Skocz do zawartości

EU guana - oszukuja was - 4cyl suszarka vs maly V6 - który oszczędził benzynę?


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa auta - jadące za sobą.

Oba białe.

Okaz # 1

224600a8c3956d6550df16b5622e2e2f.jpg

Biały Lexus IS

15b7c95883043423818bd3c0a1248093.jpg

Kosiarka MY16 - 4K km 245KM

Czarne wnętrze, 8s automatic

c5ac7ee2689af18366ab1bc5f5df7187.jpg

b151bab88ae228f47eb4a3ca40c1878f.jpg

Wyposażony w EU guana jak start-stop, który nie jak w EU autach da się PERMANENTNIE wyłączyć

1aaa0198e945fc4c98778ee2ca899a2c.jpg

Spalanie z 36km =12.7l/100km - z wyłączonym start & stop.

Okaz numer 2

Biały Lexus IS

149a34ee5225cc4d33218f9722d95d60.jpg

MY15 - 6 cylindrów na pokładzie z 2.5l pojemności 212KM, 6s automatic, bezowe wnętrze

f2910cfb852e35e84ca72480b197efff.jpg

0a0d7dbb1596c8f877796f361ac11c3e.jpg

Bez żadnego start & stop

f5a513fe2cbcb91e3bec53a668be6a78.jpg

d7ed24ac3953504cfa5b0108ceb0f429.jpg

Spalanie E10 na 36km jadąc za kosiarka ... takie

9.4l/100km

...

A wiec jak zawsze EU marketing się myli i mówi ludziom tak jak 'zdrowe są Diesel' ze V6 jest be a V8 to już w ogóle. Następne ugododnienie - mało spadająca kosiarka

A... już wiem - mylę się to napewno czarne wnętrze powoduje wyższa konsumpcje benzyny - wg Europe'i'skich eco ️ profesorów i special'y'stow

Opinie?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OZI napisał:

A wiec jak zawsze EU marketing się myli

Ależ skąd.

Co w takim prymitywnym V6 się może zepsuć ? Turbina - nie, bo jej nie ma, elementy start - stop (alternator, rozrusznik, akumulator) - nie, bo jej nie ma, dziwne systemy dezaktywacji cylindrów - nie, bo ich nie ma.

Przecież taki V6 będzie się kręcił do końca świata i jeden dzień dłużej - ASO zdechną z głodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które jechało pierwsze?  

Ja raz jechałem 200 km za ciężarówką i spalanie minivanem miałem 4l/100

 

 

Ja jechałem pierwszy w IS200t.

Normalny ruch w Sydney CBD

04adbdf0be9a6bbe6adceb0f1bd7fe8a.jpg

Oba auta zresetowane jak wyjechaliśmy z domu.

Podczas 'zabaw' z 200t mówił Mi ile to benzyny nie zaoszczędziłem

Sent from my iPhone using Tapatalk

733617346fce1654f184b6e6e7bc328f.jpg

Ale to nie była ta jazda ...

065c4e358348574b620584779e64c441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem niewyspany - ale nie widzą info w jakich warunkach, jakich prędkościach.

 

Ta kosiarka pewnie dużo mniej spali w mieście - na autostradzie przy 160 pewnie więcej.

 

EDIT: nie wiem jaki to jest normalny ruch w Sydney - ale we Wro Saab 9000 2.3T 200 koni Automat z 92 roku nie pali 12. Jakoś ciężko mi uwierzyć że dużo nowszy leksus spali podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem niewyspany - ale nie widzą info w jakich warunkach, jakich prędkościach.
 
Ta kosiarka pewnie dużo mniej spali w mieście - na autostradzie przy 160 pewnie więcej.
 
EDIT: nie wiem jaki to jest normalny ruch w Sydney - ale we Wro Saab 9000 2.3T 200 koni Automat z 92 roku nie pali 12. Jakoś ciężko mi uwierzyć że dużo nowszy leksus spali podobnie.



Miejska jazda - miejskie highways i City

Czyli V od 100km/h do 10km/h przez ciągły start i stop.

