.4 NET z astry będzie o niebo lepszym wyborem (u mnie w 1.6 Ti-VCT zdecydowanie brakuje mocy na trasie, ale za to spalanie jest całkiem przyjemne)

Tylko że skrzynia mu się rozleci przy 200kk..

2 godziny temu, Maras napisał:

No dobra, skoro na autokąciku nikt nie kupuje aut z komisu i/lub sprowadzonych to więcej pytań nie mam

- zakończmy ten temat i dzięki za wszystkie odpowiedzi i okazaną pomoc.

Pozdrawiam

Maras

 

Przed zakupem zamówi sobie jakiegoś sprawdzonego gościa od inspekcji z bezwypadkowy.net 

https://www.bezwypadkowy.net/forum/50-pomoc-przy-ogldzinach-pojazdu

Ja z ich pomocą kupiłem i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregs0N napisał:

obawiam się, że w astrze M32 skończy się szybciej :oki:

 

Zależy jak często wbijać będzie 5 i 6 bieg ;) Jak sporadycznie to pojeździ na chwilę. To był jeden z głównych powodów dlaczego nie kupiłem Astry na rzecz Golfa mimo jego 5-biegowej skrzyni. Jednak wizja przyjaźniej 5k zł wydatku (bo przydałoby się jeszcze sprzęgło i dwumasę zrobić) w niedługiej przyszłości odstrasza. No i jeszcze 1k na jakąś tam membranę w kolektorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rob_7 napisał:

 

Zależy jak często wbijać będzie 5 i 6 bieg ;) Jak sporadycznie to pojeździ na chwilę. To był jeden z głównych powodów dlaczego nie kupiłem Astry na rzecz Golfa mimo jego 5-biegowej skrzyni. Jednak wizja przyjaźniej 5k zł wydatku (bo przydałoby się jeszcze sprzęgło i dwumasę zrobić) w niedługiej przyszłości odstrasza. No i jeszcze 1k na jakąś tam membranę w kolektorze :)

w golfie czyściłeś już przepustnicę? I jak szybko silnik się grzeje?

 

Golf z 1.6 MPI to bardzo fajny wybór, małoproblemowy, choć ma też drobne wady. O mały włos sam takiego nie kupiłem (spóźniłem się 2 godziny). Później w podobnym budżecie trafiłem focusa z mniejszym przebiegiem i 2 lata młodszego. Gdybym teraz kupował auto to też te dwa modele były wysoko w rankingu poszukiwanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gregs0N napisał:

w golfie czyściłeś już przepustnicę? I jak szybko silnik się grzeje?

 

No właśnie grzeje się powoli. Przepustnicę dopiero będę robił.

 

Trochę się bałem że silnik będzie słaby, ale na moje potrzeby jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekD000 napisał:

 

Popieram, ale kolega już wyżej napisał, że nie stać go na poleasingowe i polskie salon, jak kto woli nam nie wiele do tego.

 

Jak nie stac jak wkleil auta w tych samych cenach co poleasingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

 

Jak nie stac jak wkleil auta w tych samych cenach co poleasingowe.

 

No sory ale się już czepiasz - widzisz na stronie rolmaszu jakąś astrę w benzynie do 35000, bo ja nie - wskaż bardzo proszę.

Wkleiłem auta w przedziale 32-35 tyś, na Twojej stronie do 35.000 są nissan i co prawda Astra, ale diesel... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maras napisał:

 

No sory ale się już czepiasz - widzisz na stronie rolmaszu jakąś astrę w benzynie do 35000, bo ja nie - wskaż bardzo proszę.

Wkleiłem auta w przedziale 32-35 tyś, na Twojej stronie do 35.000 są nissan i co prawda Astra, ale diesel... 

Kile masz mocniesza i lepiej wyposazona pewnie za 36 puszcza http://rolmasz.gratka.pl/ogl/21697242.html#450d382319271af0,1 Jak juz szukasz astry to nie 1.6 bo to strasznie ciezki kloc. Lepiej 1.4T przy calej mojej niecheci do kily w tym przypadku to bedzie lepsza opcja. Masz serwisowane auto nadal na gwarancji. Nie musisz jezdzic szukac kombinowac przedzierac sie po grysiku na placach. Zeby nie bylo ja ich nie promuje. Jednak patrzac na to co wkleiles to prosisz sie o klopoty. Wlazlem na mobile de i tam te astry sa drozsze wiec cos musi byc nie tak. IMO warto te 2k doplacic i sie nie pierdzielic. Zobacz auto nie wypucowane tak jak te Twoje z linkow. Trzeba zrozumiec, ze przy opcji 35k i kupuje auto uzywane nie nalezy szukac konkrentego modelu a to co jest najlepsze w tej kasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 22:31, wujekcybul napisał:

