Skocz do zawartości

Suzuki Vitara mała terenówka


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bielaPL napisał:

właśnie, jakaś taka ładna :), witaj

bo ogólnie trafiła się naprawdę zadbana że sam jestem nadal w szoku. Po obejrzeniu kilku dziurawców-durszlaków wątpiłem w zakup zdrowej. Korozji brak jedyne miejsce gdzie trzeba naprawić to przy przednim zakolu okolice lamp 5x5 cm reszta sprawdzona brutalnie śrubokrętem w dodatku na ramie i podłodze fabryczne zabezpieczenie cała buda w oryginale 8]. Viertara ostatnie 5 lat przestała w garażu nieruszana. Teraz doprowadzić duperele do ładu i cieszyć się z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szyman napisał:

Teraz doprowadzić duperele do ładu i cieszyć się z jazdy.


Trzeba jeszcze sprawdzić możliwości terenowe. Trzeba będzie zorganizować jakieś spotkanie w nie wymagającym terenie i się powściekać.
W przyszły piątek składam Jimniego do kupy, powinien już być względnie sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj chwilę polatałem po radości i jestem mile zaskoczony możliwościami Suzuki w dodatku na letnich oponach :bzik:

Ps. mi niestety trochę zajmie doprowadzenie w warsztacie mam urwanie głowy i działam po godz. Dziś  wymieniłem wszystkie oleje

Edytowane przez szyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vitara małymi krokami doprowadzana jest do stanu jaki mnie zadowoli.

Jednak mam pyt. Jakie opony zakupić obecnie mam 205 70R15 typowo na szosę, potrzebuje kompromis droga/teren (nie jakiś ekstremalny) rozmiar 205 75r15 rozważam jeszcze 215 75 R15. Co szanowne grono poleci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z forum suzuki

" jak chcesz coś bardzo dobrego na cały rok ale bez większego błota to opona BFG KO2 jest bardzo dobrym propozycją.

Jak za drogo to w ofercie firmy Insa Turbo też coś znajdziesz. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szyman napisał:

Vitara małymi krokami doprowadzana jest do stanu jaki mnie zadowoli.

Jednak mam pyt. Jakie opony zakupić obecnie mam 205 70R15 typowo na szosę, potrzebuje kompromis droga/teren (nie jakiś ekstremalny) rozmiar 205 75r15 rozważam jeszcze 215 75 R15. Co szanowne grono poleci??

215/75 r15 wlazi do polifta bez kombinowania, osobiscie polece yokohame geolandar a/t-s tylko polecam lift 2 cale i 235/75 szkoda kupowac dwa komplety a te co chcesz okaza sie niedlugo za male :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lift 2 leży i czeka na montaż. Pamiętajmy że autem jeżdżę codziennie. Ewentualnie posiadać dwa komplety :hmm: A 215/75R15 spokojnie powinno wystarczyć dziś byłem w lesie i na obecnym zawieszeniu i ogumieniu vitara nawet nie zająknęła w przeciwieństwie do żony :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił Vitarę x90

 

W oryginale wygląda to tak:

 

Suzuki-X90.jpg

 

Koszt kupna to był jakieś 5,5 tysiąca, wsadził w nią kolejną piątkę i teraz fura wygląda tak:


 

vitara_X90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szyman napisał:

lift 2 leży i czeka na montaż. Pamiętajmy że autem jeżdżę codziennie. Ewentualnie posiadać dwa komplety :hmm: A 215/75R15 spokojnie powinno wystarczyć dziś byłem w lesie i na obecnym zawieszeniu i ogumieniu vitara nawet nie zająknęła w przeciwieństwie do żony :hehe:

 

Mam juz kilka terenowek za soba i pisze z doswiadczenia, aktualnie mam vitare 1,9 td na 30x9,5 r 15 i to uwazam za kompromis miedzy terenem a  asfaltem,  vitara tez jezdze na codzien. Co prawda w ciezki teren mam zmote ale czesto jezdzimy tez turystycznie i na 215 vitara wisi w co drugiej koleinie. Jak chcesz 215 to nie musisz nic liftowac bo spokojnie wchodza i nic nie obciera

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyman napisał:

Marcinie ja potrzebowałem 4 os.

znalazłem opony http://allegro.pl/1x-toyo-open-country-at-plus-215-75r15-100-t-opona-i5837291199.html

marka dobra ale nie wiem jak do 4x4 najlepiej zobaczyłbym Vitkę na żywo z oponami większymi jak 215 :ok:

 

A jak opony do 4x4, to zerknij na http://opony-4x4.pl/

Ciekawe gumki w dobrej cenie. Fakt, bieżnikowane, ale ja tam na nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie od ponad roku i nie narzekam. 

