Skocz do zawartości
Majkiel

Przelotki dla przewodów do drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalne przelotki przewodów, to towar praktycznie niedostępny, a jak już się trafi, to albo wyrwane i niekompletne. albo w absurdalnej cenie.

Czy ktoś stosował jakieś inne rozwiązania, przelotki z innego samochodu i się sprawdziło?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak kupiłem uniaka, to miał kable od centralnego schowane w odcinki gumowego (sflaczałego) wężyka średnicy ok. 1cm zamiast przelotek i jakoś dawało to radę ;)

Myślałem nad zastosowaniem np. czarnych cienkich peszelków od instalacji elektrycznych, tylko nie dopracowałem opcji jak go unieruchomić przy słupku... 

Do tej pory w innych markach aut widziałem raczej owalne i gumowe, więc ciężko może być coś innego dopasować, ale może ktoś coś wymyśli... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 17.02.2017 o 09:54, Majkiel napisał:

Oryginalne przelotki przewodów, to towar praktycznie niedostępny, a jak już się trafi, to albo wyrwane i niekompletne. albo w absurdalnej cenie.

Czy ktoś stosował jakieś inne rozwiązania, przelotki z innego samochodu i się sprawdziło?

Wężyk igielitowy nasunięty na przewody, dosyć długi, tak żeby się nie zsuwał. Można glutownikiem albo silikonem unieruchomić z jednej strony, z drugiej się musi suwać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wężyk igielitowy nasunięty na przewody, dosyć długi, tak żeby się nie zsuwał. Można glutownikiem albo silikonem unieruchomić z jednej strony, z drugiej się musi suwać. 

O widzisz, coś podobnego mam, ale nie pomyślałem żeby to gorącym klejem złapać. Suwa się, spada...

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do tego dajcie go żeby zwisał po 5 cm w dół - znacznie zmniejszy to ryzyko "połamania" żyły wewnątrz przewodu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta