Skocz do zawartości

czy to dobra oferta lesingowa?


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, pixel napisał:

fiat tipo 5d  silnik 1.4 n/a  podstawowa wersja

leasing na 4 lata; podliczajac raty, wkład własny oraz wykup auta po leasingu  cena za auto wychodzi 57000zł; bazowo 50500-51000zł.

czyli leasing kosztuje 6-7tys zł.

 

czyli kosz tleasingu na 4 lata około 112%

normalna oferta, bez szału, ale i nie najgorsza.

jeśli zależy Ci na jak najmniejszym całkowitym koszcie leasingu, to pytaj o oferty promocyjne.

dobre finansowanie często ma VW, mercedes...

Fiat, nie wiem, nigdy nie byłem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Moja księgowa stwierdziła kiedyś, że slaba. Co prawda 3 lata, więc inaczej na to patrzeć trzeba.

 

zgadza się 

dla 3 lat koszt całkowity musi być poniżej 110% (105-107%)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kooboosh napisał:

Podlicz jeszcze ubezpieczenie, leasingodawca tez noze na tym dodatkowo przycinac. Dealer do nowego auta czesto dorzuca atrakcyjny pakiet, co leasingodawca moze wykorzystywac dla siebie.

pozdrawiam,
Kuba.
 

 

Możesz rozwinąć tę myśl, z wykorzystywaniem atrakcyjnego pakietu przez Leasingodawcę? Robię w tej branży i nie słyszałem o takim przypadku. Albo sprzedajemy swoje polisy  umów generalnych z zakładami ubezpieczeniowymi, albo klient bierze polisę własną, czyli od agenta albo z salonu podczas zakupu. Mu jako leasing nie możemy jak to napisałeś wykorzystywać w jakikolwiek sposób pakietów dealerskich, to osobna działka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pixel napisał:

da się zamontować LPG w aucie leasingowym? Montaz poza aso (ja wybieram warsztat), pod koniec gwarancji auta lub zaraz po.

 


Skontaktuj sie z leasingodawca albo przeczytaj umowe leasingu.

Na pewno nie da sie tego zrobic bez ich zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pixel napisał:

fiat tipo 5d  silnik 1.4 n/a  podstawowa wersja

leasing na 4 lata; podliczajac raty, wkład własny oraz wykup auta po leasingu  cena za auto wychodzi 57000zł; bazowo 50500-51000zł.

czyli leasing kosztuje 6-7tys zł.

 

moim zdaniem oferta taka sobie, zwyczajna, może dało by się gdzieś znaleźć taniej. Chociaż ja na razie nie mam wielkiego doświadczenia z leasingami. Mój przykład jest taki: leasing na 3 lata, samochód marki Kia, cena 47 tys. pln, wkład własny 10 tys, z sumy rat leasingu wychodzi mi 40500pln, czyli dopłacam 3500 pln odsetek. No i wykup, który będzie coś około 400 pln.

Godzinę temu, pixel napisał:

da się zamontować LPG w aucie leasingowym? Montaz poza aso (ja wybieram warsztat), pod koniec gwarancji auta lub zaraz po.

 

 

myślę, że się da, najwyżej będziesz potrzebował zgodę leasingodawcy. A ile jest gwarancji na to Tipo? 3 lata? Jak bierzesz leasing na 4 lata, to najwyżej się jeszcze rok pomęczysz na benzynie i będziesz miał mniej formalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pixel napisał:

da się zamontować LPG w aucie leasingowym? Montaz poza aso (ja wybieram warsztat), pod koniec gwarancji auta lub zaraz po.

 

 

Można bez problemu zamontować gaz od razu w momencie zakupu, bez utraty gwarancji i za zgodą leasingodawcy. Wiem, bo przerabiałem temat właśnie z Tipo i miałem ofertę gotową do podpisu, ale zrezygnowałem w ostatniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bizz napisał:

Można bez problemu zamontować gaz od razu w momencie zakupu, bez utraty gwarancji i za zgodą leasingodawcy. Wiem, bo przerabiałem temat właśnie z Tipo i miałem ofertę gotową do podpisu, ale zrezygnowałem w ostatniej chwili.

