Skocz do zawartości

Zablokowany silnik 1.2 16v


Kaczyk_94

Rekomendowane odpowiedzi

Wsio poskladane podlaczone . Silnik jak był na ziemi to ręką go obracalem wsądziłem do auta kręciło aż aku padlo podmienilem aku zakrecil raz i zaczął rozrusznik cykac wyciagnalem rozrusznik ale on jest ok chciałem obrócić kołem pasowym i do pewnego momentu sie da A później jak by ktoś trzymał za zamach nie idzie wcale ani w jedna ani w druga tylko do pewnego momentu i stoi . Co mogło się stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był wyjęty silnik i obracałeś ręką to był duży wyczuwalny opór czy swobodnie sobie obracałeś? Mam na myśli przy wkręconych świecach.

 

Proponowałbym odkręcić czujnik położenia wałka rozrządu i skontrolować położenie wycięcia na wałku względem wycięcia (braku zębów) na kole fonicznym wału. Tylko nie pamiętam teraz ile tam stopni powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kręcił czyli cos z rozrusznikiem....ja mialem 3 rozruszniki....jeden kręcił strasznie ciężko..drugi kręcił raz potem się blokował i tylko cykal.....włożyłam Hitachi 1.1kw z przekładnią i kręcił jak szalony oczywiście silnik odpalił....ja bym szukał w tym problemu skoro piszesz ze kreci A potem lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie U mnie tez cos blokował....Ale już nie pamiętam jak to było dokładnie...wiem ze by dalej kręcić musiałem chyba ruszyć wałem...potem znowu kręcił i po chwili znowu blok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia zdjęta to i rozrusznik odkręcony a dalej blokuje więc to NIE rozrusznik tak jak pisze kolega Kaczyk_94. Wygląda na zawór dlatego proponuję sprawdzić ustawienie rozrządu. Ostatecznie targaj głowicę i będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest winowajca źle podlaczony wtrysk zalal cylinder i paliwo zgromadzone w nim blokowalo silnik . A źle podlaczony przez to że moja wiązka nie jest oryginalna tylko ktoś mieszal w niej i podlaczanie wedluk schematu namieszalo wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina co ja raz zrobiłem - nie kable, tylko ustawienia w kompie, dawka rozruchowa ustawiona na 0 (dla testu coby zobaczyć, czy to na pewno to ustawienie). Silnik faktycznie nie odpalił :D, tylko wtryski się zawiesiły i podlało mi zdrowo cylindry, tak, że paliwo lało się ze złączki na wydechu pod silnikiem.

 

Nie pytajcie jakie było yebnięcie, jak przywróciłem ustawienia, poczekałem aż spłynie co ma spłynąć, i odpaliłem :D :D :D Cud, że układ wydechowy to przeżył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:phi::ogien::ogien::ogien::phi:

 

Ja od połowy grudnia miałem yebnięcie przy każdej próbie odpalenia bo mi ciągle zalewało aż w końcu tydzień temu wymieniłem świece co "to na pewno nie one". Raz to się aż skuliliśmy wszyscy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia?

 

Przy okazji jedno pytanko - wymieniłeś olej po tej historii z benzynową powodzią? Mogło być to trochę niezdrowe dla pierścieni w każdym razie olej pewnie jest już rozrzedzony paliwem i lepiej byłoby go zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.