Start i stop w 200t był NIEaktywny bo inaczej się tym nie da jeździć


6f0c8bcd27644603c5e3629e5eb6c6e3.jpg

5ba478ecccfd7e932aa5c577676c8eb4.jpg

edcd950cbe9ab47b7a1ce1dd60d34127.jpg

3436f2717f37d54c322560e1a464626c.jpg

Tu nie ma co wierzyć - ja się spodziewałem ok 10-11 l w V6 i ... dużo mniej w kosiarce. Ale jest jak jest - i tyle.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale OZI, ale to mało miarodajne porównania i łatwe do zafałszowania jak sondaże wyborcze ;) . Spalanie zależy nie tylko od prędkości jazdy i natężenia ruchu. Tu warunki ruchu miałeś takie same, prędkosć jazdy pewno też średnio taka sama, ale znaczenie ma jak operujesz pedałem gazu - szczególnie w automacie. Jadąc bardzo łagodnie możesz spalic sporo mniej niż jadąc dynamicznie. Istotny jest sposób przyspieszania po zatrzymaniu, przyspieszania w trakcie jazdy. Do pracy mam z domu 30 km i jadę kilka km drogami lokalnymi, kilka km autostradą, kilka km przez miasto. Ruszając na światłach delikatniej, przyspieszając płynnie + jadać równo zamiast przyspieszać i hamować + wykorzystując ukształtowanie terenu + jadąc tak by złapać się na zieloną falę jestem wg komputera w stanie zejść o 1.5 - 2 l na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo Ty masz ciężką nogę, a Ms OZI nie :phi:



Haha, Mrs Ozi ... cóż kiedyś jak poszła sama kupować BMW 130i ... to po jeździe ... BMW powiedzieli ze jej nie sprzedadzą 130i

Facet był zielony z w portkach. Jak jej dali auto na weekend to byli zdziwieni ze w poniedziałek całe zostało do nich zwrócone


W końcu kupiła 120i ale to nie było to

Mustang pierwszego dnia z salonu - przyjazd do domu kosztował mnie $236 + wyższe ubezpieczenie, a ja Pony nie odbierałem

Wiec wątpię.... Mrs Ozi odmówiła jazdy 200t bo 'this piece of ain't driving' i rzeczywiście - sport mode i wyłączenie start & stop dopiero sprawiło ze kosiarka się toczyła ale żebym ja specjalnie męczył to nie

bbd6c3ac5fe72c614b27b61d15829d9e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd.
Co w takim prymitywnym V6 się może zepsuć ? Turbina - nie, bo jej nie ma, elementy start - stop (alternator, rozrusznik, akumulator) - nie, bo jej nie ma, dziwne systemy dezaktywacji cylindrów - nie, bo ich nie ma.
Przecież taki V6 będzie się kręcił do końca świata i jeden dzień dłużej - ASO zdechną z głodu.



Coś w tym jest. Odkryłem wczoraj ze Service V6 kosztuje w Lexus $639 na rok.

Service 'T' kosztuje $719 na rok.

Te same duperele - podrzucenie auta do domu, odebranie twojego, ciasteczka, śniadanie etc

f42baff3bbf38065c06b451997dc7de3.jpg

V6 in & out na Express - 1.5h - dwóch mechaników. 200t na Express 2.5h - dwoch mechanikow.

Ergo skomplikowane - czyli bardziej awaryjne.

Po przejechaniu prawie 4k km w 200t stwierdzam ze ( z Cala odpowiedzialnoscia) ze to ani nie przyjemne do jazdy Ani wygodne.

Kupuje 2.5l naturalna bez Turbo Camry i wsadzam dokładnie wartość drugiej Camry do kieszeni. Wrażenia te same...

e7351c238b2bd76ae99739304bd3f957.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota w nowym Yarisie robi upsizing i zamiast 1.33 będzie 1.5 :oki:



1.5l zawsze w Yaris był - przynajmniej u
Mnie Ba nawet z pamięci 1.8l było, ale 1.5l był w każdej generacji. Echo/Yaris. Sedna miał tylko 1.5l

b835c4fae94df7644782e28b1893e1c0.jpg

Jednak to prawda ze upsizing się zaczyna - Amarok z 2.0l do 3.0l V6 np.

ae7aa4538a89e6760eba44ecf012ea41.jpg

W końcu lud potrafi tylko ograniczona ilość marketingu zjeść zanim odkryje ze nie dobre ....




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, OZI napisał:

 

Dwa auta - jadące za sobą.