Kile masz mocniesza i lepiej wyposazona pewnie za 36 puszcza http://rolmasz.gratka.pl/ogl/21697242.html#450d382319271af0,1 Jak juz szukasz astry to nie 1.6 bo to strasznie ciezki kloc. Lepiej 1.4T przy calej mojej niecheci do kily w tym przypadku to bedzie lepsza opcja. Masz serwisowane auto nadal na gwarancji. Nie musisz jezdzic szukac kombinowac przedzierac sie po grysiku na placach. Zeby nie bylo ja ich nie promuje. Jednak patrzac na to co wkleiles to prosisz sie o klopoty. Wlazlem na mobile de i tam te astry sa drozsze wiec cos musi byc nie tak. IMO warto te 2k doplacic i sie nie pierdzielic. Zobacz auto nie wypucowane tak jak te Twoje z linkow. Trzeba zrozumiec, ze przy opcji 35k i kupuje auto uzywane nie nalezy szukac konkrentego modelu a to co jest najlepsze w tej kasie. 

 

Wiem i rozumiem, żeby nie szukać okazji - przeglądam na razie wszystko co się nawinie - teraz nawet Hondą Civic się zainteresowałem :-)

Wiem że Astra ciężka jak ...

Pewnie trochę poczekam i się jeszcze porozglądam.

A Kia jak znosi ewentualne zagazowanie?

Pozdrawiam

Maras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maras napisał:

 

Wiem i rozumiem, żeby nie szukać okazji - przeglądam na razie wszystko co się nawinie - teraz nawet Hondą Civic się zainteresowałem :-)

Wiem że Astra ciężka jak cholera...

Pewnie trochę poczekam i się jeszcze porozglądam.

A Kia jak znosi ewentualne zagazowanie?

Pozdrawiam

Maras

dorzuć troszkę i jedź to cruze'a - praktycznie nowe auto (poleasingowe oczywiście):

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cruze-1-6-ac-5dr-salon-pl-ID6yDYu5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maras napisał:

 

Wiem i rozumiem, żeby nie szukać okazji - przeglądam na razie wszystko co się nawinie - teraz nawet Hondą Civic się zainteresowałem :-)

Wiem że Astra ciężka jak cholera...

Pewnie trochę poczekam i się jeszcze porozglądam.

A Kia jak znosi ewentualne zagazowanie?

Pozdrawiam

Maras

Nie znosi kily nie zagazujesz ale astry 1.6 tez nie zagazujesz.

21 minut temu, Gregs0N napisał:

dorzuć troszkę i jedź to cruze'a - praktycznie nowe auto (poleasingowe oczywiście):

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-cruze-1-6-ac-5dr-salon-pl-ID6yDYu5.html

Dobra opcja pczywiscie lpg odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie znosi kily nie zagazujesz ale astry 1.6 tez nie zagazujesz.

Zagazujesz, potem mogą być problemy, ale nie muszą.

Nawet jak remont silnika za 2 klocki zrobię to dawno LPG na niego zarobiło.

Mam prawie 100kkm na gazie i 1 szlifowanie szklanek (jakieś 500zl z uszczelką i robota).

Teraz gaziarz każe jeździć nie zaglądać, bo komp mu pokazuje że nie trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie znosi kily nie zagazujesz ale astry 1.6 tez nie zagazujesz.

Dobra opcja pczywiscie lpg odpada.

 

A niby czemu LPG w Cruze czy Astrze opdada?

Przestan wypisywac glupoty :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maras napisał:

 

Wiem i rozumiem, żeby nie szukać okazji - przeglądam na razie wszystko co się nawinie - teraz nawet Hondą Civic się zainteresowałem :-)

Wiem że Astra ciężka jak cholera...

Pewnie trochę poczekam i się jeszcze porozglądam.

A Kia jak znosi ewentualne zagazowanie?

Pozdrawiam

Maras

 

Civic twardy okropnie, a i robienie ludów drogie i kłopotliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gazu w Astrach jest 1.4 turbo (stary) i w Cruze 1.8 z opcją KL7. 

Zwykłe 1.8 i wszystkie 1.6 można zagazować na wlasną odpowiedzialność, ale trzeba co 20-30 tkm sprawdzać i regulować luz zaworów. Niestety tam są szklanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Do gazu w Astrach jest 1.4 turbo (stary) i w Cruze 1.8 z opcją KL7. 

Zwykłe 1.8 i wszystkie 1.6 można zagazować na wlasną odpowiedzialność, ale trzeba co 20-30 tkm sprawdzać i regulować luz zaworów. Niestety tam są szklanki. 

