Skocz do zawartości

Laguna III 2.0dci/2.0noPb


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciał bym się dowiedzieć jak najwięcej o Lagunie III czy ma lepsze opinie od II? Jak z awaryjnościa ? Jak elektryka? Jakieś typowe usterki? Jak z trwałością tego auta ? Wyciszenie? Myślę nad kombi.czy zawieszenie jest trwałe i czy jest wielowahacz ? Jak z cenami części ogólnie wszystko o tym aucie.. myślę nad dwoma silnikami 2.0dci jak z trwałością tych diesli czy nie obracają się panewki jak w starszych 1.9 jak spalanie? Czy jest podatny na wirusy? Drugi silnik to2.0 benzyna jakie opinie ma ten silnik ile pali i czy nadaje się pod LPG?

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,0 dCi w porównaniu do 1,9 dCi to silnik BEZawaryjny. :)

Zaś jeśli chodzi o 2,0 NoPb, to jeśli jest to silnik Renault, to idealny do LPG (ma nawet miejsca w kolektorze na dysze gazu). Jeśli zaś silnik Nissana to do LPG nie polecany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ArekMiz napisał:

 

Zaś jeśli chodzi o 2,0 NoPb, to jeśli jest to silnik Renault, to idealny do LPG (ma nawet miejsca w kolektorze na dysze gazu). Jeśli zaś silnik Nissana to do LPG nie polecany. :)

W L3 jest silnik nissana, niby nie polecany do LPG, ale są tacy co jeżdżą i nie narzekają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0T 170 KM lub 205 KM z LPG lubi się dosyć dobrze.

2.0 16V 140 KM nie lubi się z LPG wcale.

 

2.0 dCi 150 KM mam w swojej LIII. Rozrząd na łańcuchu co jest niewątpliwą zaletą. Spalanie ok - ostatnio jak leciałem z Gdyni do Warszawy A1 i potem A2 średnie spalanie wyszło 7,1 l/100km. Prędkość przelotowa ok. 140 - 150 km/h prawie non stop. Co do samego auta to mogę polecić. W miarę przestronne oraz wygodne - mi bardzo odpowiadają fotele gdyż po jeździe Leonem TS ARL wreszcie bez problemu umościłem moje cztery litery i nie narzekałem. Bagażnik nawet w wersji HB/Liftback (różnie ludzie klasyfikują to nadwozie) wystarczający. Kombi oczywiście daje radę jeszcze bardziej. Do kombi jednak szukałbym wersji 173 KM ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gregs0N napisał:

o ile dobrze kojarzę to kolega @delco ma/miał takie auto, może się wypowie na ten temat

Przejechałem bezusterkowo na gazie 130 kkm -  auto zagazowałem przy przebiegu ok 20 kkm. 

Instalacja IV gen BRC.... zanim załozyłem zapytałem na forum gazowym (na HP), u 2 czy 3 gazowników oraz mojego mechanika który blisko 20 lat pracuje w ASO Renault.. - opinie były pozytywne to załozyłem. Przeglądy gazowe robiłem regularnie co 15 kkm a mechaniczne co rok (wychodziło ok 22 kkm)

Jedyna "usterka" to przy jeżdzie na benzynie zapalała się zółta lampka czekendzinowa ;) - kod błedu mówił - "wymień filtr cząstek stałych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.