 

Opinie? emoji848.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

no i to jest piękny test :)

 

pamiętam jak lexus jeszcze stał jako 250. i w szranki go motodziennikarze stawiali z 3, C, A4... te ostatnie z turbo kosiarkami oczywiście. no i tabelka w gazecie - lexus dostaje baty jesli chodzi o ekonomię i dane producenta. z testu oczywiscie wychodzi ze pali bardzo porownywalnie co konkurencja, ale tabelka duza i kolorowa, a w tekscie tylko 1 zdanie../.

 

jak dodasz do tego ekoterroryzm, który naskoczy na Toyotę, że "jak to 6 cylindrów, przeciez to co kilometr zabija wiewiórkę!"... to się lexus wycofał z pięknej opcji V i poszedł w R4 turbo...

 

ekolodzy zadowoleni, tabelka ładnie się wypełnia... a ze NIC się specjalnie nie zmieniło na korzysc dla użytkownika (przy czym utracił gładkość V6 na korzysc wibrującego R4) - kogo to obchodzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale OZI, ale to mało miarodajne porównania i łatwe do zafałszowania jak sondaże wyborcze . Spalanie zależy nie tylko od prędkości jazdy i natężenia ruchu. Tu warunki ruchu miałeś takie same, prędkosć jazdy pewno też średnio taka sama, ale znaczenie ma jak operujesz pedałem gazu - szczególnie w automacie. Jadąc bardzo łagodnie możesz spalic sporo mniej niż jadąc dynamicznie. Istotny jest sposób przyspieszania po zatrzymaniu, przyspieszania w trakcie jazdy. Do pracy mam z domu 30 km i jadę kilka km drogami lokalnymi, kilka km autostradą, kilka km przez miasto. Ruszając na światłach delikatniej, przyspieszając płynnie + jadać równo zamiast przyspieszać i hamować + wykorzystując ukształtowanie terenu + jadąc tak by złapać się na zieloną falę jestem wg komputera w stanie zejść o 1.5 - 2 l na 100 km.



Częściowo prawda - częściowo nie.

Zgoda 'co do operacji'. Ale mowie - nikt 200t czyli ja na sile nie walił, nie różni się od mojej jazdy w V6.

Porównanie jak najbardziej może nie naukowe ale 'zyciowe' Auto jechały non stop za sobą. Nie było sytuacji ze się straciły. Ergo stoimy na tych samych światłach, jedziemy z ta sama V etc.

Wynik jest jaki jest. EU się wydaje ze skoro u niej zieloni idioci dorwali się do rządzenia i narzucają ludowi odkurzacze które nie ciągną kurzu i silniki w autach o wymiarach butelki Coke to reszta świata robi to samo.

Stop News - nie. I tu jest wielce nie naukowo odpowiedz dlaczego Wielce nie naukowa ale życiowa - a jak pokazuje Dieselgate życiowe trucie nie ma nic wspólnego z tym marketingowym EU 'czystego Diesel'




Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OZI Przede wszystkim 2.0 245KM to BAAARDZO rzadko spotykana konfiguracja w Europie. W Polsce przynajmniej, ludzie jeżdżą autami od - upraszczając - 1.2 do powiedzmy 1.8, moce też nie takie - czyli od (znów upraszczając) 50KM do 180KM. I to nie pali tyle co ta Twoja "kosiarka" czy nawet to V6. To spali od 6,5 do 10-12 litrów benzyny na 100 km. Więc po co porównujesz? BTW, 245 KM to ja chciałbym mieć w swoim samochodzie, niezależnie jaki to byłby silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, twinsen napisał:

@OZI Przede wszystkim 2.0 245KM to BAAARDZO rzadko spotykana konfiguracja w Europie. W Polsce przynajmniej, ludzie jeżdżą autami od - upraszczając - 1.2 do powiedzmy 1.8, moce też nie takie - czyli od (znów upraszczając) 50KM do 180KM. I to nie pali tyle co ta Twoja "kosiarka" czy nawet to V6. To spali od 6,5 do 10-12 litrów benzyny na 100 km. Więc po co porównujesz? BTW, 245 KM to ja chciałbym mieć w swoim samochodzie, niezależnie jaki to byłby silnik...

to 1 z 2 oferowanych silników w IS. takze zapewne jakaś polowa sprzedaży u nas tego modelu... i pomimo ze konstrukcja ma 2 lata na rynku - widac tego sporo na drogach.