 

Dokładnie tak można. W maju tak kupowaliśmy rapida. Możesz napisać ile wyszło za tipo z gazem i na jakich zasadach leasing?Może być na prv żeby nie śmiecić. Dojrzewam powoli do wzięcia dla siebie jakiejś taczki nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta taka sobie. Podpytaj w kilku firmach leasingowych niezlaeżnych, podpytaj w firmie importera samochodu - czasem to właśnie tam są jakieś fajne oferty, bo zależy im by rozruszać sprzedaż. 

Jeśli chodzi o LPG - zawsze (nie spotkałem się by było inaczej) w umowie leasingu masz zapis, że użytkownikowi  bez zgody leasingodawcy nie wolno dokonywać w samochodzie żadnych zmian czyli np. montaż gazu, montaż haka holowniczego nie przejdzie. Występujesz do firmy o zgodę, a potem z ich błogosławieństwem robisz co zamierzałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AkuQ napisał:

 

Dokładnie tak można. W maju tak kupowaliśmy rapida. Możesz napisać ile wyszło za tipo z gazem i na jakich zasadach leasing?Może być na prv żeby nie śmiecić. Dojrzewam powoli do wzięcia dla siebie jakiejś taczki nowej.

 66400 kpln w wersji full, ale z niewliczonym gazem i przedłużoną gwarancją na 5 lat - łącznie wychodziło coś 74kpln. Automat 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

 

Można bez problemu zamontować gaz od razu w momencie zakupu, bez utraty gwarancji i za zgodą leasingodawcy. Wiem, bo przerabiałem temat właśnie z Tipo i miałem ofertę gotową do podpisu, ale zrezygnowałem w ostatniej chwili.

LPG w ASO czy poza ASO?

as ochce około 3500złl. mam rabat w warsztacie LPG i montuja taniej i na lepszych podzespołach niż aso.

montaz poza aso to utrata gwarancji na niektóre podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pixel napisał:

fiat tipo 5d  silnik 1.4 n/a  podstawowa wersja

leasing na 4 lata; podliczajac raty, wkład własny oraz wykup auta po leasingu  cena za auto wychodzi 57000zł; bazowo 50500-51000zł.

czyli leasing kosztuje 6-7tys zł.

pierwsza lepsza z ulicy. Akceptowalna, przy 3 letnim leasingu schodzi się zdecydowanie poniżej 110%. Jak leasingowałem na okolic 107,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pixel napisał:

LPG w ASO czy poza ASO?

as ochce około 3500złl. mam rabat w warsztacie LPG i montuja taniej i na lepszych podzespołach niż aso.

montaz poza aso to utrata gwarancji na niektóre podzespoły.

 

Chcesz zaoszczędzić kilkaset złotych na instalacji LPG kosztem gwarancji na pojazd? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, spad napisał:

 

Chcesz zaoszczędzić kilkaset złotych na instalacji LPG kosztem gwarancji na pojazd? :facepalm:

No już mi się nawet komentować tego nie chciało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pixel napisał:

LPG w ASO czy poza ASO?

as ochce około 3500złl. mam rabat w warsztacie LPG i montuja taniej i na lepszych podzespołach niż aso.

montaz poza aso to utrata gwarancji na niektóre podzespoły.

 

Niektore powiadasz?

Mitasubishi ostatnio tez twierdzilo, ze na niektore, a dokladnie te, ktore maja cokolwiek wspolnego z LPG, czyli silnik, elektryka, blachy.

Zostalo Ci cos na gwarancji jeszcze poza tymi niektorymi podzespolami.

 

W oplu olalem jeszcze rok gwarancji i zalozylem LPG, oczywiscie utrata miala byc na niektore podzespoly (papiera na to nie bralem, bo o poczatku zakladalem, ze biore temat na swoja klate). Za rok, na przegladzie uslyszalem, ze w razie W centrala zdecyzuje nie ASO.

