Skocz do zawartości

Realne/nierealne, da rady/do kitu.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mierzyć siły na zamiary więc wolę spytać nim sie obkupię w klamoty i myśl na panewce spali (czasem mi sie zdarza).

 

Pomysł - swap silnika Matiza (3 cylindry, 50 KM mocy) do... Jawy 350.

 

Nie będę czarował zainspirował mnie film z silnikiem Łady 1300 w ramie CZ 175. Wyglądało to jak qpa ale robiło robotę.

 

Najbardziej intrygujące mnie pytanie, jak on zgrywają samochodowe silniki z motocyklowymi skrzyniami biegów??? :nie_wiem:

 

Ten pomysł w ogóle ma rację bytu? Jak sądzicie.

 

Aha - pomysłu tym razem nie dźwigałbym samodzielnie, powiedzmy że do realizacji jest nas dwóch. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cinek napisał:

A nie zwróciłem uwagi... :hmm: Galopkasta musi być. ;)

Skrzynka z tylnonapedowca pod motorem, ewentualnie za, montowana poprzecznie powinna wlezc jakos, trzeba by tylko jakies sprzeglo wymyslic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romano11 napisał:

Żadna skrzynia z RWD... wystarczy to, co jest, tylko "obrócić" o 90* względem tego, jak to jest umieszczone w matizie i gotowe :phi: jedna półoś na tył, druga na przód, jakieś przekładnie kątowe i jazda :hehe:

Troche sie to wtedy szerokie zrobi ale po zablokowaniu dyfra albo przyspawaniu poloski do ramy ma prawo ruszyc z miejsca ;]

 

Myslalem na rozwiazaniem podobnym do saaba 900, skrzynia pod silnikiem, wtedy mialo by to prawo jakos wygladac i sie miescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze zastawałem w druga stronę: czemu do aut nie wkłada się silników z motocykli, szczególnie ze "ścigaczy" - małe to to, ma kopyto i kręci się do wariackich obrotów :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtas_BB napisał:

Ja się zawsze zastawałem w druga stronę: czemu do aut nie wkłada się silników z motocykli, szczególnie ze "ścigaczy" - małe to to, ma kopyto i kręci się do wariackich obrotów :hmm:

 

 

Też mnie to kupe lat zastanawiało! :)

Ale zauważ że powolutku granice między silnikami jednośladów a samochodów zacierają się, coraz wyższy współczynnik kW/litra, coraz mniejsze pojemności.

 

W druga stronę działało to dlatego, że motocykle pojazdów bloku komunistycznego miało bardzo kiepskie osiągi, więc montaż ciekawego silnika od auta (zaporożec - V4, NSU Prinz - r4, 1000 cm3 w Munchu, choć to nie komuch ale produkowano coś takiego, Garbus w rosyjskich boxerach) dawało nie tylko poprawę osiągów ale też niepowtarzalność wydumki, oraz elektryczny rozrusznik w pakiecie. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtas_BB napisał:

Ja się zawsze zastawałem w druga stronę: czemu do aut nie wkłada się silników z motocykli, szczególnie ze "ścigaczy" - małe to to, ma kopyto i kręci się do wariackich obrotów :hmm:

Jezdzi jedna terenowka z hayabusa bodajze, ale chyba maja zmieniac na samochodowy bo ruszanie z 8krpm jest ponoc malo fajne dla sprzegla a ponizej nie ruszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2017 o 18:22, Wojtas_BB napisał:

Ja się zawsze zastawałem w druga stronę: czemu do aut nie wkłada się silników z motocykli, szczególnie ze "ścigaczy" - małe to to, ma kopyto i kręci się do wariackich obrotów :hmm:

 

O ile pamiętam do malucha wkładało się silnik z Hondy 800 czy 850 ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze zastawałem w druga stronę: czemu do aut nie wkłada się silników z motocykli, szczególnie ze "ścigaczy" - małe to to, ma kopyto i kręci się do wariackich obrotów :hmm:

Jeżeli chodzi o fabryczne rozwiązania to po prostu są to krotkodystansowe silniki. Ale np taki Matiz z 883 od HD byłby ciekawy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.