Skocz do zawartości

Wymiana klocków i zapowietrzony układ - ki czort?


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to auto francuskie, ale to raczej bez znaczenia. Standardowa wymiana tylnych klocków. Tłoczki wkręcone, klocki wymienione ale po wymianie hamulce jakby zapowietrzone. Na postoju pedał miękki, podczas jazdy hamulce dobrze zaczynają hamować po 2-3 krotnym zapompowaniu pedałem. Nie ma to raczej nic wspólnego z dopasowaniem się klocków, bo wtedy inaczej to czuć.

 

Znajomy mechanik sugeruje, że powietrze mogło się dostać do układu, podczas wkręcania tłoczków :hmm: Czy jest to w ogóle możliwe?

Miała być zwykła i prosta wymiana klocków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj odpowietrzyć klasycznie na wyłączonym od lewego tyłu i zobacz jak się zachowuje . mi w Stilo to pomogło, z tym że mi powietrze zassalo na polaczeniu sztywny - giętki przewód na zacisku jakimś dziwnym trafem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

Sproboj odpowietrzyć klasycznie na wyłączonym od lewego tyłu 

 

Chyba że ma ABS to wtedy nie od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ABS i jakoś w moim Stilo nie wpłynęło to na jakość hamulców. Już 3 lata przeglądy przechodzi i za każdym razem tył oscyluje podobnie na stronę wzgl siebie jak również poprzednich lat . może w francuzach jest inaczej ? Nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia to dopasowanie następuje b szybko, zaledwie kilka hamowań i pedał wraca do normy. Nie jestem mechanikiem, ale przy klasycznym odpowietrzaniu (deptanie do spody poza standardowy zakres pracy tłoczków pompy) może nastąpić uszkodzenie uszczelnień pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilu

 

jeszcze mi się nie zdarzyło uszkodzić w ten sposob pompy. Pedał faktycznie może do podłogi pójśc jeżeli trzymasz wciśnięty, a druga osoba odpowietrznik wykręci. Ty w tym czasie nie puszczasz pedału żeby nie zaciagnąć powietrza;) To jest dosłownie kilka takich razów przy całym odpowietrzaniu.:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=130785]wilu[/mention]
 
jeszcze mi się nie zdarzyło uszkodzić w ten sposob pompy.


Heh a ja miałem przypadki ale to czasy polonezow. Z kolei nie uważam za możliwe aby "zassalo" na układzie. Jednak ciśnienie wewnątrz jest wyższe niż atmosferyczne dlatego na myśl przyszło mi brak separacji w pompie


Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.