Skocz do zawartości

Lacetti - silniczek wycieraczki tył combi


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie spalił się  silniczek wycieraczki tylnej. Dzisiaj wymontowałem go i posprawdzałem  prąd na kostce - tu jest wszystko ok.

Orientuje się ktoś czy pasuje silnik z HB do combi?

Wg tej aukcji jest taki sam jak u mnie.

http://allegro.pl/silniczek-wycieraczki-tyl-daewoo-lacetti-hb-5d-04r-i6713240766.html

Nr katalogowy:  96398261 silniczek bez czasowej regulacji.

 

sl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robciolas napisał:

robiłeś to kiedyś? łatwo rozbieralne

Miałem sedana.

Ale gdzieś czytałem.

Tylko kwestia, czy od zatarcia ośki nie poleciał mechanzm w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem u siebie, że gdy mocno karcherem popryskać w to miejsce na karoserii, gdzie wychodzi trzpień wycieraczki, to woda potrafi przeciec do środka auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdemontowałem cały mechanizm, rozebrałem przekładnię i wyjąłem ośkę. Zatarła się w obudowie mechanizmu. Wyczyściłem, przemyłem WD40 a potem złożyłem uprzednio wpychając na maxa smar przekładniowy, żeby znowu nie zbierała się tam woda. Działa przez 3 lata po naprawie (teraz nie wiem, bo sprzedałem). Największy problem to ściągnięcie pierścienia zegiera, żeby nie wystrzelił bo potem może być problem z dobraniem. Cała reszta to parę śrubek i zapinek - czas naprawy ok.2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.