 

Fakt, ze ASO z reguly nie sa zupelnie ogarniete w temacie LPG, ale gwarancja to gwarancja (np. troche ciezko rezygnowac z gwarancji dla 1000zl, przy zakupie nowego auta za duzo wieksza kwote).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spad napisał:

 

Chcesz zaoszczędzić kilkaset złotych na instalacji LPG kosztem gwarancji na pojazd? :facepalm:

czytałeś ze chce montować lpg pod koniec gwarancjia albo zaraz po.

montaz w ASO oraz działanie  takiej instalacji LPG ppozostawia wiele do życzenia.

ja montuje w sprawdzonej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pixel napisał:

czytałeś ze chce montować lpg pod koniec gwarancjia albo zaraz po.

montaz w ASO oraz działanie  takiej instalacji LPG ppozostawia wiele do życzenia.

ja montuje w sprawdzonej firmie

 

Powiem Ci tak, na podstawie własnych i ojca doświadczeń. Fiat od zawsze sprzedawał auta z instalacjami lpg, w które auta doposaża w ASO. Patrząc ile oni tego sprzedali i zamontowali raczej gwarantuje, że wiedzą co robią. Do tego jest gwarancja producenta na auto z LPG, w tym na instalację, więc nawet jeżeli cokolwiek się stanie to masz gwarancję. Szczerze powiedziawszy, że nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na instalacje gazowe kupowane razem z nowym autem a które a wyjątkiem Opla dodawane są w ASO. Czytałem też, że chcesz to robić po trzech latach, tego to już kompletnie nie rozumiem. Nastawiasz się na ekonomiczne jeżdżenie, ale przez pierwsze trzy lata wydasz na paliwo pewnie tyle co kosztują trzy instalacje LPG, tylko dlatego żeby trzy lata później zaoszczędzić 500 zł na cenie instalacji bo nie masz zaufania do montażu w ASO. Przyznam szczerze niezła gimnastyka umysłowa na poszukiwanie oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 22:57, pixel napisał:

fiat tipo 5d  silnik 1.4 n/a  podstawowa wersja

leasing na 4 lata; podliczajac raty, wkład własny oraz wykup auta po leasingu  cena za auto wychodzi 57000zł; bazowo 50500-51000zł.

czyli leasing kosztuje 6-7tys zł.

Poza tym co napisałeś przeczytaj uważnie tabelę opłat i prowizji, bo tam też masz potencjalnie dużo kosztów które możesz ponieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Powiem Ci tak, na podstawie własnych i ojca doświadczeń. Fiat od zawsze sprzedawał auta z instalacjami lpg, w które auta doposaża w ASO. Patrząc ile oni tego sprzedali i zamontowali raczej gwarantuje, że wiedzą co robią. Do tego jest gwarancja producenta na auto z LPG, w tym na instalację, więc nawet jeżeli cokolwiek się stanie to masz gwarancję. Szczerze powiedziawszy, że nie słyszałem żeby ktokolwiek narzekał na instalacje gazowe kupowane razem z nowym autem a które a wyjątkiem Opla dodawane są w ASO. Czytałem też, że chcesz to robić po trzech latach, tego to już kompletnie nie rozumiem. Nastawiasz się na ekonomiczne jeżdżenie, ale przez pierwsze trzy lata wydasz na paliwo pewnie tyle co kosztują trzy instalacje LPG, tylko dlatego żeby trzy lata później zaoszczędzić 500 zł na cenie instalacji bo nie masz zaufania do montażu w ASO. Przyznam szczerze niezła gimnastyka umysłowa na poszukiwanie oszczędności.

ASO wrzuca tartarini albo staga. Fabrycznie montowane LPG jest produkcji tartarini i  kosztuje 6-7 tys zł.

Przykład pandy 1.2 euro V; wiele ASO nie chciało montowac LPG do tego auta bo silnik gasł na dojazdach do skrzyzowan. Poczytaj sobie o gasnących silnikach 1.2 euro V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pixel napisał:

ASO wrzuca tartarini albo staga. Fabrycznie montowane LPG jest produkcji tartarini i  kosztuje 6-7 tys zł.

Przykład pandy 1.2 euro V; wiele ASO nie chciało montowac LPG do tego auta bo silnik gasł na dojazdach do skrzyzowan. Poczytaj sobie o gasnących silnikach 1.2 euro V.

 

Piętnaście lat później i wciąż tego nie rozwiązali?! 

 

W Bravo miałem Tartarini, monotwane w ASO Fiata... Gasło... Fachowcy rozkładali ręce - ale sobie poradziłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pixel napisał:

ASO wrzuca tartarini albo staga. Fabrycznie montowane LPG jest produkcji tartarini i  kosztuje 6-7 tys zł.

Przykład pandy 1.2 euro V; wiele ASO nie chciało montowac LPG do tego auta bo silnik gasł na dojazdach do skrzyzowan. Poczytaj sobie o gasnących silnikach 1.2 euro V.

 

To weź z fabryczną instalką a potem pojedź do fachury żeby poprawili wg ich widzimisię. Dopłacisz kilka stówek a za dwa lata i tak będziesz do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 o 22:57, pixel napisał:

fiat tipo 5d  silnik 1.4 n/a  podstawowa wersja

leasing na 4 lata; podliczajac raty, wkład własny oraz wykup auta po leasingu  cena za auto wychodzi 57000zł; bazowo 50500-51000zł.

czyli leasing kosztuje 6-7tys zł.

Dużo.

 

W zeszłym roku brałem Skodę w VW Leasing, reklamowali że koszty całkowite leasingu na 3 lata przy wpłacie min. 30% wyjdą tylko 102% i ... wyszły! Nie wliczając opłaty za rejestrację 500 brutto.

 

Do tego biorąc samochód w leasing (pod warunkiem że to będzie VW Leasing) był dodatkowy upust od ceny jak dobrze pamiętam 6.000 zł. Czyli teoretycznie koszt leasingu wyszedł ujemny. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzys47 napisał:

Dużo.

 

W zeszłym roku brałem Skodę w VW Leasing, reklamowali że koszty całkowite leasingu na 3 lata przy wpłacie min. 30% wyjdą tylko 102% i ... wyszły! Nie wliczając opłaty za rejestrację 500 brutto.

 

Do tego biorąc samochód w leasing (pod warunkiem że to będzie VW Leasing) był dodatkowy upust od ceny jak dobrze pamiętam 6.000 zł. Czyli teoretycznie koszt leasingu wyszedł ujemny. 8-)

 

Licząc w ten sposób to wszyscy mają kredyty na auta ujemne. No bo przecież katalogowo auto kosztowało kwotę X a wynegocjowałem Y. Różnica jest większa niż kwota odsetek. Zbyt duże uproszczenie żeby było prawdziwe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Licząc w ten sposób to wszyscy mają kredyty na auta ujemne. No bo przecież katalogowo auto kosztowało kwotę X a wynegocjowałem Y. Różnica jest większa niż kwota odsetek. Zbyt duże uproszczenie żeby było prawdziwe :) 

 

No tak nie do końca ...

 

Akurat była wówczas promocja - oficjalnie 5.000 od cennika dawali każdemu, dodatkowo 6.000  tylko przy leasingu ... a łącznie wynegocjowałem 19 tysięcy rabatu. Rozmawiałem i negocjowałem w wielu salonach, po auto pojechałem ostatecznie 400 km od domu (bo oferta była na tyle korzystniejsza), i wszędzie tylko hasło "leasing" otwierało furtkę na dodatkowe 6.000. A to że jest to wkalkulowane w leasing to inna sprawa. Jednakże jeśli leasing kosztuje dodatkowe 2%, co przy moim aucie wyniosło ~ 1.400 zł, a rabatu z tej okazji dali 6.000, to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krzys47 napisał:

 

Jednakże jeśli leasing kosztuje dodatkowe 2%, co przy moim aucie wyniosło ~ 1.400 zł, a rabatu z tej okazji dali 6.000, to ....

 

tak, jak pisałem wyżej, VW ma dobre, a czasami, jak mają jakąś promocje, to nawet BARDZO dobre finansowanie

jako ciekawostka

 

rozważałem jakiś czas temu zakup na potrzebu firmy Fabia lub Polo

 

po negocjacjach cenowych,  podobnie wyposażone samochody  z podobnym silnikiem kosztowały podobnie (fabia była minimalnie tańsza)

 

ale, już porówniując oferty leasingu (VW leasing), przty identycznych założeniach (10% wpłata 36 miesięcy + możliwie największy wykup) -cel, najniższa rata,

rata miesięczna na Polo i całkowity koszt leasingu na Polo były mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 08:30, spad napisał:

 

Możesz rozwinąć tę myśl, z wykorzystywaniem atrakcyjnego pakietu przez Leasingodawcę? Robię w tej branży i nie słyszałem o takim przypadku. Albo sprzedajemy swoje polisy  umów generalnych z zakładami ubezpieczeniowymi, albo klient bierze polisę własną, czyli od agenta albo z salonu podczas zakupu. Mu jako leasing nie możemy jak to napisałeś wykorzystywać w jakikolwiek sposób pakietów dealerskich, to osobna działka. 

