Skocz do zawartości

Suzuki Vitara mała terenówka


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
Dnia 18.08.2017 o 22:55, szyman napisał:

od zawsze chciałem zorganizować w nocy ognisko na plaży (takie niespełnione młodzieńcze marzenie) teraz posiadając Suzuki w końcu mogłem zapakować familię potrzebny sprzęt i ruszyć nad Wisłę

 

 

I to mi się podoba, zrealizowany cel/marzenie !

 

BTW. mam wizję siebie z żoną w podobnej scenerii. Gratki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Vitara jeździ nie ma ochoty spłatać figla właścicielowi i popsuć się, a że nie lubię bezczynności i nudy to zainwestowałem w zestaw pierwszej pomocy. Cena na klamoty była taka że głupotą było by nie kupić

20171013_112349.jpg.f74d4d0bbf16af48d2613991a38445dc.jpg

Jak powiada mój ulubiony komentator truskawka na torcie

20171013_091951.jpg.76d2b173f215b125e2d7de5ac768215d.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, szyman napisał:

dziś przyszła płyta więc złożyłem wszystko w całość zostało wyspawać mocowanie przód/tył położyć instalacje i można korzystać


Zastanów się nad zmianą lokalizacji puszki przekaźników. Ładnie ułożoną linę na bębnie będziesz miał tylko do pierwszego użycia, później będzie się zawijać i prężyć. Miałem taką windę, przy stalowej linie bardzo ładnie zaczyna szurać i podważać dno puszki, do tego stopnia że te śmieszny system mocowania tejże się wyprostował. Auta nie masz w planie topić, ale tak czy inaczej proponuję uszczelnić puszkę bo nie jest hermetyczna, prądy małe tam nie są a przekaźniki wilgoci nie lubią ;]
O takich oczywistościach jak hebel nie przypominam. W jimnym nie zamontowałem i się szybko zemściło. Przekaźniki skleiły się na zwijaniu, płyta poszła się paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bravus napisał:


Zastanów się nad zmianą lokalizacji puszki przekaźników. Ładnie ułożoną linę na bębnie będziesz miał tylko do pierwszego użycia, później będzie się zawijać i prężyć. Miałem taką windę, przy stalowej linie bardzo ładnie zaczyna szurać i podważać dno puszki, do tego stopnia że te śmieszny system mocowania tejże się wyprostował. Auta nie masz w planie topić, ale tak czy inaczej proponuję uszczelnić puszkę bo nie jest hermetyczna, prądy małe tam nie są a przekaźniki wilgoci nie lubią ;]
O takich oczywistościach jak hebel nie przypominam. W jimnym nie zamontowałem i się szybko zemściło. Przekaźniki skleiły się na zwijaniu, płyta poszła się paść.

Tylko nie bardzo mam gdzie przenieść,  podniosę tak by było 2-3cm nad poprzeczkami. Hebel jest tylko nie ma go na zdjęciu. Na marginesie jakie to wszystko wielkie Vitara nie pasuje rozmiarowo :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dziś była dłuższa chwila wolnego a że nie lubię bezczynności. W końcu wrzeźbiłem długo oczekiwane mocowanie. Oczywiście żeby nie było za pięknie to na finiszu prac skończył się gaz w butli :zgryz: zostało puścić kabelki i można testować :jump:

20171124_174222.jpg.95bf7b73a0d0940fbb325aa740b2ef39.jpg20171124_181957.jpg.8e646d55fb495fc7e276e32e8da0155a.jpg20171124_182330.jpg.47afbf4a4595a8cdb00beda4c7551036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, santa napisał:

witaj, tez zakupiłem niedawno vitare, ile cie wyszedł stal most i czy dużo miałeś przerobek żeby go dopasować? jakies więcej info o przeróbkach?

jak nie będziesz robił osobiście i miał znajomego ogarniętego tokarza  to lepiej kupić stal most seryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
20 minut temu, szyman napisał:

yyy dwa razy wyjechałem w jedną/drugą stronę problem zrobił się jak zorałem nieckę :hehe: w bagażniku czekała wyciągarka  :skromny:

Czyli sytuacja opanowana :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Ćwicz ćwicz :oki:

 

 

Tak ćwiczył, że kółka z przodu miał w Tatrze z tyłu ;) Śmiesznie to wyglądało wyglądało w lusterku, jak dzisiaj na #WOSP za mną jechał ;]

 

ps. A ja po ostatnich dzisiejszych OSach mam przednie kółka na zewn ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _sky_ napisał:

 

Tak ćwiczył, że kółka z przodu miał w Tatrze z tyłu ;) Śmiesznie to wyglądało wyglądało w lusterku, jak dzisiaj na #WOSP za mną jechał ;]

 

ps. A ja po ostatnich dzisiejszych OSach mam przednie kółka na zewn ;) 

oj tam jutro będzie wyregulowane wkręcimy nowe śruby o twardości 12,9 będą trzymać.... do kolejnego upalania 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 dziś na jeździe próbnej wyczaiłem w niedalekiej odległości od warsztatu niewinny rów melioracyjny taka tam pipka myślę sobie co to dla Vitary. Wróciłem z próby siup w Suzuki  i jazda już byłem za bramą jak przeszyła mnie myśl wyciągarka "po co vitka da radę zdrowy rozsądek wygrał" wracamy pakujemy na pokład co potrzeba i w drogę. Po chwili na miejscu wjazd w "pipkę"  I dobrze że wróciłem po sprzęt. :hehe: no 4 razy próbowałem na różne sposoby i za każdym razem brakowało kąta natarcia :phi: Plus jest taki że sprawdziłem działanie wyciągarki już wiem że montuje body lift a zderzak akurat pękł w miejscu gdzie najbardziej przeszkadzał więc go wytnę :bzik:20180213_131206.jpg.042aa53cedee12536434c4405d3e8ed9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@szyman

Chciałem Cię dziś zaczepić, ale zwiałeś, a ja auto zapakowane mocno miałem.
Chwilę po 17 na prawoskręcie ze Skalnicowej w Wał, stałeś za mną. Prowadziłem czerwone Berlingo :)
Pozdro :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bravus napisał:

@szyman

Chciałem Cię dziś zaczepić, ale zwiałeś, a ja auto zapakowane mocno miałem.
Chwilę po 17 na prawoskręcie ze Skalnicowej w Wał, stałeś za mną. Prowadziłem czerwone Berlingo :)
Pozdro :piwko:

Czyli to Ty tak się wlokłeś. Następnym razem pomachaj zatrąb. 

Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
10 godzin temu, szyman napisał:

No więc ten tego długo nic się nie działo wiało nudą 8-) dziś wymontowałem z dawcy nowe serce do Vitary. Teraz tylko upchać pod maskę  i na brak mocy nie powinienem narzekać a jak zbraknie to :diabel:

taki ładny egzemplarz będziesz psuł? ;)

po większym silniku pojawią się większe koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

całość nabiera kształtu. Został do wyspawania wydech układ dolotowy elektryka i można będzie odpalać :bzik: W między czasie muszę podnieść budę o 2- 2.5 cm by zamknąć maskę i zmieścić zamek :sciana: 

20190228_113044.jpg

Edytowane przez szyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 07:56, szyman napisał:

W między czasie muszę podnieść budę o 2- 2.5 cm by zamknąć maskę i zmieścić zamek


Budę podnoś na twardych krążkach, np. z erlatonu. Poliuretanowe siądą po jakimś czasie. Trzymam kciuki cały czas :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.