Skocz do zawartości

1.6 E-Torq + AT


szastan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć cokolwiek o takim połączeniu? Że to nie będzie jechać to jest raczej pewne, bardziej chodzi o kwestię ekonomii i niezawodności zespołu napędowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jestem pierwszym użytkownikiem, który napisze o jakimś problemie z Tipo.



Mam prawie na codzień do czynienia z Tipo w automacie. Kupiony na początku kwietnia. Przejechane niecałe 2000Km. Wczoraj stała się rzecz niesłychana bo ów Tipo odmówił posłuszeństwa a dokładniej jego skrzynka biegów.

Objawy:

Po odpaleniu i wrzuceniu 'D' ujechał 50m i nagle wyrzucił bieg. Skrzynia zaczęła się zachowywać jakby była na luzie mimo, że drążek stoi na 'drajwie'. Po wyłączeniu silnika nie można było wyjąć kluczyka. Po odpaleniu dalej to samo.

Odłączenie akumulatora naprawiło problem na te 50m aby akurat powrócić na miejsce startu i znów to samo się zaczęło dziać.

Podczas ruszania (w momencie jak działało) można było wyczuć lekkie cofanie się samochodu po puszczeniu hamulca tak jakby automat był niesprawny.



Dzisiaj samochód dojechał o własnych siłach do ASO a tam rozłożyli ręce. Nie odnotował się żaden błąd, jeździli w tę i we w tę a auto chodziło bez zarzutów. Pod górkę już się nie cofało po włączeniu 'D'. Po wyjechaniu z serwisu na pierwszych światłach zdechł znów.

A piać do serwisu i jazda wraz z Panem z ASO i... nic, wszystko działa idealnie. Samochodem wróciłem do domu i czekam kiedy znów to się stanie.



Czy ktokolwiek ma pojęcie czego to może być wina?

Mam tipo 1.6 E-Torq .Kilka razy zdarzyło się - szczególnie jak jest gorąco tzn ponad 30 C to skrzynia blokuje się na biegu 2 czy trzecim i automat nie przełącza . Wrzucam na ręczne sterowanie na moment i następuje odblokowanie i dalej normalnie śmiga. Przejechałem już ponad 9 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.