Skocz do zawartości

wtryskiwacze CR - jakie objawy świadczą o konieczności ich regeneracji


peterz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio byłem swoim wozem w warsztacie i przy okazji innych prac chciałem (dla własnej ciekawości co mam), aby panowie sprawdzili wtryskiwacze. Silnik to 1.9 jtdm 16V 150KM. Przebieg 230 000 km. To mój pierwszy diesel, więc nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z tym silnikiem.
Diagnoza trochę zbiła mnie z nóg... przypalone końcówki wtrysków - wszystkie 4 sztuki. Nie dowiedziałem się niestety na czym owo przypalenie polega i skąd się wzięło. Padła propozycja regeneracji w cenie 330 pln/ sztukę.
Zatem pytam Was, czy ktoś miał podobny przypadek? Jak sobie z tym poradził?
Dodam, że auto śmiga dobrze, nie ma problemów z odpalaniem, silnik na wolnych obrotach pracuje równo, dobrze przyspiesza. Jak jest zimny słychać lekki metaliczny stukot (podobny do tego jak klepiący zawór w benzyniaku), jak jest ciepły stukot znika.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tilok napisał:

Jeśli faktycznie ta regeneracja jest potrzebna.

 

No i dla tego pytam, czy ktoś z Was miał coś podobnego - przypalone końcówki ...
O różnych innych usterkach wtrysków słyszałem, ale o tej jeszcze nie :)

Weryfikacja w innym serwisie wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że trafię na dobry serwis :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tilok napisał:

Jeśli faktycznie ta regeneracja jest potrzebna.

 

Klient płaci - klient wymaga, więc klient szuka dziury w całym - serwis proponuje usterkę... :phi:

 

Cytuj

Dodam, że auto śmiga dobrze, nie ma problemów z odpalaniem, silnik na wolnych obrotach pracuje równo, dobrze przyspiesza

 

Bolid postoi w warsztacie, nikt go nawet nie dotknie, klient zapłaci i zaraz odczuje efekt placebo :hehe:

Potem warsztat zasugeruje oczyszczenie denek tłoków z nagaru i zaworów wydechowych z sadzy... ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak nie ma zadnych niepokojacych objawow to po co coś cudowac? :hmm:

Taka regeneracja za 300zl.. no chciałbym wierzyć, że to działa i w najlepszym wypadku o ile oni tam robia coś poza myciem nie wypali dziury w tłoku.

 

A jak na zimno chodzi głośniej to warto kupic liqui moly diesel spulung. Wydatek niewielki, a 2-3 baki z tym specyfikiem zazwyczaj robia dobra robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. Na razie spróbuje ją trochę poganiać po szybszych trasach i zobaczymy jak się będzie zachowywać.
Czytałem jeszcze, że dobrą robotę na wtryski i pompę robi dolewka oleju do dwusuwa do zbiornika. Ktoś z Was testował ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peterz napisał:

Czytałem jeszcze, że dobrą robotę na wtryski i pompę robi dolewka oleju do dwusuwa do zbiornika. Ktoś z Was testował ?
 

 

Jak miałem astrę H 1,7 cdti to dolewałem olej do dwusuwów z Orlenu, chyba Orlen Platinum 2T. Po kilku miesiącach korekty wtryskiwaczy się poprawiły. Do aut z DPF-em podobno jest jakiś lepszy olej, ale że u mnie nie było to nie kombinowałem. Jak dobrze pamiętam to dawkowanie było ok. 1:250 (300). Ja ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Bosch Service Pawlik. Co prawda mają siedzibę w Stalowej WOli, ale jak się zdecydujesz to wyślą do ciebie kuriera i on odbierze wtryski. Działają na całą Polskę. Robiłem u nich i turbinę i wtryski. kontakt Jestem zadowolony, także polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj użytkownika AK Radauskas koleś dobrze robi i tanio... Opowiedz mu o wtryskach i będzie chciał korekcję dawek mm3 

 

Możesz spróbować pojeździć na mieszance 50l on/ 250ml liqui moly 2t 1052 ( tylko seria 1052 na butelce) wmoim Stilo troszkę zmniejszyły się korekcję dawek w mm3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2017 o 19:00, peterz napisał:

Witam, ostatnio byłem swoim wozem w warsztacie i przy okazji innych prac chciałem (dla własnej ciekawości co mam), aby panowie sprawdzili wtryskiwacze. Silnik to 1.9 jtdm 16V 150KM. Przebieg 230 000 km. To mój pierwszy diesel, więc nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z tym silnikiem.
Diagnoza trochę zbiła mnie z nóg... przypalone końcówki wtrysków - wszystkie 4 sztuki. Nie dowiedziałem się niestety na czym owo przypalenie polega i skąd się wzięło. Padła propozycja regeneracji w cenie 330 pln/ sztukę.
Zatem pytam Was, czy ktoś miał podobny przypadek? Jak sobie z tym poradził?
Dodam, że auto śmiga dobrze, nie ma problemów z odpalaniem, silnik na wolnych obrotach pracuje równo, dobrze przyspiesza. Jak jest zimny słychać lekki metaliczny stukot (podobny do tego jak klepiący zawór w benzyniaku), jak jest ciepły stukot znika.
Pozdrawiam.

 

Chyba lepiej przypalone końcówki niż rozdwojone ... moja:zona: tak mówi

 

Jak ci stuka, to dolej do kolejnych 3 zbiorników ON oleju 2T ... mój ojciec od dobrych 100kkm jeździ na takiej brei - obecnie 1,9 JTD 115KM ma ze 270kkm i po dolewkach oleju 2T zaczął chodzić aksamitnie. Wcześniej na zimnym też były jakieś stuki ... jakby zawory ... może wtryski. Samochód szczególnie zimą, zaraz po odpaleniu jest dużo cichszy niż przed dolewkami 2T. W tym konkretnym przypadku różnica jest duża, chociaż są tez opinie że 2T nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15 luty 2017 o 21:48, peterz napisał:

Dziękuję wszystkim za rady. Na razie spróbuje ją trochę poganiać po szybszych trasach i zobaczymy jak się będzie zachowywać.
Czytałem jeszcze, że dobrą robotę na wtryski i pompę robi dolewka oleju do dwusuwa do zbiornika. Ktoś z Was testował ?
 

Leje od jakiegos czasu orlenowski 2T czerwony lub niebieski, zalezy co trafie.

Czy ciszej chodzi...coz nie umiem ocenic, czy spalanie spadlo?

Tez ciezko.

Czy DPF zyskal...w miescie co 800-900 km w trasie A to i 1900km nakulam.

Ale jesli wspomaga pompe i wtryski i co tam jeszcze to warto.

Czesciej dolewam Milersa Eco , cos tam ma smarowac, spalanie moze spasc i takie tam.

Cena niewielka a lepiej sie ...czuje:)

mam 211000 nakulane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.