 

a po co porownuje? przeciez to oczywiste - porownuje 2 silniki w tym samym modelu, które nastąpiły bezposrednio po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jimbo22 napisał:

to 1 z 2 oferowanych silników w IS. takze zapewne jakaś polowa sprzedaży u nas tego modelu... i pomimo ze konstrukcja ma 2 lata na rynku - widac tego sporo na drogach.

 

a po co porownuje? przeciez to oczywiste - porownuje 2 silniki w tym samym modelu, które nastąpiły bezposrednio po sobie.

 

Odnosi się do 'EU guano', a więc ja się nie zgadzam. Na codzień zaryzykuję - 90% aut w Polsce nawet nie zbliża się żadnym parametrem do tego co ma OZI - a jednak jeździmy i nie narzekamy. Tzn. ja nie narzekam. Nie narzekałem mając 55KM w Seicento, nie narzekam mając 160 w Stilo. Oczywiście że chciałym mieć więcej, ale - potrafię się dostosować. I nie nazywam tego gównem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, twinsen napisał:

 

Odnosi się do 'EU guano', a więc ja się nie zgadzam. Na codzień zaryzykuję - 90% aut w Polsce nawet nie zbliża się żadnym parametrem do tego co ma OZI - a jednak jeździmy i nie narzekamy. Tzn. ja nie narzekam. Nie narzekałem mając 55KM w Seicento, nie narzekam mając 160 w Stilo. Oczywiście że chciałym mieć więcej, ale - potrafię się dostosować. I nie nazywam tego gównem.

 

ale co mają do tego inne auta w PL. co ma narzekanie ludzi na swoje samochody?

 

chodzi o konkretny model i konkretną "zmianę" (która przy okazji dokładnie dotyczy naszego rynku), która jak się okazuje wcale nie jest tak jednoznacznie na + (jak trąbią ekoterrorysci i marketing).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OZI napisał:

A wiec jak zawsze EU marketing się myli i mówi ludziom tak jak 'zdrowe są Diesel' ze V6 jest be a V8 to już w ogóle. Następne ugododnienie - mało spadająca kosiarka

 

Nikogo nie zaskoczysz pisząc że solidnie deptana turbobenzyna spali więcej niż tak samo deptany wolnossak. Wszyscy to wiedzą.

Sęk w tym, że niedeptana turbobenzyna spali znaaaaacznie mniej.

Dla przykładu moja kura, 1.2tsi 126hp. Czy da się nią spalić 3.4l/100? Da się (mam film). Czy da się nią spalić 9.2l/100? Da się (nie mam filmu, musisz uwierzyć). Mnóstwo zależy od tego jak kto jeździ (i jak potrafi jeździć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jimbo22 napisał:

 

ale co mają do tego inne auta w PL. co ma narzekanie ludzi na swoje samochody?

 

chodzi o konkretny model i konkretną "zmianę", która jak się okazuje wcale nie jest tak jednoznacznie na + (jak trąbią ekoterrorysci i marketing).

 

Nadal człowiek ma wybór. Jest to kwestai gustu, marketingu i ceny. Ja pochodząc z Europy, kupiłbym w Australii coś co znam, czyli nie żadne paliwożerne V6 czy V8. I nie przekonuje mnie ten test. Przekonałby mnie, jakby OZI zamienił się miejscami z żoną i zrobili taką samą trasę jeszcze raz. Ale nawet nie o spalanie chodzi - lubimy to co znamy, dla mnie takie "kosiarki" są OK. Miliony ludzi na całym świecie jeździ autami z małą mocą i osiągami. Co co zmian w motoryzacji - to jest kasa i nic na to nie poradzimy. Ja się godzę.

 

8 minut temu, format napisał:

Dla przykładu moja kura, 1.2tsi 126hp. Czy da się nią spalić 3.4l/100? Da się (mam film). Czy da się nią spalić 9.2l/100? Da się (nie mam filmu, musisz uwierzyć). Mnóstwo zależy od tego jak kto jeździ (i jak potrafi jeździć).

