Skocz do zawartości

Dpf problem


lorak06073

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy moglibyście mi pomóc w interpretacji błędów (w załączniku). Otóż jadąc sobie dość żwawo pojawiła się kontrolka silnika i auto straciło całkowicie moc. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu check dalej sie pali ale auto ma moc po czym po około 1-2 km znów wchodzi w tryb awaryjny. Po podpieciu pod kompa błędy P1206 oraz P2453. W czym problem?Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem problem z dpf  kiedy żona zatankowała jakąś berbeluchę zwaną paliwem

Akurat wracaliśmy z dłuższej trasy i co chwilę wskakiwał błąd dpf,  trochę pomogło tankowanie lepszego paliwa

Co jakiś czas co parę tyś km dodaję także środek do czyszczenia dpf, mimo że głównie jeździmy na krótkich trasach nie mam więcej problemu z dpf

Pamiętam jak przymulona Croma z przytkanym dpf dostała "kopa" po dodaniu tego środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na trasie dpf sam mi się wypalił. Błędy pokasowałem, kontrolka silnika zniknęła. Dzis zrobiłem około 150km, momentami z prędkością 140-150 km/h i jak narazie spokój. Wrzucam jeszcze screen z parametrami z FESBez tytułu.pngdziś znów pokazał się błąd czujnika różnicowego. Dodatkowo po podejrzeniu parametrów ciśnienie wynosi 0mbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy błąd ten sam P2453?

a jak przegazujesz to ciśnienie rośnie?, jak jest wtedy wartość?

posprawdzaj wężyki idące z DPF'a do czujnika różnicy ciśnień, być może coś nie tak z samym czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o błąd p2453. Dziś rano ciśnienie z tego czujnika wynosiło 0 mbar. Pojechałem na kanał, posprawdzałem te przewody i wyglądają na całe tylko jeden był już klejony taśmą izolacyjną i najprawdopodobniej w nim tkwi problem. Na szybko pokleiłem go po januszowemu. Ciśnienie na postoju w granicach 4 mbar. Po przygazowaniu wzrasta.

A orientujecie się czy ten czujnik trzeba adaptować. Szukałem w FESie ale nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.