Jump to content
Guest

Używacie jeszcze cb?

Recommended Posts

Dziś kolejna wpadka NE, zamknięty wiadukt nad torami na DW721. Na CB o tym mówią, w NE cisza i pokazuje, że jedzie się ale wolno :hehe:. Ciekawe skąd bierze dane o natężeniu ruchu, skoro tam nic nie jeździ. W google i AM jest info o zamkniętym odcinku drogi. Jak widać CB dalej może się przydać i nie do końca można ufać nawigacjom online.

ne.jpg

google.jpg

am.jpg

EDIT:

Ogarneli się jakoś po godz. 10, drugi dzień od zamknięcia :no:

ne2.jpg

To, że żadna nawigacja online nie jest w 100% pewna to żadna nowość. 

CB się przydaje do potwierdzenia też (bo są czasem fałszywe alarmy). 

A navi przydaje się do wytyczenia sensownego objazdu. Ale do tego jest potrzebna aktualna siatka drogowa. 

12 godzin temu, ochkarol napisał:

To, że żadna nawigacja online nie jest w 100% pewna to żadna nowość. 

CB się przydaje do potwierdzenia też (bo są czasem fałszywe alarmy). 

A navi przydaje się do wytyczenia sensownego objazdu. Ale do tego jest potrzebna aktualna siatka drogowa. 

No tak, ale navi potrzebuje też mieć aktualną informację o zamkniętym odcinku drogi aby wytyczyć sensowny objazd, bo inaczej na siłę będzie chciała wrócić na nieprzejezdną drogę.

Ale chyba mimo wszystko głównie patrzysz na znaki.

I ile razy trafi Ci się taki niezaznaczony remont itp ?

Jak na takie coś trafiam w swoim TomTomie to po 50 m już wyznacza inną trasę i nie ma problemu.

Strata 10 minut na objazd czy korek jest niczym wobec wieczności.

1 godzinę temu, jakubek napisał:

Ostatnio jakoś wyjątkowo często to się trafia, ale głównie na złe oznakowanie. Stoi znak, że remot i objazd, a droga przejezdna i nic się nie dzieje. Innym razem tablica informacyjna i znaki przekreślone X, a przejechać się nie da. Niestety ostatnio w mojej okolicy zaczeli dużo remontować, przebudowywać. Koniec roku się zbliża, chyba trzeba wydać kasę i drogowcy jakoś nie przywiązują uwagi do prawidłowego oznaczenia, a nawigacje nie nadążają za zmianami.

10 godzin temu, denus napisał:

No tak, ale navi potrzebuje też mieć aktualną informację o zamkniętym odcinku drogi aby wytyczyć sensowny objazd, bo inaczej na siłę będzie chciała wrócić na nieprzejezdną drogę.

Jeśli nawet nawigacja takiej informacji nie ma (a czasem ma a czasem nie ma), to dobry program nawigacyjny ma funkcję "objazd", gdzie podajesz jaki odcinek drogi jest zablokowany. 

8 godzin temu, jakubek napisał:

Jak na takie coś trafiam w swoim TomTomie to po 50 m już wyznacza inną trasę i nie ma problemu.

Strata 10 minut na objazd czy korek jest niczym wobec wieczności.

Ostatnio właśnie AM mnie sama bardzo ładnie poprowadziła objazdem, bo zrobił się spory korek z powodu remontu nawierzchni za Kockiem. Potem dopiero usłyszałem na CB, że jest zator więc spokojnie pojechałem dookoła. 

Do oznaczeń, że remont jeszcze było daleko a tam gdzie one już były byłbym w czarnej d...pie.

Edited by ochkarol

Ja mam swojego Unidena 520 blisko 10 lat a korzystałem z niego przez ten czas mooże z 10 razy. Większość czasu siedzi w pudełku i czeka na moment, kiedy będzie potrzebny ;)