 

Sęk w tym, że OZI usiłuje przekonać nas, że tylko V6 czy V8 jest warte uwagi. Co nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

Sęk w tym, że OZI usiłuje przekonać nas, że tylko V6 czy V8 jest warte uwagi. Co nie jest prawdą.

 

Od kilku lat to robi, czym tu się emocjonować? Niech sobie przekonuje dalej :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Nadal człowiek ma wybór. Jest to kwestai gustu, marketingu i ceny. 

nie masz wyboru :) bo nie kupisz już IS z V6. masz wybór jedynie 300h lub 200t. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jimbo22 napisał:

nie masz wyboru :) bo nie kupisz już IS z V6. masz wybór jedynie 300h lub 200t. 

 

 

Ale ja wcale nie chcę V6, bo w naszych warunkach podatkowych w ogóle się to nie opłaca. A poprzez to, okazało się że to co jest dostępne, zaspokoja potrzeby 99% ludności. Fanaberie można nadal realizować, sprowadzając takie auta i płacąc odpowiednie podatki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, twinsen napisał:

 

Ale ja wcale nie chcę V6, bo w naszych warunkach podatkowych w ogóle się to nie opłaca. A poprzez to, okazało się że to co jest dostępne, zaspokoja potrzeby 99% ludności. Fanaberie można nadal realizować, sprowadzając takie auta i płacąc odpowiednie podatki :ok:

a to prawda. V6 przez pojemność wpadał w wieksze koszta dla importera. dlatego byl dosc drogi. ale 200t wcale tańsze nie jest...

 

i nie piszemy o sprowadzaniu. to auta z naszego rynku są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, format napisał:

Dla przykładu moja kura, 1.2tsi 126hp. Czy da się nią spalić 3.4l/100? Da się (mam film). Czy da się nią spalić 9.2l/100? Da się

Mam bezpośrednie porównanie - kura, 1.2tsi 86hp, zlepki ze śmietnika audi, 2.0tdi 143hp - przez 3 lata nie wystąpiła sytuacja, w której kura wypiłaby mniej.

Dodatkowo kura w tym czasie zjadła 2 (teoretycznie nie wymagające wymiany) zestawy rozrządu.

Cały ten downsizing można se w d... wsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, noras napisał:

Dodatkowo kura w tym czasie zjadła 2 (teoretycznie nie wymagające wymiany) zestawy rozrządu.

 

A moja zero :ziew: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, noras napisał:

Czy łańcuch po 2012 ?


Łańcuch z lutego 2013 (po poprawce z maja-czerwca 2012, generalnie wiedziałem co kupuję). Nie mam czego ignorować, bo nic nie terkocze. A 80kkm+ ukręciłem do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, format napisał:

Łańcuch z lutego 2013 (po poprawce z maja-czerwca 2012, generalnie wiedziałem co kupuję).

Czyli może im się w końcu udało. Przy każdym kolejnym słyszałem, że już jest nowy, poprawiony i problem nie powróci - więc rozumiesz chyba jakie mam do nich zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, twinsen said:

@OZI Przede wszystkim 2.0 245KM to BAAARDZO rzadko spotykana konfiguracja w Europie. W Polsce przynajmniej, ludzie jeżdżą autami od - upraszczając - 1.2 do powiedzmy 1.8, moce też nie takie - czyli od (znów upraszczając) 50KM do 180KM. I to nie pali tyle co ta Twoja "kosiarka" czy nawet to V6. To spali od 6,5 do 10-12 litrów benzyny na 100 km. Więc po co porównujesz? BTW, 245 KM to ja chciałbym mieć w swoim samochodzie, niezależnie jaki to byłby silnik...

 

@twinsen stary co ty dzis palisz?

 

Wez pogrzeb w www i popatrzysz ze Lexus IS250 -zostal zastapiony IS200t - ta sama cena, to samo wyposazenie, to samo auto - inny silnik.

 

Dlaczego te bo ci @jimbo22 wytlumaczyl co i jak. 

 

Ekologia i marketing wmuwily klientom ze 200t jest lepsze pod wzgeldem spalnia i dynamiki jazdy, a stare V6 jest be i fuj. 

 

Wiec ten post nie jest jak zawsze o twinsen -  tylko porownujemy DWA de facto wg producenta TE SAME modele. Wynik jest inni niz ja oczekiwalem... Wynik jest inny niz eco mowi, wynik jest inny niz EU marketing wmawia, ze czym mniejszy silnik tym mniej pali.