Kupiłem tam ATki i dają radę i na czarnym i w offie. Fakt w błocie szybko szybko się zaklejają i do MTków w pytę im brakuje.

Ale do takiego jeżdżenia jak moje są zajebistym kompromisem :ok:

 

ps. na śliskim,mokrym trzeba uważać (ale to ponoć kwestia ATków). teraz na rajdzie miałem duże oczy jak się okazało, że hamuję a jabłonki zbliżają się cholernie szybko. ino tam był lód przykryty śniegiem.

 

ps2. AT na asfalcie są stanowczo głośniejsze od "szosówek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 21:03, szyman napisał:

bo ogólnie trafiła się naprawdę zadbana że sam jestem nadal w szoku. Po obejrzeniu kilku dziurawców-durszlaków wątpiłem w zakup zdrowej. Korozji brak jedyne miejsce gdzie trzeba naprawić to przy przednim zakolu okolice lamp 5x5 cm reszta sprawdzona brutalnie śrubokrętem w dodatku na ramie i podłodze fabryczne zabezpieczenie cała buda w oryginale 8]. Viertara ostatnie 5 lat przestała w garażu nieruszana. Teraz doprowadzić duperele do ładu i cieszyć się z jazdy.

 

To jak zdrowa to zacznij od .... konserwacji co by długa taka pozostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AxiT napisał:

 

To jak zdrowa to zacznij od .... konserwacji co by długa taka pozostała.

na wiosnę taki jest plan. Obecnie kupuję klamoty i czekam na chwilę wolnego czasu by porobić to i tamto. W dniu wczorajszym zamontowałem takie cuda

20170220_123433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 22:21, szyman napisał:

na wiosnę taki jest plan. Obecnie kupuję klamoty i czekam na chwilę wolnego czasu by porobić to i tamto. W dniu wczorajszym zamontowałem takie cuda

 

Ty pomyśl o jakimś podnośniku aby bezpiecznie te nasze szroty nad kanałem podnosić ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitara została ogarnięta mechanicznie :bzik:

-nowy rozrząd

-paski osprzętu

-świece zapł.

- kompletne ham. tylne +linki

- Regeneracja zacisków przód

- nowe przewody elastyczne przód

- wszystkie filtry

- wszystkie płyny

- regulacja zaworów ,nowa uszczelka pokrywy zaw.

- poustawianie całego ukł. wtryskowego (idiotę który to wymyślił powinni powiesić)

o duperelach typu smarowanie linek, zamków, prowadnic szyb, dodatkowy kabel od alternatora montaż zestawu głośnomówiącego  itp nie wspominam

zostało podnieść o 2 cale na zawieszeniu (klamoty leżą) , dokupić opony (tu cały czas mam dylemat) wymienić uszczelki "cabrio i szyb" też czekają, i najważniejsze zabezpieczenie przed korozją ale to już jak zrobi się pogoda

a dalej ........;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szyman napisał:

nad rozmiarem 215/80R15 czy 205/75R15 ten pierwszy mam kupiony na zimę i powiem że wygląda zacnie. No i producent? zastanawiam się też nad takimi ale nie wiem czy warto ?

 

jak masz lift to nawet nie myśl nad 205/75 tylko 215/80 lub 235/75

nalewki nie zawsze trzymaja rozmiarówke i sa cieższe 

jak masz kase to firmowe, jak nie to nalewki, kupa ludzi na tym jeździ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Koonrad napisał:

 

jak masz lift to nawet nie myśl nad 205/75 tylko 215/80 lub 235/75

nalewki nie zawsze trzymaja rozmiarówke i sa cieższe 

jak masz kase to firmowe, jak nie to nalewki, kupa ludzi na tym jeździ 

 

http://allegro.pl/hankook-215-80-r15-dynapro-at-m-rf10-nowe-opony-i6728223353.html

mogę mieć takie w cenie 272 zł szt tylko nie wiem czy coś warte :hmm: niestety ale w kwestii opon 4x4 jestem laikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szyman napisał:

http://allegro.pl/hankook-215-80-r15-dynapro-at-m-rf10-nowe-opony-i6728223353.html

mogę mieć takie w cenie 272 zł szt tylko nie wiem czy coś warte :hmm: niestety ale w kwestii opon 4x4 jestem laikiem

 

do lekkiego offroad'u będą IMO

 

