Skocz do zawartości

Jaką wyciągarkę kupić?


M_L_O_D_Y

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim wielbicielom błota ;] :hehe:

 

Na początek takie małe "chwalę się" :jem: Jako, że przez ostatnie miesiące w wolnych chwilach dłubałem sobie w garażu, tak więc z kupki złomu, przy użyciu 42 m rury bezszwowej do przyłączy gazowych i 12 m profila zamkniętego oraz po wypiciu hektolitrów litrów piwa i spędzeniu wielu wesołych chwil z tatą w garażu, w końcu powstało Buggy :phi: 

 

20150725_124817.jpg

20150725_124809.jpg20150624_173330.jpg

 

Sprzęt zrobiony głównie na podzespołach z DU Tico :ok: Napęd oczywiście RWD (tak więc mam nadzieję, że temat nie poleci do hasioka ;)), do tego wiele pomocnych w eksploatacji dodatków takich jak obrotek, uzbrojony w kontrolki licznik + prędkościomierz, czy oświetlenie (nawet ze stopem i kierunkami :phi:). Z tajli dla bezpieczeństwa to są kubły plus szelki, 4 x tarczowe hamulce i dla lepszego prowadzenia mała kierowajka......starczy chwalenia, pora na konkrety... ;]

 

20160915_123025.jpg

20160915_123038.jpg

20160915_123057.jpg

 

Jako, że niestety nie jest to 4x4, a ambicje łącznika jak i buggy są dość duże :hehe: niestety nieraz zdarzy się posadzić maszyne w błocie, bagnie, czy tam innych dziwnych miejscach...( jak jeździ ze mną kumpel drugim buggy to jeszcze szarpnie ale samemu już lipa :no:), tak więc chciałbym dorzucić wyciągarkę, żeby samemu móc się wytargać w razie Wu (kumpel ma w swoim i spoko daje rady) ;).

 

I teraz mam do Was pytanie odnośnie wyciągarki...bo chciałbym kupić wyciągarkę DW 3500ST np.  i jak sądzicie, czy będzie ona wystarczająca do wyciągnięcia baga z jakiegoś błota (buggy waży myślę między 400, a 500 kg ale jeszcze nie byłem na wadze).

 

Nie ukrywam, że taki budżet by mi odpowiadał, tylko kwestia czy będzie ok? Wiem, że np. z DW dobre są serie HD ale to już jednak inna półka cenowa...Chyba, że macie jakieś inne sprawdzone wyciągarki?

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomirek napisał:

Fajny wehikuł :)

 

Podłączę sie do pytania. Pacjent - Opel Frontera, masa własna około 1,8t. Da się coś sensownego kupić w budżecie około 1000-1200PLN?

 

Nie ma takiej mozliwosci, chyba ze do bardzo okazjonalnego uzywania i bedzie jakos zabezpieczone przed opadami, inaczej skona samo z siebie ;]

 

M_L_O_D_Y   Jak dla mnie to najlepiej kup uzywke warna albo starego superwincha z usa, dragony ulegaja biodegradacji same od siebie :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/11/2017 o 00:06, tomirek napisał:

Fajny wehikuł :)

 

Podłączę sie do pytania. Pacjent - Opel Frontera, masa własna około 1,8t. Da się coś sensownego kupić w budżecie około 1000-1200PLN?

 

Jak nie topisz jej regularnie po klamki to spokojnie da rade taka: http://mudmaster.pl/product.php?id_product=1061

 

W konkretnej wklejce gdzie maska zniknie pod blotem wspomozesz sie bloczkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎11 o 20:29, meenia napisał:

M_L_O_D_Y   Jak dla mnie to najlepiej kup uzywke warna albo starego superwincha z usa, dragony ulegaja biodegradacji same od siebie :phi:

 

Zbadałem rynek, niestety obie marki są poza moim zasięgiem finansowym :( 

 

Serio produkty Dragon Winch'a, aż tak szybko ulegają zniszczeniu? Niby dają 5 lat gwarancji, więc tak mocno by robili ludzi w balona :hmm:?

 

Używa ktoś wyciągarki tej firmy i rzuci opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, M_L_O_D_Y napisał:

 

Zbadałem rynek, niestety obie marki są poza moim zasięgiem finansowym :( 

 

Serio produkty Dragon Winch'a, aż tak szybko ulegają zniszczeniu? Niby dają 5 lat gwarancji, więc tak mocno by robili ludzi w balona :hmm:?

 

Używa ktoś wyciągarki tej firmy i rzuci opinie?

Robilem juz kilka ze skorodowanymi na wylot obudowami przekladni, zadna nie miala piec lat, w przypadku kazdej niewlasciwe uzytkowanie, woda itp wiec gwarancja odpada :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.