Skocz do zawartości

Trwałość diesla 1,6 w Tipo?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.02.2017 o 21:39, Wojtas_BB napisał:

z teo co wiem, nie a problemów z 1.6 To już też stary silnik, pojawił się chyba gdzieś w 2008 roku w bravo.

Czyli zakladając pewną ostrozność ( bo na 100% to nigdzy nic nie wiadomo) to planowanie 200 kkm w 4-5 lat nie jest naiwnością - kupujac nowy oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spokojnie, mieliśmy w firmie bravo z silnikiem 1.6 przejeździło ok 7 lat, co prawda ponoć nalotu nie było dużo (ok 100-150 tys km) i jeździło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki silnik w Bravo z 2010 r i mogę go z całego serca polecić. Sprzedawałem samochód z nalotem 157 tys a sam zrobiłem nim 70 tys przez 3 lata. Naprawdę fajny elastyczny silnik z dużym momentem obr. i naprawdę przyzwoitym spalaniu. Mnie nie zawiódł ani raz. Serdecznie i szczerze polecam. Moim zdaniem godny następca 1,9 i 2,0 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To jest ten sam 1.6 mjtd co w innych modelach Fiata, w tym Doblo, które u mnie w pracy jeździ sztuk 3. Nie mają lekko, bo jeżdżą nimi przedstawiciele handlowi, czyli ludzie, którzy auta traktują zero - jedynkowo. Czyli gaz do oporu - hamulec do oporu. Trochę zbierają mandatów w ciągu roku przy pomocy CB, Janosika, a i z GPS wynika że nie jeżdżą delikatnie, z wycieczki niejednej z nimi wiem, że nie martwią się tzw. studzeniem turbiny czy jej rozgrzewaniem.

Przebieg jednego >370 tysięcy (tutaj było coś robione z silnikiem, ale po zrobieniu nadal jeździ), dwa zbliżają się do 300 tysięcy, bez awarii silnika. Dwumas robiony tylko w tym o największym przebiegu jakieś 30 tysięcy km temu. O silnik to bym się nie martwił, ale o pozostałe rzeczy, wchodzące w skład tego samochodu. Jedyne co stawia znak zapytania przy tym silniku to DPF, których w opisywanych egzemplarzach nie ma, a który w Tipo na pewno jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.