 

I tyle, To nie post o tym czy jezdzic twinsen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, noras napisał:

Czyli może im się w końcu udało. Przy każdym kolejnym słyszałem, że już jest nowy, poprawiony i problem nie powróci - więc rozumiesz chyba jakie mam do nich zaufanie.

 

Sie wie. Przy zakupie każdego VAGa trzeba mieć książeczkę z numerkami co kiedy zostało naprawione. Od 15 lat tak jest. Taki brand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, format said:

 

Nikogo nie zaskoczysz pisząc że solidnie deptana turbobenzyna spali więcej niż tak samo deptany wolnossak. Wszyscy to wiedzą.

Sęk w tym, że niedeptana turbobenzyna spali znaaaaacznie mniej.

Dla przykładu moja kura, 1.2tsi 126hp. Czy da się nią spalić 3.4l/100? Da się (mam film). Czy da się nią spalić 9.2l/100? Da się (nie mam filmu, musisz uwierzyć). Mnóstwo zależy od tego jak kto jeździ (i jak potrafi jeździć).

 

@format - a widzisz ja jestem zdziwiony.

 

Zaczalem podejrzewac ze ta konsumcja w Turbo nie jest taka cudowana jak katalogi mowia po dwoch bakach benzyny, ale mniej wiecej sie zgzadzalo - bak w 200t starczal na ciut wiecej/tyle samo co 250. Start stop wydluzal to - to fakt -nigdzie tego nie zaprzeczam. Ale dynamika jazdy cierpiala, na tyle wyraznie ze to jest IMVHO meczace. 

 

Start & stop off i pokazuje sie ciut inna historia. To nie sa warunki laboratoryjne :hmm: - to sa rzeczywiste warunki jak auto jezdzi. Mozna by jeszcze zrobic liczenie z baku, jesli sie komputerowi nie dowierza ale za pozno. 

 

Wiec tak, ja przynajmnije jestem zdziwiony - moze dalem sie dabrac na marketing :hehe: - ze mniejszy silnik z uwielbianym Turbo nie spalil mniej niz ten napedzajacy 2 cylindry wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W europie jest obowiązkowe schodzenie z pojemnościami, a to (m.in.) wymusza stosowanie turbo.

Małe silniczki nie dawałby wystarczających osiągów bez doładowania.

A to daje też możliwości w oszczędzaniu paliwa.

Twój przykład @OZI to jednak tylko przykład.

Może się okazać, że stary silnik był oszczędny, bo nie był ekologiczny - spełniał niższe normy czystości spalin ;]

Znajmoy ma 300h i ten mu prawie nic nie pali  - zeznaje, że 6,5 l/100km :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, twinsen said:

 

Ale ja wcale nie chcę V6, bo w naszych warunkach podatkowych w ogóle się to nie opłaca. A poprzez to, okazało się że to co jest dostępne, zaspokoja potrzeby 99% ludności. Fanaberie można nadal realizować, sprowadzając takie auta i płacąc odpowiednie podatki :ok:

 

@twinsen stary prosze cie, od tego jest HP - ten post NIE JEST o tobie a ni o twoich potrzebach. Jak chcesz mozemy zalozyc temat - potrzeby Twins a 99% ludnosci. Ten post jest o tym ze napedzanie masy auta 'a' silnikiem 'b' nie jest tak znakomite jak napedzanie silnika 'a' silnikiem 'c' i o niczym innym.

 

A dlaczego EU - bo to EU system podatkowy i ekologiczny idiotyzm wymusil takie zmiany. A tu okazuje sie ze najpierw mamy 'Dieselgate' a teraz zycie pokazuje ze downsizing nie oszczedza w zasadzie nic. 

 

Klient dostaje po d... - bo silnik nie trwaly - i tak malo wcale nie pali, srodowisko dostaje po 'd' bo nalezy wyprodukowac wiecej - zamist jednego przestarzalago wg EU V6 - 2x Turbo etc.

