Skocz do zawartości

Pytanko o silniki 2.0(115) i 1,6(102) SR


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus mam pytanko o silniki z tytułu. Czy któryś z nich jest bardziej polecany? Z tego co wiem to 1,6 ma opinie bardzo trwałego silnika który przy dobrej opiece odwdzięcza się bezawaryjnością. Wiem że oba nadają się do lpg. Podobno 2.0 lubi podpić olej. Słyszałem że 1,6 jest paliwożerny jak to się będzie miało do 2.0? Generalnie który bardziej polecacie? Ma to siedzieć w garbusie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 jeśli nie miał akcji serwisowej, to z powodu pierścieni chlapnie olej. Poza tym zdarzają się problemy osprzętem, a kontrolka Check Engine bywa częstym gościem na zegarach.

Poza tym fajnie jedzie, pali rozsądne ilości paliwa i jest trudny do zabicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 o 09:59, robertharnas napisał:

Serwus mam pytanko o silniki z tytułu. Czy któryś z nich jest bardziej polecany? Z tego co wiem to 1,6 ma opinie bardzo trwałego silnika który przy dobrej opiece odwdzięcza się bezawaryjnością. Wiem że oba nadają się do lpg. Podobno 2.0 lubi podpić olej. Słyszałem że 1,6 jest paliwożerny jak to się będzie miało do 2.0? Generalnie który bardziej polecacie? Ma to siedzieć w garbusie. Pozdrawiam

 

Mój 1.6 póki co ma spalanie 6,8 z tankowań, więc nie wiem czy tak dużo żre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rob_7 napisał:

 

Mój 1.6 póki co ma spalanie 6,8 z tankowań, więc nie wiem czy tak dużo żre.

Mój 2,0 ma przy jeździe autostradowej średnie spalanie 7,5l. ;]

 

Tak na prawdę pisanie o spalaniu bez dopisania o warunkach/prędkości itp. jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pietro_M napisał:

Mój 2,0 ma przy jeździe autostradowej średnie spalanie 7,5l. ;]

 

Tak na prawdę pisanie o spalaniu bez dopisania o warunkach/prędkości itp. jest bez sensu.

OK 100 km dziennie, 70% drogami krajowymi z prędkością 70-90 km/h. 15% obwodnicą Krk i Zakopianka i 15% miasto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.