Skocz do zawartości

Podkręcone Stilo - do oceny


dawiddawidowski

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo sprawdzić czy nie ma typowych dla dwumasy dolegliwości. Dodatkowo widze że jest zamontowany frontowy IC, overboost przeniesiony na osłonę akumulatora więc można powiedzieć że ktoś "ogarniał" to auto. Sprawdzić czy nie ma duzych drgań kierownicy typowych dla tego samochodu swiadczących o wymianie poduszki pod aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oparciach foteli ma pokrowce, moze boczki sie przetarły.

Wydaje mi sie ze mozna bylo lepiej dobrac rury od ic,żeby tak chamsko nie wystawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chcą sprzedać i opuszczają pewną kwotę wraz z dobrymi argumentami bez względu czy kosztuje 5-10-50 ;] Wszystko zależy od sprzedającego i jego nastawienia. Jak sprzedawałem to dałem podobny opis bo kilkanaście telefonów o modyfikacje bo też tak chcą mnie męczyły, lub ludziki chcący się tylko przejechać jak się zbiera:smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić klimatronik. Lubią się psuć aktywatory. Najlepiej zrobić to przez Fiat Examiner ewentualnie Multiecuscan (pełna wersja) - sprzedający zdaje się posiada ten program co widać po zdjęciach z oferty, więc możesz poprosić sprzedającego o wykonanie procedury SCAN DTC. Pokaże ona wszystkie błędy w dostępnych centralkach. Zapytaj o EGR czy zaślepiony, czy aktywny. Niesprawny lubi zamulać auto (turbodziura, szarpanie podczas przyspieszania, problemy z odpalaniem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał nietuningowanego jtd 115 i ewentualnie samemu program dołożył na 150 ps i nic więcej nie robił.

 

Ten egzemplarz jest udziwniony i nie wiadomo co ram siedzi. 

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

a ile ma kosztować piętnastoletni fiat?

 

wiesz ja nawet znowu mógłbym sobie kupić jakieś fajnie stilo :) bardzo miło wspominam to auto ( a nawet dokładnie 3trzy ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Marcin79 napisał:

ja bym szukał nietuningowanego jtd 115 i ewentualnie samemu program dołożył na 150 ps i nic więcej nie robił.

 

Ten egzemplarz jest udziwniony i nie wiadomo co ram siedzi. 

 

wiesz ja nawet znowu mógłbym sobie kupić jakieś fajnie stilo :) bardzo miło wspominam to auto ( a nawet dokładnie 3trzy ) 

 

ja w sumie też dobrze wspomniam stilo, ale używałem je gdy miało 6-10 lat, w sumie niewielki przebieg i silnik benzynowy.

 

EDIT: I kupiłem sześcioletnie stilo za 16 tys. ztcp, to ile ma kosztować piętnastoletnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcindzieg napisał:

 

Ja tam się nie znam. Podobno się sprzedał...

 

dziwny jest ten świat. Podobno nowych aut nie opłaca się kupować, bo w trzy lata tracą 50% wartości, po czym po dziesięciu sprzedają się za te same 50% ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

dziwny jest ten świat. Podobno nowych aut nie opłaca się kupować, bo w trzy lata tracą 50% wartości, po czym po dziesięciu sprzedają się za te same 50% ;]

Cos w tym musi byc, bo szukam malego auta ktore w 2003-04 roku kosztowalo w podstawowej wersji 39900 a teraz taki 14 letni rodzynek wystawiany jest za 11kzl ;l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 20:23, dawiddawidowski napisał:

Kumpel wypatrzył sobie taki bolid, jutro jedziemy na oględziny. Na co zwrócić uwagę?? ;)

 

https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-jtd-1-7-bar-CID5-IDjQktb.html#2815f19f1a

Jak dla mnie druciarnia. Zdecydowanie lepiej kupić serię i samemu zmodować, ten samochód może być skatowany, a tego tak łatwo nie sprawdzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pepcio napisał:

, ten samochód może być skatowany, a tego tak łatwo nie sprawdzisz. 

Ależ skąd, takie mody robią stateczni emeryci, którzy nigdy nie łamią ograniczeń prędkości. To wyraz troski i dbałości o stan techniczny samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/9/2017 o 20:23, dawiddawidowski napisał:

Kumpel wypatrzył sobie taki bolid, jutro jedziemy na oględziny. Na co zwrócić uwagę?? ;)

 

https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo-jtd-1-7-bar-CID5-IDjQktb.html#2815f19f1a

 

Na markę. Po czym przestać się nią interesować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, noras napisał:

Ależ skąd, takie mody robią stateczni emeryci, którzy nigdy nie łamią ograniczeń prędkości. To wyraz troski i dbałości o stan techniczny samochodu.