 

Wiec jeszcze raz - powoli - to nie jest nic czym twins jezdzi, ani jaki V6 jest cudowny w EU warunkach,... ani o preferencjach Twins... - :b_01:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OZI napisał:

 

@twinsen stary prosze cie, od tego jest HP - ten post NIE JEST o tobie a ni o twoich potrzebach. Jak chcesz mozemy zalozyc temat - potrzeby Twins a 99% ludnosci. Ten post jest o tym ze napedzanie masy auta 'a' silnikiem 'b' nie jest tak znakomite jak napedzanie silnika 'a' silnikiem 'c' i o niczym innym.

 

A dlaczego EU - bo to EU system podatkowy i ekologiczny idiotyzm wymusil takie zmiany. A tu okazuje sie ze najpierw mamy 'Dieselgate' a teraz zycie pokazuje ze downsizing nie oszczedza w zasadzie nic. 

 

Klient dostaje po d... - bo silnik nie trwaly - i tak malo wcale nie pali, srodowisko dostaje po 'd' bo nalezy wyprodukowac wiecej - zamist jednego przestarzalago wg EU V6 - 2x Turbo etc.

Wiec jeszcze raz - powoli - to nie jest nic czym twins jezdzi, ani jaki V6 jest cudowny w EU warunkach,... ani o preferencjach Twins... - :b_01:

 

Ozi, ale to nie jest tak, ze V6 zawsze I wszedzie spali mniej niz 4cyl+ turbo...

Zeby to porownanie bylo miarodajne to tym autem musialaby jechac ta sama osoba. A

Takie V6 w warunkach warszawskich spali pewnie 12-15ltr/100 w zaleznosci od trasy czy korkow a 2,0T pewnie z 2-3ltr mniej...

I czego to dowodzi? W sumie niczego ;]

Przepisy sa jakies sa I nie mamy na to wplywu... Co wiecej zeby jezdzic u Ciebie po aglomeracji to starczy 1.0 bez turbo bo wszyscy I tak sie wloka zgodnie z przepisami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[mention=129378]twinsen[/mention] stary prosze cie, od tego jest HP - ten post NIE JEST o tobie a ni o twoich potrzebach. Jak chcesz mozemy zalozyc temat - potrzeby Twins a 99% ludnosci. Ten post jest o tym ze napedzanie masy auta 'a' silnikiem 'b' nie jest tak znakomite jak napedzanie silnika 'a' silnikiem 'c' i o niczym innym.
 
A dlaczego EU - bo to EU system podatkowy i ekologiczny idiotyzm wymusil takie zmiany. A tu okazuje sie ze najpierw mamy 'Dieselgate' a teraz zycie pokazuje ze downsizing nie oszczedza w zasadzie nic. 
 


@format pokaż panu że się myli. Oszczędza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, SzefSzefow said:

O dziwo u mnie modele Lexa z silnikiem 200t są o nawet 5tyś CHF droższe niż te z silnikiem 300h, wyjątkiem jest model RC  :hmm: Ciekawe dlaczego...

 

@OZI, a jak u Ciebie z tym jest?  

 

@SzefSzefow

200t - bazowa wersja

300h - wiecej $$$

350 - jescze wiecej  :-)

 

Oficjalnie 

 

MY2017 Lexus IS pricing (MY2016 in brackets)

IS 200t Luxury – $59,340 (up $690)
IS 200t F Sport – $67,480 (up $950)
IS 200t Sports Luxury – $78,040 (up $290)

IS 300h Luxury – $61,890 (up $690)
IS 300h F Sport – $70,310 (up $950)
IS 300h Sports Luxury – $81,160 (up $620)

IS 350 Luxury – $65,390 (up $690)
IS 350 F Sport – $73,540 (up $890)
IS 350 Sports Luxury – $84,160 (up $290)

Teraz odejmij pewnie z 10% - ja 250 wyjechalem po 2h negocjacji za $46k - ale 200t juz byl w salonach. 200t bym za ok $52-53k wyjechal - ale $$$ mowi. W 2h ciezko $7k zarobic ;]

 

MY 2016 Lexus RC Coupe pricing 

RC200t Luxury – $64,000

RC200t F Sport – $73,000

RC200t Sports Luxury – $83,500

RC350 Luxury – $65,610)

RC350 F Sport – $73,610)

RC350 Sports Luxury – $86,500

 

Jest RC w Hybrid???? :hmm: - nie wiedzialem...

