Skocz do zawartości

T-jet - filtr purflux czy ufi


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Ku mojemu lekkiemu zdziwieniu w standardowym t-jecie są (albo i nie, stąd pytanie) możliwe dwa rodzaje filtrów oleju, jeden w systemie purflux, drugi efi. Teoretycznie powinno być napisane na obudowie, ale zanim będę w stanie to w aucie sprawdzić, to zapytam najpierw tu, bo pewnie ktoś wie z głowy. Google do tej pory wskazuje na to, że purflux, ale pewności jeszcze nie mam. Mowa o seryjnym 120 koni z wymiennikiem ciepła, auto ze stycznia 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, guttek napisał:

Na 99% to ufi. Purflux ma zabki w filtrze

woj76 podał ten link jako przykład na moje pytanie jak wygląda ufi ;)

 

Przedwczoraj do garażu przywlokłem kompletnego t-jeta z GP, tam chyba ciut inaczej wygląda wymiennik niż w moim z 500 Abarth to mogę jeszcze zerknąć czy taki sam filtr jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, na razie wszystko wskazuje na to że "zwykły" tjet z GP = purflux, ale nadal nie mam 100% pewności, a jak się raz zabiorę za robotę to nie chcę jobami rzucać i po sklepach na rowerze ganiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Gwoli zamknięcia tematu - filtr był faktycznie purflux. Natomiast konia z rzędem temu, kto mi powie jak wyjąć całe to ustrojstwo bez zalania połowy silnika (wymiennika konkretnie) olejem, pojdenyńcze krople mi kapią nadal na glebę 6 godzin po zrobieniu, dogłębnym czyszczeniu, i dwóch rundach wokół miasta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, guttek napisał:

patent jest chory:facepalm: dlugo sie wylewa z pod chlodniczki

 

No jest, zastanawiam się jak to w ASO robili, że oddawali mi auto czyste, na pewno jakiś patent, specjalną rynienkę, albo cuś mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.