Jump to content
Kaczyk_94

Zablokowany silnik 1.2 16v

Recommended Posts

Wsio poskladane podlaczone . Silnik jak był na ziemi to ręką go obracalem wsądziłem do auta kręciło aż aku padlo podmienilem aku zakrecil raz i zaczął rozrusznik cykac wyciagnalem rozrusznik ale on jest ok chciałem obrócić kołem pasowym i do pewnego momentu sie da A później jak by ktoś trzymał za zamach nie idzie wcale ani w jedna ani w druga tylko do pewnego momentu i stoi . Co mogło się stac?

a rozrusznik jaki masz ??

Kiedy był wyjęty silnik i obracałeś ręką to był duży wyczuwalny opór czy swobodnie sobie obracałeś? Mam na myśli przy wkręconych świecach.

Proponowałbym odkręcić czujnik położenia wałka rozrządu i skontrolować położenie wycięcia na wałku względem wycięcia (braku zębów) na kole fonicznym wału. Tylko nie pamiętam teraz ile tam stopni powinno być...

Edited by rusala

Chodził z oporem Tak jak powinien a teraz do pewnego momentu i się blokuje tak jak by rozrząd przeskoczył i któryś zawór blokował 

Skoro kręcił czyli cos z rozrusznikiem....ja mialem 3 rozruszniki....jeden kręcił strasznie ciężko..drugi kręcił raz potem się blokował i tylko cykal.....włożyłam Hitachi 1.1kw z przekładnią i kręcił jak szalony oczywiście silnik odpalił....ja bym szukał w tym problemu skoro piszesz ze kreci A potem lipa...

Na początku krecil później przestał mam już silnik wyjety i wałem można obrócić do pewnego momentu i się blokuje wiec to nie rozrusznik 

No właśnie U mnie tez cos blokował....Ale już nie pamiętam jak to było dokładnie...wiem ze by dalej kręcić musiałem chyba ruszyć wałem...potem znowu kręcił i po chwili znowu blok...

Edited by roach

Wyciagnalem silnik i zamachem można obrucic ale tylko do pewnego momentu i stoi

Skrzynia zdjęta to i rozrusznik odkręcony a dalej blokuje więc to NIE rozrusznik tak jak pisze kolega Kaczyk_94. Wygląda na zawór dlatego proponuję sprawdzić ustawienie rozrządu. Ostatecznie targaj głowicę i będzie jasne.

No i jest winowajca źle podlaczony wtrysk zalal cylinder i paliwo zgromadzone w nim blokowalo silnik . A źle podlaczony przez to że moja wiązka nie jest oryginalna tylko ktoś mieszal w niej i podlaczanie wedluk schematu namieszalo wtryski

no to nieźle musiało tam tego paliwa nadygać :phi: Heh jak poszło z kolektora to jakaś wskazówka była. Fajnie, że to pierdoła tylko.

No ktoś namieszal w kablach i ja sie wpialem zamiast pod wtrysk to pod pompe i jak byl zaplon przekrecony to dwa wtryski cały czasz laly bez przerwy

To mi przypomina co ja raz zrobiłem - nie kable, tylko ustawienia w kompie, dawka rozruchowa ustawiona na 0 (dla testu coby zobaczyć, czy to na pewno to ustawienie). Silnik faktycznie nie odpalił :D, tylko wtryski się zawiesiły i podlało mi zdrowo cylindry, tak, że paliwo lało się ze złączki na wydechu pod silnikiem.

Nie pytajcie jakie było yebnięcie, jak przywróciłem ustawienia, poczekałem aż spłynie co ma spłynąć, i odpaliłem :D :D :D Cud, że układ wydechowy to przeżył. 

:phi::ogien::ogien::ogien::phi:

Ja od połowy grudnia miałem yebnięcie przy każdej próbie odpalenia bo mi ciągle zalewało aż w końcu tydzień temu wymieniłem świece co "to na pewno nie one". Raz to się aż skuliliśmy wszyscy :hehe:

Czyli dobrze że nie mam jeszcze wydechu tylko kolektor hahaha . Ale jutro złożę do kupy i zobaczymy co będzie ziomek pozamienial kable i niby dobrze leje juz 

A tak w ogóle to w razie czego jak przywrócić te ustawienia 

ustawienia?

Przy okazji jedno pytanko - wymieniłeś olej po tej historii z benzynową powodzią? Mogło być to trochę niezdrowe dla pierścieni w każdym razie olej pewnie jest już rozrzedzony paliwem i lepiej byłoby go zmienić.

Czy ja zmienilem ? Jeszcze nie dopiero teraz idę robić przy aucie 

tak czy Ty zmieniłeś bo po tej przygodzie z paliwem lepiej to zrobić ;)