 

Jezdzi tego pelno na LPG, wiec bez przesady :ok:

Pewnie jak sprawdzisz po 100kkm to tez spokojnie wystarczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jezdzi tego pelno na LPG, wiec bez przesady :ok:

Pewnie jak sprawdzisz po 100kkm to tez spokojnie wystarczy ;]

 

Wszystkim można jeździć aż się rozpadnie.. Nie bez powodu jest pisane żeby sprawdzać częściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jezdzi tego pelno na LPG, wiec bez przesady :ok:

Pewnie jak sprawdzisz po 100kkm to tez spokojnie wystarczy ;]

Z tym różnie bywa, jedni robią 200kkm imię wiedzą co to luzy, inni mają mniejsze lub większe problemy.

Ja bez zastanowienia po raz kolejny bym gazowana i nie wnikal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rwIcIk napisał:

Do gazu w Astrach jest 1.4 turbo (stary) i w Cruze 1.8 z opcją KL7. 

Zwykłe 1.8 i wszystkie 1.6 można zagazować na wlasną odpowiedzialność, ale trzeba co 20-30 tkm sprawdzać i regulować luz zaworów. Niestety tam są szklanki. 

 

Byłem na kupnie niedawno i wszystkie 1,4T się nadają, z tym że te z mocniejszą głowicą więcej wytrzymią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc stary miałem na myśli silnik bez bezpośredniego wtrysku, który posiada ten najnowszy 1.4t montowany np. w Astrze K.

Co do tych starych, to w Oplach były przystosowane do gazu, a w Chwvroletach nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A niby czemu LPG w Cruze czy Astrze opdada?

Przestan wypisywac glupoty :ok:

Astra 1.4T lubi gaz a Cruze 1.8 mial specjalnie wzmacniane gniazda pod LPG. Wszystko sie da zagazowac pytanie czy gazownik ogarnie i czy bedzie dobrze jezdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maras napisał:

Też tak słyszałem o LPG, poza tym przecież to zwykłe oplowskie 1.6.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Jak chcesz mieć święty spokój z obsługą LPG to szukaj Megane 3 1.6 100/110KM lub Leon/Octavia/Golf/A3 1.6 MPI - tam jest hydraulika i nie ma problemów z luzami zaworowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 10:47, Maras napisał:

Witam!
Jak w temacie - do wydania 35.000 zl maksymalnie - jakie auto kupić?

W kręgu zainteresowań Astra J hatchback z silnikiem 1.4 (120 lub 140KM) roczniki 2010-2012 - dużo takich np. na otomoto, w fajnych opcjach wyposażenia, sprowadzone - ale skąd kupić w miarę dobry, bo w przebiegi rzędu 60-70 tysięcy kilometrów to mało się chce wierzyć...

czy może jednak Focus 3 lub Kia Ceed?

Przeznaczenie - auto rodzinne do wszystkiego - do pracy i na wakacje - rocznie ok. 30 tysięcy kilometrów.

Najprawdopodobniej pod LPG w niedalekiej przyszłości

 

Astrą jeździłem i jest OK - problemem pozostaje kupno niezajeżdżonego egzemplarza, Ford i Kia to dla mnie zagadka...

 

Auto w zamierzeniu ma na pewno posłużyć kolejne 5-6 lat...

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Maras

 

 

 

W niedługim czasie będę sprzedawał swojego Ceeda SW 2009 po FL krajowy 1.6 diesel. Jeśli będziesz miał ew. pytania generalnie do Ceeda to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć święty spokój z obsługą LPG to szukaj Megane 3 1.6 100/110KM lub Leon/Octavia/Golf/A3 1.6 MPI - tam jest hydraulika i nie ma problemów z luzami zaworowymi


Ale w oplowskich 1.4 też xhyba nie trzeba regulować?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maras napisał:

 


Ale w oplowskich 1.4 też xhyba nie trzeba regulować?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

nie trzeba - w 1.4 120/140KM jest łańcuch i hydrauliczna regulacja luzu zaworowego

Jest za to osławiona skrzynia M32, która czasem robi problemy i jest koło dwumasowe - choć w benzynie powinno sporo wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruze fajny...

Ale tak w międzyczasie pytanie z innej beczki,

znalazłem samochód (astrę) z 2010 r. zarejestrowaną jako ciężarową (n1) i na 4 osoby.

Jakie są niespodzianki przy kupnie takiego auta?

Czy da się przerobić na osobowy i 5 miejsc?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 13:16, Gregs0N napisał:


No to poczekaj, ja szukałem od lutego, kupiłem 23 czerwca :)

Wysłane z Moto X Play
 

 

Żartujesz, prawda? 8] Ja to maks szukam dwa, trzy tygodnie. Dlatego ostatnio po dwóch tygodniach trafiania na ulepy poszedłem do salonu po nowy. Nie miałem sił.

40 minut temu, Maras napisał:

Cruze fajny...

Ale tak w międzyczasie pytanie z innej beczki,

znalazłem samochód (astrę) z 2010 r. zarejestrowaną jako ciężarową (n1) i na 4 osoby.

Jakie są niespodzianki przy kupnie takiego auta?