 

moje nie sa agresywniejsze, a troche w terenie pojexdzily 

3463065d8c505df87f5b8f7f9b61fa01.jpg

 

jak masz zamiar taplać sie w błocie to szukaj MTków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

nad rozmiarem


Też mam rozmiarowy dylemat :) Mam już dość przeglądania ogłoszeń z oponami.
Natomiast, jeżeli u Ciebie jeżeli przy 215/80 nic nie obciera to...
Primo, nie kupuj opon przed zrobieniem liftu. Zrób lift i zobacz, że "pełne" 215 zacznie ginąć w nadkolach.
Secundo, szybko licząc 215/80/15 ma 72,5 cm wysokości. Auto idzie w górę o ponad 5 cm. Dodałbym te 5 cm do średnicy opony. A dlaczego ?
Pomimo tego, że nie planujesz ( znaczy tak Ci się w tej chwili wydaje ;) ), poznawać 100 % możliwości auta, Twój apetyt na wrażenia wzrośnie ( wspomnisz moje słowa ) . Warto mieć wyższą oponę, prześwit, kąt natarcia, kąt zejścia, wygląd :)
Tercio, wracając do rozmiaru opon 72.5 cm + 5 cm = 30 cali i 0.5 cala zostaje w zapasie :). 30/9.5/15 jest już zacnym, ogólnodostępnym rozmiarem.Dodatkowo najniższy punkt auta idzie do góry o 2.5 cm.
Uważam, że warto wydać więcej na opony. Pozostaje kwestia szerokości i dopasowania do felgi.
Możesz też usłyszeć za chwilę ostrzeżenia, że 30 cali to dużo, że przedni most nie wytrzyma obciążeń. Nie zgadzam się. Ukręcić można wszystko. Przedni most ukręcają najszybciej posiadacze "simexowatych", którzy mają zero-jedynkowe traktowanie gazu oraz lubią wychodzić z kolein na skręconych kołach strzelając ze sprzęgła.
Ja bym bardziej się zastanowił, czy nie pójść w MT zamiast AT :) Ewentualnie, jest genialna opona pośrednia Goodyear WRANGLER Duratrack, ale ma dwie wady. Ograniczona rozmiarówka oraz cena :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaleć z rozmiarem nie zamierzam auto służy do codziennej jazdy głównie po asfalcie. niestety ale moja suzuki to Hiszpania i najsłabszy przedni most jaki był montowany do Vitary 8-)

Ps. W dniu dzisiejszym byłem na działce i polatałem chwile po łąkach i piachach wiślanych  auto dawało radę na oponach 205/70r15 w średnim stanie raz tylko przytarłem przejeżdzając przez wał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2017 o 21:34, szyman napisał:

http://allegro.pl/hankook-215-80-r15-dynapro-at-m-rf10-nowe-opony-i6728223353.html

mogę mieć takie w cenie 272 zł szt tylko nie wiem czy coś warte :hmm: niestety ale w kwestii opon 4x4 jestem laikiem

A co masz na myśli czy coś warte? W głębokim śniegu dają radę, na autostradzie 160 lecialem z pełnym stanem. Jedynie to nie dają rady na oblodzonym podjeździe. Film porównawczy do zimowe zamieściłam jakiś czas temu w poście 4x4 na rolkach. Na autostradzie i drogach powyżej 100 szumią, no ale które AT nie szumią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AxiT napisał:

A co masz na myśli czy coś warte? W głębokim śniegu dają radę, na autostradzie 160 lecialem z pełnym stanem. Jedynie to nie dają rady na oblodzonym podjeździe. Film porównawczy do zimowe zamieściłam jakiś czas temu w poście 4x4 na rolkach. Na autostradzie i drogach powyżej 100 szumią, no ale które AT nie szumią ?

panie Vitara ma na liczniku 180km max jakie leciałem to 135 i było za dużo. Na oblodzonym podjeździe to tylko kolce. I o taka opinie mi chodziło

10 minut temu, Cherokee18 napisał:

 

Tak z ciekawości, możesz napisać ile już kosztowała Cię cała zabawa? ;)

nie ma tragedii części tanie Będę miał chwile to policzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, szyman napisał:

porównanie obecnych opon do zimówek 215/80R15 :bzik: bez liftu


Zacnie. Podoba mi się. Napisz do jakiego rozmiaru porównujesz te 215/80 :) Mógłbyś proszę zmierzyć wysokość opony 215/80, najlepiej zmontowanej i napompowanej na fledze ( aczkolwiek nie koniecznie ) ?

