Skocz do zawartości

Piła łańcuchowa elektryczna


Fenix

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że idzie wiosna, a końcem poprzedniego sezonu moja piła marketowa skończyła żywota, czas rozejrzeć się za nowym sprzętem.

Tym razem chciałbym kupic coś na lata, żeby wyciągając piłę miałem pewność że stawi czoło zadaniu i nie zepsuje się w środku pracy.

Na tapetę wziąłem Stihla i Husqvarnę.

Stihl w swojej ofercie ma pięć modeli. Najlepiej cenowo podchodzi mi mse190, ale nie ma bezobsługowego naciągu. Następny jest mse210 z naciągiem ale cenowo już może powalić jak na elektryka. Zaleta Stihla to lekkość maszyn bo wychodzi ok 4,2 kg

Husqvarna już tak różowo nie ma bo jest tylko jeden model o którym żaden sprzedawca jeszcze nie słyszał bo niby nowość - 420el. Cenowo miesci sie w bużecie, silnik wzdłużenie umieszczony (nie wiem czy odberać to jako zaleta czy wada?), piła ciężka bo 4,7 kg. 

Jak się dowiedziałem w husqvarnie niby te piły robi dla nich makita. Hmm, więc moze brać na tapete Makitę ? Faktycznie wyglądają tak samo, moc podobna, ale Makita wygrywa cenowo bo 700 zł a husq 950 zł. Makita niestety jeszcze cięższa bo 5,5 kg - chyba ręce bolą po dłuższej pracy

W sklepach husqvarny znalazłem jeszcze produkt na licencji husq który zwie się MCcllouch, który jest produktem sporo tańszym bo mocniejszy 2000W kosztuje 600 zł ale nie znalazłem opinii na ich temat.

Ogólnie objechałem 4 punkty i porażka, na półkach pusto albo parę spalinówek - zima na całego, na razie nie przygotowani do sezonu.

Skłaniam się ku Makicie albo Stihlowi, ale czekam na Wasze opinie

Czy ten naciąg beznarzędziowy to taka dobra rzecz ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który dużo korzysta z pił łańcuchowych. Makitę mi odradził, nie tylko on ale i jeszcze jedna osoba. Jeśli Husq jest robiona na podzespołach makity - odpuść.

Wybierz lżejszą bo tym się pracuje więc ma to naprawdę duże znaczenie.

BTW kumpel który odradzał mi Makitę ma właśnie Stihla i bardzo sobie chwali.

Więc na placu boju pozostaje Stihl - lepsza jakość, lepszy serwis, lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej materii jestem przekonany do produktów Black&Decker, topowy  CS2245 jest do kupienia za sześć paczek => kliku kliku ceneo Twój Stihl to ponad 1 000 PLN, niestety trochę ciężki, niższe modele są lżejsze ca 4,6 kg, tu masz przegląd => Black&Decker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tgp napisał:

Może takie cuś: CS1500 ?

Ciekawe rozwiązanie, alternatywnie można założyć "normalny" łańcuch.

Jak z niezawodnością to nie wiem.

 

Pozdrawiam,

G.

 

Wygląda bardzo podobnie jak moja NACa z prowadnicą Oregona. Generalnie fajna sprawa, szybko można poprawić naciąg czy zdjąć łańcuch.

Moja też ma coś ponad 2kW i tnie jak głupia. Cały dom drewniany rozebrałem, potem pomagała przy budowie i wycince drzew na działce. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 22:52, Gordon_Shumway napisał:

W tej materii jestem przekonany do produktów Black&Decker, topowy  CS2245 jest do kupienia za sześć paczek => kliku kliku ceneo Twój Stihl to ponad 1 000 PLN, niestety trochę ciężki, niższe modele są lżejsze ca 4,6 kg, tu masz przegląd => Black&Decker

 

Mam dokładnie tego Black Deckera

Działa rewelacyjnie, jest cicho, silnik 2,2kW jest wystarczający i najważniejsze NIE ŚMIERDZI!  W zeszłym sezonie pociąłem nią około 20 kubików drzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie faworyta brak, ale z tego co piszecie mogę podsumować:

- Stihl - droga ale chyba najlżejsza w przedziale 2000W - 4,5 kg z osprzętem

- Husqvarna - płacimy za markę, to Makita w innym opakowaniu

- Makita - ciężka jak cholera bo 5,5 kg (2,2kW), testowałem w sklepie i ręce bolą po minucie trzymania, plus to 3 lata gwar,  Cinek odradza

- Black Decker - ciekawa alternatywa, której nie brałem pod uwagę, cenowo przystępna, waży tyle co Makita 5,5kg

- Oregon - hmm po obudowie to black Decker, kosztuje tyle samo co DB, więc wolałbym DB

 

Tyle na chwile obecną, podzielcie się jeszcze waszymi maszynami.

Po objechaniu 6 punktów się wkur... bo wszędzie zima i zero sprzętu na półkach. Autoryzowane punkty a nic nie mają. Na pytanie o elektryki z wyższej półki pada stwierdzenie że nie będą mieć bo kto to kupi

W dwóch punktach polecano mi jeszcze Mc colluch, ale jakoś z wyglądu nie zdobyła mojego zaufania - cenowo tak jak Makita i DB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fenix napisał:

- Oregon - hmm po obudowie to black Decker, kosztuje tyle samo co DB, więc wolałbym DB

 

Coś co mnie skłoniło do tej pilarki Oregon to mechanizm szybkiego ostrzenia. Dla mnie to było ważne. Gdyby tego nie miała to pewnie wybierałbym pilarkę do dziś :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tgp napisał:

Coś co mnie skłoniło do tej pilarki Oregon to mechanizm szybkiego ostrzenia. Dla mnie to było ważne. Gdyby tego nie miała to pewnie wybierałbym pilarkę do dziś :hehe:

Czyli masz dokupiony ten Powersharp https://www.oregon.pl/content/27-power-sharp ? Drogie to jest?

Ile razy można ostrzyć tym łańcuch zanim się on zużyje:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

Czyli masz dokupiony ten Powersharp https://www.oregon.pl/content/27-power-sharp ? Drogie to jest?

Ile razy można ostrzyć tym łańcuch zanim się on zużyje:hmm:

W tej pilarce Oregon jest to "w standardzie" (taka wbudowana wersja), ja na razie ostrzyłem tylko raz, ale z tego co pamiętam z wyjaśnień sprzedawcy to 5 ostrzeń powinno wytrzymać. To jest moja pierwsza pilarka a ja jestem amatorem więc szukałem najwygodniejszych rozwiązań :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podepnę, trochę ni z gruchy ni z piertuchy. Mam od lat piłę elektryczną. Potrzebowałem spalinówki dosłownie na raz. Trafił się używany Sovereign, podobno marka na podzespołach Husquvarny na angielski rynek - ile w tym prawdy szczerze nie wiem.

W każdym razie...Są dostępne takie nowe piły elektryczne.Ogólnie na allegro jest nieco sprzętu tej marki.

Nie wypowiadam się ani na plus ani na minus, ale może warto wziąć pod uwagę w rozważaniach?

 

 

Link do przykładowej aukcji, ma szybki naciąg łańcucha --> http://allegro.pl/elektryczna-pila-lancuchowa-sovereign-1800w-scs718-i6725419427.html

 

P.S. Moja spalinówka tnie jak szatan. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.