Czy da się przerobić na osobowy i 5 miejsc?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Wszystko się da, płacisz ekstra za dodatkowy przegląd i tyle. Oczywiście pod warunkiem, że jest piąty pas, nie ma kraty i jej nie było. Jeżeli jest krata to musisz zabulić jeszcze za jej demontaż, czyli przerobienie z ciężarowego na osobowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraty nie było, pasa i zagłówka środkowego nie ma.
A czy OC jest wyższe dla takich samochodów?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maras napisał:

Kraty nie było, pasa i zagłówka środkowego nie ma.
A czy OC jest wyższe dla takich samochodów?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

nie jest wyższe. Jak zamontujesz pas i zagłówek to musisz znaleźć zakład, który Ci zautoryzuje ten montaż (czyli wystawi FV) i z tym udajesz się na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

Żartujesz, prawda? 8] Ja to maks szukam dwa, trzy tygodnie. Dlatego ostatnio po dwóch tygodniach trafiania na ulepy poszedłem do salonu po nowy. Nie miałem sił.

nie, nie żartuję. Miałem drugie auto do dyspozycji a chciałem znaleźć coś co naprawdę mi odpowiada i jest w b. dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maras napisał:

Kraty nie było, pasa i zagłówka środkowego nie ma.
A czy OC jest wyższe dla takich samochodów?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

 

OC jest takie samo. Nie licząc gratów, które musisz dokupić musisz liczyć się z wydatkiem około 350 zł za fakturę firmy, która potwierdzi Ci, że auto zostało przerobione na osobówkę. Potem przegląd, jak dodatkowo robiony to coś około 200 zł, jak w ramach rocznego przeglądu do DR to ekstra chyba 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2017 o 12:43, Maras napisał:

No dobra, skoro na autokąciku nikt nie kupuje aut z komisu i/lub sprowadzonych to więcej pytań nie mam

- zakończmy ten temat i dzięki za wszystkie odpowiedzi i okazaną pomoc.

Pozdrawiam

Maras

 

Oj tam - ja kupiłem.  tzn. kumpel mi pomógł [bo prowadzi komis].

 

Podpowiem tylko tyle, że jak chcesz mały przebieg to szykuj się na rocznik 2010 / 2011 w cenie około 8600 - 9500 euro.

Do tego opłaty + rejestracja ca. 1800 zł.

Czyli drożej jak w Polsce. Analizowałem oferty przysalonowe:  Niemiec zostawia stare auto w rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiszę się do tematu.

Też szukam auta do max 35 k zł.

Musi być:

-od 2010 wzwyż,

-nie diesel,

-kombi,

-jakakolwiek klima,

-większy/równy wielkością w środku i bagażnika do Ford Focus MK1 kombi.

-nie francuz.

 

Warunki niekonieczne:

-LPG/pod LPG

-przebieg poniżej 180 k km

 

Celuję w Avensis, Octavię, Mondeo...

 

ps. Dlaczego np. to auto ma taki niski przebieg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

 

To pali tyle że zakładanie gazu jest sztuką dla sztuki. Ale jak ktoś musi to są po 10 kzł :)

 

1,8TSI to wcale tak malo nie pali, szczegolnie jak bedziesz korzystac z urokow turbo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

1,8TSI to wcale tak malo nie pali, szczegolnie jak bedziesz korzystac z urokow turbo;)

 

Turbo żyje, turbo pije - wiadomo. Ale jak jeździsz spokojnie to spalanie jest bardziej niż przyzwoite. A w 1.4 TSI to już w ogóle jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Problemy sa, ale się dowiadujesz o nich dopiero, jak się rozpadnie. Bo Ci się luzy zaworowe same regulują i dowiadujesz się dopiero jak się zkares tej regulacji skończy, Jedyny plus to taki, że do momentu posypania się głowicy nie musisz kasy na regulację wydawać. 

 

Dnia 2/14/2017 o 15:59, spad napisał:

Żartujesz, prawda? 8] Ja to maks szukam dwa, trzy tygodnie. Dlatego ostatnio po dwóch tygodniach trafiania na ulepy poszedłem do salonu po nowy. Nie miałem sił.

 

Ja tak samo, po 3 miesiącach. No nie całkiem, kupiłem roczny od Renault. A najgorsze były prywatne. Bo "moja igiełka co mam od nowości", przerdzewiała, zmasakrowana w środku i wytłuczona, no ale mam od nowości "a w porównaniu do tego co handlarze sprzedają, to cena wyższa bo paaaaanie, takiego nie znajdziesz u handlarza". Dla znajomych samochody do kupna oglądam i pomagam bo wiedzę mam, nieskromnie mówiąc, niemałą. Ale dla siebie... nie miałem już sił. Więc zamiast wydać 35 na używkę, dodałem te 14 i kupiłem roczny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.