Skocz do zawartości

opinia Alfa Romeo Alfa 159 1.9 JTD JTDM


Julek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o opinię użytkowników Alfy 159, samochód z 2010r. sinik 150KM JTD, Wady i zalety, przebieg oryginał 117kkm, mam okazję kupna ale mam pewne obawy, jak eksploatacja, niezawodność.

Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z tego co mówią to silniki dobre, ale pierwsza i najważniejsza wada 1,9 16V to klapy wirowe. Jeśli się jeszcze nie urwały, to zaraz się urwią :)
Więc jako pierwsza rzecz po zakupie - przy okazji wymiany rozrządu, zlecenie usunięcia owych klap. W automacie odpada problem koła dwumasowego.

Ogólnie fajne auto, dobrze się prowadzi, fajnie się wyprzedza, świetnie wygląda ;]

Ja przed zakupem podjechałem do ASO Fiata na sprawdzenie - 280 pln za kompleksowe sprawdzenie auta.

Eksploatacja, nie wiem jakie akceptujesz poziomy ale pewnie będzie drożej niż w Audi 80.
O niezawodności jeszcze nie zdążyłem sobie wyrobić zdania, ale mówią że się poprawiła względem poprzednich modeli.
W przebieg też ślepo bym nie wierzył... Jak dla mnie ważniejszy był stan techniczny auta.

pz
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć,
Z tego co mówią to silniki dobre, ale pierwsza i najważniejsza wada 1,9 16V to klapy wirowe. Jeśli się jeszcze nie urwały, to zaraz się urwią
Więc jako pierwsza rzecz po zakupie - przy okazji wymiany rozrządu, zlecenie usunięcia owych klap. W automacie odpada problem koła dwumasowego.
Ogólnie fajne auto, dobrze się prowadzi, fajnie się wyprzedza, świetnie wygląda ;]
Ja przed zakupem podjechałem do ASO Fiata na sprawdzenie - 280 pln za kompleksowe sprawdzenie auta.
Eksploatacja, nie wiem jakie akceptujesz poziomy ale pewnie będzie drożej niż w Audi 80.
O niezawodności jeszcze nie zdążyłem sobie wyrobić zdania, ale mówią że się poprawiła względem poprzednich modeli.
W przebieg też ślepo bym nie wierzył... Jak dla mnie ważniejszy był stan techniczny auta.
pz
 
 
 
 


Zapomniales wspomniec o skrzyni M32, niezła kupa, poza tym wywalic klapy i cieszyc sie autkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elgritone napisał:

 


Zapomniales wspomniec o skrzyni M32, niezła kupa, poza tym wywalic klapy i cieszyc sie autkiem.

 

 

2010 rok to po lifcie, tam już chyba montowali "normalne" fiatowskie c6xx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.