 

Wczoraj odebrałem nowe auto.

Zamówiłem je jakieś 1.5 tygodnia temu. Wcześniej było wybranie modelu i potem szukanie odpowiedniej oferty. Później rozważanie sposobu finansowania kupna.

Albo gotówa, albo leasing. Rozeznałem się szczegółowo.

Otrzymałem ofertę od dużej firmy leasingowej na ubezpieczenie (oprócz finansowania auta). Oferta 6% wartości auta z oferty dealera.

Oddzielny agent = 5%, oferta od dealera 3,7%.

Nie wierzę, że leasingodawca nie jest w stanie wynegocjować lepszych warunków niż moja skromna osoba, kupująca auto raz na ruski rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kooboosh napisał:

 

Wczoraj odebrałem nowe auto.

Zamówiłem je jakieś 1.5 tygodnia temu. Wcześniej było wybranie modelu i potem szukanie odpowiedniej oferty. Później rozważanie sposobu finansowania kupna.

Albo gotówa, albo leasing. Rozeznałem się szczegółowo.

Otrzymałem ofertę od dużej firmy leasingowej na ubezpieczenie (oprócz finansowania auta). Oferta 6% wartości auta z oferty dealera.

Oddzielny agent = 5%, oferta od dealera 3,7%.

Nie wierzę, że leasingodawca nie jest w stanie wynegocjować lepszych warunków niż moja skromna osoba, kupująca auto raz na ruski rok.

 

Weź pod uwagę, że ubezpieczyciel patrząc na klientów firm leasingowych patrzy na całą masę, na szkodowość tej grupy, etc. Na dzisiaj nie jestem w stanie załatwić Ci tak bez niczego składki ubezpieczenia na samochód na poziomie 3,7% zakładając, że mam coś na tym zarobić. Ba, nawet ubezpieczyciele nie wyrażą na to zgody. Umowa generalna pomiędzy leasingiem a zakładem ubezpieczeń określa stawki dla całego portfela aut, u mnie w firmie mówimy tu o ok. 80 tys. pojazdów tzw. osobowych. Tutaj nie ma wypytywania o szkodowość pojedynczego klienta, wnikania jak jeździsz, etc., ryzyka są wyliczane dla całego portfela. Oczywiście w firmie jest komórka, która może starać się negocjować składki, dać jakieś rabaty, ale nie musiałby być niemal cud żeby zejść z 6% na 3,75%. Po drugie co istotne ubezpieczenia dealerskie właśnie takie na 3,75% są to ubezpieczenia dotowane przez importera marki. To nie jest tak, że PZU daje do salonów np. Audi polisę na 3,75% i róbta co chceta. W tym salonie oprócz ich klientów nikt nie dostanie takich składek bo różnice dopłaca Audi (są to dotacje, rozliczenia pomiędzy ZU, różne wersje). Jako ciekawostkę dam Ci swój przykład. Mając znajomości w PZU wśród osób, które ustalają stawki i mogą że tak powiem z ręki powiedzieć, że polisa dla mnie będzie za kwotę X  nie Y, nie udało mi się załatwić lepszej ceny niż u dealera Opla u którego finalnie kupiłem polisę. 

Jako ciekawostka, chcesz kupić bardzo tanio ubezpieczenie jako procent od wartości pojazdu to kup sobie Bugatti Veron. PZU robiło kiedyś polisę dla klienta z 1% wartości pojazdu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 06:56, Kooboosh napisał:

Podlicz jeszcze ubezpieczenie, leasingodawca tez noze na tym dodatkowo przycinac. Dealer do nowego auta czesto dorzuca atrakcyjny pakiet, co leasingodawca moze wykorzystywac dla siebie.

pozdrawiam,
Kuba.
 

niekoniecznie, ja akurat za ubezpieczenie placilem bezpośrednio do PZU a nie do leasingodawcy

Dnia 17.02.2017 o 07:37, spad napisał:

 

Weź pod uwagę, że ubezpieczyciel patrząc na klientów firm leasingowych patrzy na całą masę, na szkodowość tej grupy, etc. Na dzisiaj nie jestem w stanie załatwić Ci tak bez niczego składki ubezpieczenia na samochód na poziomie 3,7% zakładając, że mam coś na tym zarobić. Ba, nawet ubezpieczyciele nie wyrażą na to zgody. Umowa generalna pomiędzy leasingiem a zakładem ubezpieczeń określa stawki dla całego portfela aut, u mnie w firmie mówimy tu o ok. 80 tys. pojazdów tzw. osobowych. Tutaj nie ma wypytywania o szkodowość pojedynczego klienta, wnikania jak jeździsz, etc., ryzyka są wyliczane dla całego portfela. Oczywiście w firmie jest komórka, która może starać się negocjować składki, dać jakieś rabaty, ale nie musiałby być niemal cud żeby zejść z 6% na 3,75%. Po drugie co istotne ubezpieczenia dealerskie właśnie takie na 3,75% są to ubezpieczenia dotowane przez importera marki. To nie jest tak, że PZU daje do salonów np. Audi polisę na 3,75% i róbta co chceta. W tym salonie oprócz ich klientów nikt nie dostanie takich składek bo różnice dopłaca Audi (są to dotacje, rozliczenia pomiędzy ZU, różne wersje). Jako ciekawostkę dam Ci swój przykład. Mając znajomości w PZU wśród osób, które ustalają stawki i mogą że tak powiem z ręki powiedzieć, że polisa dla mnie będzie za kwotę X  nie Y, nie udało mi się załatwić lepszej ceny niż u dealera Opla u którego finalnie kupiłem polisę. 

Jako ciekawostka, chcesz kupić bardzo tanio ubezpieczenie jako procent od wartości pojazdu to kup sobie Bugatti Veron. PZU robiło kiedyś polisę dla klienta z 1% wartości pojazdu. :)

 

 

kurna, to ja zaplacilem skladke roczna poniżej 3% placac za trzy lata z gory - znaczy sie nie okantowali mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lefff napisał:

kurna, to ja zaplacilem skladke roczna poniżej 3% placac za trzy lata z gory - znaczy sie nie okantowali mnie?

 

Znaczy to tyle, że zapłaciłeś tyle ile zapłaciłeś. Dywagować o składkach na podstawie jednego, dwóch zdań to dyskusja akademicka. Dla przykładu też mam w firmie promocję poniżej trzech procent dla pojazdów ciężarowych w nadwoziu osobowego w cenie pow. 80 tys. netto. Na 1000 leasingów taka furka będzie jedna, góra dwie. Jeden się pochwali, że ma polisę poniżej 3% a inni będą zdziwieni, że jak to, przecież wszędzie za 5%. Bez szczegółów, detali, etc. dyskusja jest o niczym. Dla przykładu Renault miał promocję na polisy w cenie 1%. O czym to świadczy? O rynku, że polisy tanieją? Nie, tylko o tym, że w Renault jest promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

 

Znaczy to tyle, że zapłaciłeś tyle ile zapłaciłeś. Dywagować o składkach na podstawie jednego, dwóch zdań to dyskusja akademicka. Dla przykładu też mam w firmie promocję poniżej trzech procent dla pojazdów ciężarowych w nadwoziu osobowego w cenie pow. 80 tys. netto. Na 1000 leasingów taka furka będzie jedna, góra dwie. Jeden się pochwali, że ma polisę poniżej 3% a inni będą zdziwieni, że jak to, przecież wszędzie za 5%. Bez szczegółów, detali, etc. dyskusja jest o niczym. Dla przykładu Renault miał promocję na polisy w cenie 1%. O czym to świadczy? O rynku, że polisy tanieją? Nie, tylko o tym, że w Renault jest promocja.

 

samochod osobowy - skoda octavia, listowo powyzej 80 kpln netto, leasing konsumencki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lefff napisał:

 

samochod osobowy - skoda octavia, listowo powyzej 80 kpln netto, leasing konsumencki

 

No widzisz i pierwsze co idzie na myśl to to, że nie jesteś firmą a konsumentem i już inne stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.