Skocz do zawartości

Budujemy nowy dom - wątek zbiorczy


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, sadlos napisał:

 

Wygląda super, też dam taką kostkę. Jak mogę sie do czegoś przyczepić, to dałbym opaskę przy schodach, żeby było łatwiej kosić. Za miesiąc i ja sie przeprowadzam! Ja przekroczę 500, a miał być to sztywny limit:/

 

 

No w sumie mozna bylo dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2018 o 21:52, Vadero napisał:

Podsumowanie kosztów? Z meblami będzie ok 500kpln. koniec.

 

czyli w normie :ok:

Dnia 14.04.2018 o 21:52, Vadero napisał:

Jak sie odkuję z kasą to zbuduję porządny garaż, założę elektrykę do bramy i wyasfaltuję drogę. Na razie dość, chcę trochę pokorzystać z tego co mam

 

zobaczymy jak Ci to pójdzie i czy wystarczy nie tyle nawet kasy co zapału. Ja po wprowadzeniu jeszcze ze dwa lata ogarniałem teren wokół domu (w środku było wszystko skończone, zostało tylko na zewnątrz). Równanie, ogrodzenie, opaska z kostki, taras, thuje itd. I na razie mam dość. Brakuje mi kostki na sam podjazd przed garażem, planowałem też zrobić wiatę (mam nawet dach nad garażem zakończony tak, żeby się łatwo dało przedłużyć) ale po prostu już mi się nie chce. Mam przesyt budowania, pilnowania, ekip i wydawania na to pieniędzy również.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2018 o 14:04, maro_t napisał:

 

Mam podobnie. Meble kuchenne razem z blatami na przykład kosztowały mnie w Leroy Merlin jakieś 2 tys. pln. I co? I nic. Po czterech latach nadal stoją/wiszą, nie są zniszczone/porysowane, a grankom i talerzom jest wszystko jedno czy stoją w szafce za 200 zł czy w szafce za 3 tys zł. Panele tak samo leżą na podłogach i nadal "działają"

Moja połówka to musi mieć ładną kuchnię, ale to jej konik, jak u mnie motoryzacja to przecież jej nie będę żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AkuQ napisał:

@Vadero Fajny domek :ok:

Fajne białe kamyczki ;] Ja po roku mam ich już dość, za rok idą w ...wszędzie porozrzucane, a to pies, a to dzieciaki, wlezie i zawsze coś z obrzeża wywalą poza...poza tym od północnej strony zielenieją :/ 

 

kamyki ozdobne niestety mają to do siebie że nie są bezobsługowe. Raz za czas trzeba je zebrać, folię oczyścić z ziemi, piachu i wszystkiego co się na niej zbiera (bo to często wystarczy żeby już rosły na niej chwasty), a same kamyki wypada przemyć na przykład myjką, jak się nie lubi gdy są brudnozielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2018 o 21:52, Vadero napisał:

Pozostaly pierdoły do wykonczenia, kupione juz trochę mebli, trawka rośnie, dolożyłem światła z czujką ruchu wzdłuż chodnikow, a my juz drugi weekend spędzamy w nowym domu.

Jak sie odkuję z kasą to zbuduję porządny garaż, założę elektrykę do bramy i wyasfaltuję drogę. Na razie dość, chcę trochę pokorzystać z tego co mam.

 

Podsumowanie kosztów? Z meblami będzie ok 500kpln. koniec.

 

a gdzie masz polerowany beton ? ;)

 

Generalnie ładnie to wygląda :)

Ale dalej uważam, że okna się zlewają za bardzo z deską ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny domek. Gratulacje!

Też stoję przed perspektywą budowy hacjendy. Działkę mam, projekt się kończy ale na myśl o znalezieniu ekipy, firmy i cenach słabo mi się robi. Stety niestety mieszkam w takim regionie, gdzie jest nieustanny bum budowlany, do tego bliskość granicy za którą też się dużo buduje i dużo firm nawet nie jest zainteresowana naszym rynkiem. Przez pięć lat robocizna SSO podrożała jakieś 100% :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/17/2018 o 00:26, Harp napisał:

Stety niestety mieszkam w takim regionie, gdzie jest nieustanny bum budowlany, do tego bliskość granicy za którą też się dużo buduje i dużo firm nawet nie jest zainteresowana naszym rynkiem. Przez pięć lat robocizna SSO podrożała jakieś 100% :(

 

I właśnie dlatego kupuje się domy prefabrykowane

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Godzinę temu, tezetek napisał:

Bezprzylgowe...ale zastanawia mnie dlaczego tak nisko jest włącznik światła. Czy to tylko pod dziwnym kątem zrobione foto?

 

"po niemiecku" ;) pstrykasz zewnętrzną stroną dłoni, mniej brudzisz ściany i dzieci sobie radzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pigmej napisał:

A która firma montowała?

 

Opowiadaj

 

Krono z Pszczyny - mam od nich i podłogi i drzwi. W sumie to nie polecam, własnie ze względu na użeranie się przy montażu.

Okna i drzwi zewnętrzne mam z Cieszyna z Timbera - tam z kolei oglądanie montażu to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 4thelement napisał:

 

@Vadero

mogę zadać pytanie odnośnie widniejącego w tle odpływu liniowego

 

dlaczego nie masz go na cała szerokość brodzika?

Tak wyszło czy planowałeś tak zrobić ?

 

Tak planowałem, wszystko ma spad do odpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎01 o 08:51, Vadero napisał:

 

 

Na razie tyle. Docelowo dorobi sie garaż i ogarnie ogrodnictwo ;)

z wieży kościołą fota robiona? :]

 

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szyman napisał:

w moim przypadku nie po to daję dyla z bloku i buduje domek by mieć w koło sąsiadów. 

no ale w bloku masz za ścianą, pod podłogą i nad sufitem. a w domku min. 4m z kazdej strony odstępu, więc różnica spora i w tym przypadku i tak na plus

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blue_ napisał:

no ale w bloku masz za ścianą, pod podłogą i nad sufitem. a w domku min. 4m z kazdej strony odstępu, więc różnica spora i w tym przypadku i tak na plus

ale w bloku ZAZWYCZAJ sąsiad ze swojego okna nie zajrzy Ci do chałupy przez okno :]

 

koleżanka z pracy kiedyś opowiadała, że u nich chałupy tez tak blisko stoją, że jej mąż jak ma obierać ziemniaki to roletę w  kuchni zaciąga, żeby go Marek (ich sąsiad) nie widział, bo będzie wstyd na dzielni :]

 

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

no ale w bloku masz za ścianą, pod podłogą i nad sufitem. a w domku min. 4m z kazdej strony odstępu, więc różnica spora i w tym przypadku i tak na plus

tylko w bloku mogę chodzić na golasa i nikt mnie nie podejrzy tak samo żona a w takim sąsiedztwie jak kolega może być ciężko a wyjście na taras jest niemożliwe, robienie weekendowych imprez/słuchanie muzyki tez może być frustrujące dla sąsiedztwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szyman napisał:

w moim przypadku nie po to daję dyla z bloku i buduje domek by mieć w koło sąsiadów. 

 

To są 2 opcje.

 

1. Budujesz się na działce 30-50 arowej w mieście i masz to w tyle.

2. Budujesz się na wiosce i działka 10 arowa styknie ;]

 

Ja mam działkę w mocno zatłoczonej części miasta, całe 6,3 ara i 4 m od granicy z sąsiadami. Wczoraj właśnie dałem dyla z bloku, nie żałuje bliskości sąsiadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szyman napisał:

tylko w bloku mogę chodzić na golasa i nikt mnie nie podejrzy tak samo żona a w takim sąsiedztwie jak kolega może być ciężko a wyjście na taras jest niemożliwe, robienie weekendowych imprez/słuchanie muzyki tez może być frustrujące dla sąsiedztwa. 

A to ile tej działki masz? Nie zabudują Cię tam dookoła za jakiś czas?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę, choć się nie znam:

+ sam Dom jako Dom/projekt na wielki plus, na prawdę ładny i wystarczający- gratuluję!

- niestety wielkość działki  na minus

- altana na minus, wygląda przy tym domu jak jakaś chińska mała ...nie wiadomo co. nie pasuje

- sąsiedztwo na minus, chaos, ścisk itd

- ten garaż czy co to za buda...na minus, najgorsze, ze cokolwiek tam postawisz na tej małej działce to wg mnie będzie zaburzać piękno domku.

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DZIDA napisał:

ale w bloku ZAZWYCZAJ sąsiad ze swojego okna nie zajrzy Ci do chałupy przez okno :]

 

Dobrze, że napisales zazwyczaj

Ja mam właśnie tak, że sąsiad wszystko widzi. Rolety są opuszczone non stop 😪

@szyman 

Na golasa to ani w bloku, ani w domku nie pochodzę, bo dzieci patrzą 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pado napisał:

cokolwiek tam postawisz na tej małej działce to wg mnie będzie zaburzać piękno domku.

Dla Ciebie, to i 5 hektarow będzie mało.

Weź pod uwagę, że nie każdy potrzebuje takiej ilości pola, trawy do koszenia i innych widzimisię. Tym bardziej, że każdy centymetr ziemi kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.