Skocz do zawartości

ILE warte auto?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No ile może być warte mondeo mk3 z 2006 roku 1,8 lpg, nalot 170kkm, polski salon nie pierwszy wlaściciel. Formalnie 3. Buda to sedan kolor metalizowany, robione wszystko na czas, 2 komplety kół bez przygód wypadkowych, byl zmieniany przedni i tylni zderzak i po jednej lampie z przodu - mam dokumentację i delikatna stluczka parkingowa .

Teraz tak pytam bo; myślalem go wystawić za ok. 15 kpln. Jednak wczoraj bylem w salonie i mają tam też odkup i wycenili mi go na ...9kpln... no to jak to w końcu jest ja przegiolem czy salon? to ile oni chcą na pewnym krajowym aucie zarobić? myślalem że tak 10-15 % by wystarczylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ZUBERTO napisał:

Zapewne sprawdziles to już na portalach, a salon pewnie z 3 przyciąć musi.

wlaśnie ciężko sprawdzić bo rozrzut duży cenowy a i ledwie kilka sztuk w calej pl ...a takich jak mój to raptem jeden dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobię... zwlaszcza że nie muszę sprzedać żeby kupić ...chociaż chciałbym się pozbyć zanim kupię bo nie mam gdzie trzymać i takie tam...a i co kupić nie wiem. ale muszę najpierw go wyprać bo nim żona z dziećmi jeździ i umyć uczciwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadom sobie, że sprzedajesz naprawdę dobre auto, ale... wielu ludzi kupuje samochody oczami, z czego skrzętnie korzystają handlarze, co widać w ogłoszeniach. Jeśli wystawisz auto czyste, zadbane, pachnące i błyszczące, do tego dobre zdjęcia, masz o wiele większe szanse opchnąć je za cenę o wiele wyższą niż średnia (o ile nie ma w tym przesady). Pierwsze wrażenie nie liczy się tylko przy kontakcie z drugim człowiekiem, jedna plama może zdecydować o tysiącu złotych lub kupi/nie kupi. Grunt, że przebieg poniżej magicznych 200 tysięcy. 15 tysięcy PLN to sporo jak na auto 11 letnie, ja bym zrobił cenę 13900 z zejściem do 13500. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilbert3    

dzięki za odpowiedź... dlatego wlaśnie zamierzam go wyprać przed sprzedażą bo wiem że kupujący szukają tak samo pachnącego jak w salonie za 80kpln... nie ma co wystawiać naturalnego - ludzie kupują marzenia a nie auto którym do wczoraj ktoś normalnie jeździl. pewnie z ceną przesadzilem ale z drugiej strony jak oglądam ogloszenia to w 15 kpln jest to calkiem sensowna alternatywa.

5 minut temu, delco napisał:

A jak nie będzie zainteresowania obnizysz cenę... nie ma innego sposobu zeby nie sprzedać za tanio...

dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BOGUS napisał:

zamierzam go wyprać przed sprzedażą bo wiem że kupujący szukają tak samo pachnącego jak w salonie za 80kpln... nie ma co wystawiać naturalnego - ludzie kupują marzenia a nie auto którym do wczoraj ktoś normalnie jeździl.

 

Są różne definicje "normalnego" jeżdżenia: jednemu nie będzie przeszkadzał wszechobecny chlew, lepiąca się kierownica i zarzygana tylna kanapa - przecież to jest normalne, że niektóre dzieci rzygają podczas jazdy... ale mogą być osobniki, których to odrzuci... ;)

Tak, jak z małżonką: wolisz naturalną, z krzaczorami tu i tam, czy jednak nie spoconą i pachnącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2017 o 23:55, BOGUS napisał:

dlatego wlaśnie zamierzam go wyprać przed sprzedażą bo wiem że kupujący szukają tak samo pachnącego jak w salonie za 80kpln... nie ma co wystawiać naturalnego - ludzie kupują marzenia a nie auto którym do wczoraj ktoś normalnie jeździl. pewnie z ceną przesadzilem ale z drugiej strony jak oglądam ogloszenia to w 15 kpln jest to calkiem sensowna alternatywa.

 

Nie tylko wypierz - zrób ogólny detailing. I wystaw za 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jeden max 11 drugi detailing i 15...
A na naszej giełdzie co rusz pojawiają się auta z górnej allegro tak pod względem ceny jak i przebiegu i jakoś idą.
Wymyśliłem że zacznę od 14500 i się zobaczy. Jak miałby iść za 10-11 to zobaczę, może zostaniemy dłużej razem .

życie to nie je bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:

Panowie. Jeden max 11 drugi detailing i 15...
A na naszej giełdzie co rusz pojawiają się auta z górnej allegro tak pod względem ceny jak i przebiegu i jakoś idą.
Wymyśliłem że zacznę od 14500 i się zobaczy. Jak miałby iść za 10-11 to zobaczę, może zostaniemy dłużej razem .

życie to nie je bajka
 

 

Jak Ci sie ine spieszy to wystaw i poczekaj :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Jak Ci sie ine spieszy to wystaw i poczekaj :ok:

 

 

Też tak myślę. Natomiast ładna karoseria i wnętrze przyciągnie sporo ludzi. Co prawda większość to kosmici ale jest spora szansa że przyjdzie ktoś normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia sprzedającego-nie ma żadnych reguł, bardzo możliwe, że sprzedasz w okolicach 14 tys, jednak istnieje również prawdopodobieństwo, że za 11 może nie być chętnych. I tu niestety ciężko dorabiać jakąś ideologię, kilka razy przejechałem się na "pewnych autach" co z tego, że były bezwypadkowe, serwisowane i zadbane, jak miały cenę wyższą niż średnia i po prostu nikt nie interesował się nimi do tego stopnia, że stały po kilkanaście mies w ogłoszeniach, a za każde ogłoszenie 50zł leciało...do tego w moim przypadku, to było mrożenie sobie gotówki w towarze. A czasami coś schodzi nawet bez wystawiania. Reguł brak.

U mnie w zależności od stanu i pod warunkiem, że blacharsko nie trzeba go poprawiać (rdza, głębokie rysy) miałbyś wypłacone ok 11 tys. Nadwozie najładniejsze, ale najgorsze z możliwych, rodzinka 2+2 wybierze liftbacka, a spora rodzinka czy nieduża działalność weźmie brzydsze, ale jakże funkcjonalne kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mondki mają kiepską opinię, bo blacha gnije, zawias z tyłu skomplikowany a motory biorą olej. W chwili sprzedania takiego Mondziaka schodzi pięc Passatów B5. Jak kolega daje 11 tys to goń, bo za jakiś czas się przekonasz, że miałem rację. A jak chcesz dalej jeździć to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mondki mają kiepską opinię, bo blacha gnije, zawias z tyłu skomplikowany a motory biorą olej. W chwili sprzedania takiego Mondziaka schodzi pięc Passatów B5. Jak kolega daje 11 tys to goń, bo za jakiś czas się przekonasz, że miałem rację. A jak chcesz dalej jeździć to ok.

no to mój jest dziwny. oleju nie chla nie gnije a zawias jak dzwon. Jedynie łożysko z tyłu zaczęło szumiec więc przed sprzedażą zmienię i serwis gazowy zrobię bo pika przy odpalaniu.

Aquk dzięki. wiem ze rzadki model ale tez dobrze go kupiłem. zawsze moge zejść z ceny.

życie to nie je bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.