 

Lexus-RC-F-police-car-NSW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OZI napisał:

 

Dwa auta - jadące za sobą.

Oba białe.

 

Zgadzam się z Tobą w zupełności, że Europa trochę pomotała się tej silnikowej ekologii, downsaizingu, niby ekonomicznego spalania, które w rzczywistości takie jest jak jedziesz na 6-tym biegu z prędkością 60 km\h i nie planujesz hamować przez najbliższe 100 km. Tylko z drugiej strony co możemy z tym zrobić? Nic, takie są auta w Europie i takimi jeździmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, spad said:

 

Zgadzam się z Tobą w zupełności, że Europa trochę pomotała się tej silnikowej ekologi, downsaizingu, niby ekonomicznego spalania, które w rzczywistości takie jest jak jedziesz na 6-tym biegu z prędkością 60 km\h i nie planujesz hamować przez najbliższe 100 km. Tylko z drugiej strony co możemy z tym zrobić? Nic, takie są auta w Europie i takimi jeździmy. 

 

 

z drugiej strony - popatrz co teraz EU robi z Diesel - Paris mowi "No' - NL mowi 'Ja' na elyktryke, Norge mowi 'dac nam wiecej Tesla' 

 

Wiec obamiam ze to sie zmieni. I wyglada ze Tesla bedzie wygrany

m ...maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SzefSzefow napisał:

O dziwo u mnie modele Lexa z silnikiem 200t są o nawet 5tyś CHF droższe niż te z silnikiem 300h, wyjątkiem jest model RC  :hmm: Ciekawe dlaczego...

 

@OZI, a jak u Ciebie z tym jest?  

tez sie pytałem kolesia w salonie o co cho... przeciez to "zwykłe R4 z turbo" vs hybryda i powinna być droższa (bo jednak baterie, silnik, cały napęd - rodzynek)... 

 

i przy takiej proporcji cen, kto kupi 200t... no cóż. nie odpowiedział nic poza tym ze kupi ten co chce 2s mniej do 100. ma to sens, ale nie uzasadnia polityki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak t w lexie ale w fiacie jest wrażliwe na nacisk gazu, czyli odpuszczając trochę gaz nadal jedzie się z tą samą V (lub ciut mniejszą) ale spalanie mniejsze, możecie przerobić jeszcze raz taki case, tylko ty w T z moimi zaleceniami jedź :) rozpędzasz się dynamicznie a potem muskasz gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, noras napisał:

Mam bezpośrednie porównanie - kura, 1.2tsi 86hp, zlepki ze śmietnika audi, 2.0tdi 143hp - przez 3 lata nie wystąpiła sytuacja, w której kura wypiłaby mniej.

Dodatkowo kura w tym czasie zjadła 2 (teoretycznie nie wymagające wymiany) zestawy rozrządu.

Cały ten downsizing można se w d... wsadzić. 

Haha

To brakuje jeszcze porównania diesla i LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi to audio OZI na jazdę testową. Zrobię mniej niż v6.



@twins to Ma być normalna aka przyjemna jazda a nie wycisk każdej ml benzyny . Nikt tak nie jeździ, No może prawie nikt oprócz@twinsen


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak t w lexie ale w fiacie jest wrażliwe na nacisk gazu, czyli odpuszczając trochę gaz nadal jedzie się z tą samą V (lub ciut mniejszą) ale spalanie mniejsze, możecie przerobić jeszcze raz taki case, tylko ty w T z moimi zaleceniami jedź  rozpędzasz się dynamicznie a potem muskasz gaz



Nie wiem jak jest w Fiat - jedynie Mazda Mx5 z Fiat jeździłem. ale to nie ma być żadne 'muskanie' gazu, to nie ma być walenie gazu do podłogi - i nie było, to normalna jazda i tyle. Totalnie nie zamierzone zmierzone spalanie - Ergo czyli jak traktujesz auto w codziennej jeździe - ja się nie zastanawiam jak gaz naciskam

No chyba ze Małe Turbo jest jak VeeDub z DSG - nikt tym wg userow nie umie jeździć oprócz nich


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech zeby u nas był 350 w ofercie


@jimbo22 w ogóle nie było w całej EU czy dopieronostagbio zniknęło?

To IMVhO Wu or totalnie kipeski jak 200t jest wersja 'sport'


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.