Tylko i wyłącznie troska, dbałość, i w niedzielę do kościoła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wiadomo delikatnie zaniedbany, glinkowanie i polerka powinna załatwić sprawę, jedynie lewe drzwi z dołu puchną, z tyłu na klapie przy tablicy zszedł lakier, jakieś drobne wgniotki, zderzak przód powycinany i porysowany, prawy tył był robiony troszkę szpachli reszta ponownie polakierowana bez szpachli. Styrany fotel kierowcy i koło stacyjki mocno porysowany plastik. Na szarpakach zawieszenie ok. czerwone springi, gumy ok, amory ok., podłoga zdrowa, delikatny wyciek na skrzyni, hample ok, turbina z alfy, zrobiony przelot, odcina, procedura startu, założony turbo timer, sprzęgło i dwumas ok, jedynie choinka na liczniku :hehe: Klima sprawna, alu 17 do gruntownego odnowienia bez opon. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, noras napisał:

Czyli z opisu stan agonalny. Inna sprawa, czego się spodziewać po 15 letnim tuningowanym fiacie ...

szyman miał raczej w ładnym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, noras napisał:

Czyli z opisu stan agonalny. Inna sprawa, czego się spodziewać po 15 letnim tuningowanym fiacie ...

miałem 17 letniego Fiata w lepszym stanie niż nie jeden 5-6 latek. o wrażeniach z jazdy pisać nie będę :smirk: stał długo i co.... poszedł w obce ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 17 letniego Fiata w lepszym stanie niż nie jeden 5-6 latek. o wrażeniach z jazdy pisać nie będę :smirk: stał długo i co.... poszedł w obce ręce

Jak się prowadziło to bravo z tak ciężkim silnikiem? Bardzo był podsterowny?

Wysłane z Moto X Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, teg napisał:

 

I to jest uzasadnienie jeżdżenia takim złomem? Że inni mają gorzej? 

liczy się mechanika a nie zaniedbany wygląd:facepalm:noras wydał werdykt, że złom i to jest wyznacznik??:lol:

Co po oglądanych mega wyszpachlowanych złomach gdzie miernik wskazywał ponad skalę a lakier się błyszczał i wizualnie cudeńko za 7-8tys jak zawieszenie wybite, drążki, wahacze i ledwo trzyma się drogi na łysych oponach :pukpuk: Wybrał najlepszy stan techniczny i tylerotfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, noras napisał:

To jak się to ma do: " jedynie choinka na liczniku" ?? W sprawnym samochodzie nie świecą się żadne kontrolki.

heh, w moich nigdy się nic nie świeci i w tym przypadku też już nic nie świeci, to była ocena stanu faktycznego, teraz jest zrobione co potrzeba rotfl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/20/2017 o 16:29, dawiddawidowski napisał:

liczy się mechanika a nie zaniedbany wygląd:facepalm:noras wydał werdykt, że złom i to jest wyznacznik??:lol:

Co po oglądanych mega wyszpachlowanych złomach gdzie miernik wskazywał ponad skalę a lakier się błyszczał i wizualnie cudeńko za 7-8tys jak zawieszenie wybite, drążki, wahacze i ledwo trzyma się drogi na łysych oponach :pukpuk: Wybrał najlepszy stan techniczny i tylerotfl

 

Ta, taka zadbana mechanika, że "choinka na liczniku" ;l A co mnie noras obchodzi? To że inne były szpachlowanymi wypucowanymi sztruclami to nie znaczy, że ten ma dobry stan mechaniki... bo z tego opisu wynika, że nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, teg napisał:

 

Ta, taka zadbana mechanika, że "choinka na liczniku" ;l A co mnie noras obchodzi? To że inne były szpachlowanymi wypucowanymi sztruclami to nie znaczy, że ten ma dobry stan mechaniki... bo z tego opisu wynika, że nie ma. 

więc to było odzwierciedlenie ceny:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi teściowie mieli Stilo 2002 rocznik, kupili w salonie i tam od nowości byłą choinka na liczniku. Więcej się najeździli autami zastępczymi, niż tym Stilo. I były to najczęściej jakieś pierdoły typu kostka pod fotelem kierowcy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Stilo za błędy na desce często jest winny słaby akumulator. U mnie co jakiś czas pojawiał się błąd ESP/ASR, który znikał od razu po ponownym odpaleniu samochodu. Po wymianie akumulatora problem zniknął na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.