Skocz do zawartości

opony do FZS600 - sportowe czy turystyczne?


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nie lada dylemat ;]

 

Jakie opony założyć do Fazera? Naczytałem się i nie mogę podjąć decyzji.

Obecnie zastanawiam się nad Metzelerami Z8 vs Bridgestone BT 016 Pro.

Z8ki są podobno świetne na trasę ale ja chcę też trochę pojeździć po torze w nadchodzącym sezonie. Poza tym 65% czasu moto spędza w mieście..

Martwi mnie zachowanie Z8 na mokrym. Według testów BT 016 pro są świetne podczas deszczu, Metzeler już nie jest taki dobry.

 

Problem polega na tym, że Bridgestone jest oponą spotową i nie wiem czy dobrym pomysłem jest zakladanie jej do naked'a typu fzs 600.

 

Poradzcie coś. Może inna opona? Rozważam tez Contnentale Conti Motion.

 

Pilot Road 3 lub Road Smart2 za komplet to ok 800 PLN. Continental lub Bridgestone są 200 zł tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj, jak się dana opona zużywa. Sportowe najczęściej są miękkie i szybko znikają, a to co nieco kłóci się z zastosowaniami turystycznymi.

Ja mam założone Pilot Road 2CT i w zasadzie w większości wymagam od niej dobrego zachowania na mokrym natomiast, z powodu raczej weekendowego użytkowania, nie jestem w stanie obiektywnie porównać ich do czegokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WoWo001

 

Testy, testami - nawet na nie nie patrzę.

Słucham tylko opinii ziomków i bazuję na własnych doświadczeniach.

 

A w kwestii wyboru opon niebagatelne znaczenie ma np. waga motocykla i jeźdźca.

 

Ile km rocznie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię nie więcej niż 6000 km w seoznie.

Głównie dojazdy do pracy w tygodniu (miasto), i weekendowe wycieczki (70/30 trasa). w tym sezonie chciałbym pojechać kilka razy na tor.

 

Moje pytanie brzmi: czy ryzykuję czymś na minus zakłądając opony Bridgestone'a które są oponami raczej sportowymi? Czy odczuję to użytkując motocykl jak wyżej?

 

W dalekie trasy np 3000 km nie zamierzam jeździć. Moto jest dla mnie do tego celu po prostu za małe. Stąd uważam że opony stricte turystyczne nie będą dobrym wyborem. Wolę żeby szybciej się nagrzewały i dobrze trzymały mokrej nawierzchni. Z tych cech opony będę korzystał najczęściej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WoWo001

 

Odpowiem tak,

 

Zakładając opony sportowe zyskujesz IMHO dużo na prowadzeniu, przyczepności kosztem żywotności zestawu.

U mnie i u kolegi zestawy sportowe są jedzone w ciągu 6000 km. 8000 km i "druty wyłażom" . Przeważnie szybciej leci tylna opona.

 

Uczyłem się jeździć na sportowych i innych nigdy nie zakładałem - tzn turystycznych.

 

Jeżeli nie trafisz z opona, to za rok i tak będziesz musiał zmienić.

A być może po 1 trackday'u zestaw będzie do zmiany.

 

Miałem i mogę polecić budżetowe Michelin Pilot Power. Sporo ludzi chwali Pilot Power 2CT.

Kolega pod niebiosa wychwala pirelli rosso 3 i rosso corsa.

 

Ja ostatnio zmieniłem na Pirelli Angel ST.

Wzrost żywotności x 2 (dojadą do 12 000).

Przy temperaturach ok 20 st. dalej wykorzystuję cała oponę bez uślizgów. Wydaje mi się, że jest lepsza od PP na mokrym.

 

Ale, był taki zonk, że kupił te opony user chyba "elciapek", założył do motocykla, który waży o połowę więcej od mojego,

ma mocy 2 razy więcej niż mój i okazało się, że opony popuszczają, a na torze w ogóle była masakra.

 

Z takimi oponami miałem do czynienia. O innych wypowiem się tylko tyle,

że przyjdzie @andy7 i powie brać metzelera Z8.

Godzinę temu, WoWo001 napisał:

W dalekie trasy np 3000 km nie zamierzam jeździć. Moto jest dla mnie do tego celu po prostu za małe. Stąd uważam że opony stricte turystyczne nie będą dobrym wyborem

 

Ja mam miejski motocykl do tego golas, 73 KM, niejako skrojony pod moje gabaryty.

 

Jakbym miał możliwości czasowe - zaraz jada.

Do tej pory 650 km w jeden dzień przejechałem najwięcej [dookoła tatr z Lędzin].

 

Moim zdaniem, w pojedynkę [sam w siodle] małą 600 bez problemu idzie zwiedzać Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WoWo001 napisał:

Mam nie lada dylemat ;]

 

Jakie opony założyć do Fazera? Naczytałem się i nie mogę podjąć decyzji.

 

 

Mam ten sam dylemat i raczej zdecyduję się na Dunlop Sportmax RoadSmart II.

Tu masz fajną ich recenzję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i czytełałem na temat Dunlopa. Bardzo dobra opona, tylko strasznie droga.

 

Nie wiem czy jest sens pakować tyle kasy w gumy do motocykla wartego max 7k PLN, którym pojeżdzę jeszcze max 2 sezony.

 

Na dzień dzisejszy mam do wyboru:

sportowo-turystyczne: Continentale Conti Motion albo spotowe: Bridgestone BT016 pro  i skłaniam się raczej ku Bridgestone'owi.

Ma bardzo dobrą opinię, mogę pojeździć na torze, szybko się rozgrzewa, bardzo dobra na mokrym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.