Znalazłem tanie 215/75 jak chcesz. Są to MT`eki, nie nalewka ale from czajna, aczkolwiek wysyłka z Polski. Wygląda na prawdę przyjemnie. Wydaje się, że może działać w większym błocie oraz na sypkim. Kosztuje 280 cebulionów brutto :)
Promocja niby do dziś, ale coś przeczuwam, że to wieczna promocja :)

http://www.aaaopony.pl/pl/pneumatiky.php?druh=6&vyrobce=Linglong&sirka=215&profil=75&prumer=15&rft&xl&ri&ni&spotreba&prilnavost&hlucnost

U mnie podobne porównanie, będzie w środę lub czwartek ;]

Pzdr
Konrad
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bravus napisał:


Zacnie. Podoba mi się. Napisz do jakiego rozmiaru porównujesz te 215/80 :) Mógłbyś proszę zmierzyć wysokość opony 215/80, najlepiej zmontowanej i napompowanej na fledze ( aczkolwiek nie koniecznie ) ?

Pzdr
Konrad
 

porównanie do 205/70R15 jutro jak znajdziemy czas to mam zamiar naciągnąć jedną dwie i zrobić przymiarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, szyman napisał:

porównanie do 205/70R15 jutro jak znajdziemy czas to mam zamiar naciągnąć jedną dwie i zrobić przymiarkę


Jakbyś nie zapomniał zmierzyć różnicy pomiędzy 205/70 a 215/80, oraz wysokości tej drugiej,byłbym dźwięczny :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bravus napisał:


Jakbyś nie zapomniał zmierzyć różnicy pomiędzy 205/70 a 215/80, oraz wysokości tej drugiej,byłbym dźwięczny :piwko:

205/70 wysokość 63 cm

215/80 wysokość 70 cm. Wymiar od podłoża do cyrkla 83,5 cm Nic nie obciera przy skrętach  idealnie schowana w zakole 20170307_153623.thumb.jpg.f9367a4ba4e6a6d592a3776d5e359a29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szyman

Dziękuję za pomiary

Jutro do mnie powinny dojść nalewki MT 215/80. Mam nadzieję, że będą jeszcze wyższe. Liczę na jakieś 73 cm.
Do szczęścia brakuję mi płyty pod windę. Jest cień szansy, że w sobotę skończę.

Pzdr
Konrad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bravus napisał:

@szyman

Dziękuję za pomiary

Jutro do mnie powinny dojść nalewki MT 215/80. Mam nadzieję, że będą jeszcze wyższe. Liczę na jakieś 73 cm.
Do szczęścia brakuję mi płyty pod windę. Jest cień szansy, że w sobotę skończę.

Pzdr
Konrad

 

 

 

Buehehe... Ten co miał na spokojnie i nie motać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bravus napisał:

@szyman

Dziękuję za pomiary

Jutro do mnie powinny dojść nalewki MT 215/80. Mam nadzieję, że będą jeszcze wyższe. Liczę na jakieś 73 cm.
Do szczęścia brakuję mi płyty pod windę. Jest cień szansy, że w sobotę skończę.

Pzdr
Konrad

 

Daj znac jak wygladaja I wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _sky_ napisał:

Buehehe... Ten co miał na spokojnie i nie motać


Ejjjjj, nie motam. Podstawy muszą być. Zawias, winda, opona, snorkel, oświetlenie, alternator.

Później może jakiś wolniejszy reduktor, mocniejszy silnik, lepiej pracujące zawieszenie o większym skoku itd, itd, itd.

Jaram się tym autem, jest cholernie zaskakująco dzielny. Klaso turystyczna, zacznij się bać :)

Dodatkowo, jest tani w utrzymaniu. Części eksploatacyjne to grosze. Szpej też sporo tańszy. Kpl nowych opon, kosztuje trzecią część tego co do Patrola.

Pokazuję jako ciekawostkę. Chcąc tak ubrać Patrola, do wydania byłoby 10kzł jak nie lepiej :)

http://allegro.pl/zestaw-zawieszenia-max-suzuki-jimny-3-75mm-i6719813822.html

 

1 minutę temu, szyman napisał:

Daj znac jak wygladaja I wykonanie


Ja nie zakupiłem tych "dżinlongów" co pokazywałem wyżej, tylko zanabyłem ordynarną nalewkę z bieżnikiem yoko geolandar MT.
Mam nawet nadzieje, że uda mi się je wyważyć. Zdam relację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyman napisał:

decyzja zapadła i zamówiłem Hankok Dynapro AT-M a że IC nie miał to ściągają prosto z fabryki


Totalny OT, opłaca Ci się brać opony z IC ? Ceny z IC nawet po rabatach są delikatnie ujmując "kiepskie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2017 o 10:30, ryjek napisał:

 

 

Do następnego razu :):):):) 

 

Prawda? Też mówiłem, że tylko podkładki na lift dam :lol:

A po sobocie zaczynam kombinować nad przerobieniem przedniego wału na taki bez kinetyka :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.