Skocz do zawartości

Ford C-Max 1.6 czy Scenic II 1.6?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę do DE kupić autko. Jak na razie zarezerwowane mam C-Maxa i Scenica oba z silnikami 1.6 i oba z 2006 roku od właściciela z przebiegiem po 105 tyś km. Ford jest nieznacznie tańszy ale to różnica raptem 100euro. Auto ma zostać zagazowane. Które byście polecili bardziej? 

 

P.S. Jestem ewentualnie umówiony oglądać dacie Logan mcv 1.2 z 2014 roku z przebiegiem 15 tys km za dobre pieniądze ale z tyłu cwiartka do wstawienia...  

 

Mam ostrego dylemata...

 

Auto dla siebie nie na handel na minimum 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic lepiej zniesie LPG - hydraulika luzu zaworowego, C-max - regulacja luzów szklankami, ale poza tym będzie nieco tańszy w eksploatacji. Będzie też bardziej korodował. Ja bym wziął ten w lepszym stanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stan jest u jednego i drugiego bardzo ok. Dlatego ten dylemat. Co do luzow zaworowych. Pandę sprawdzaliśmy ostatnio, instalacja 2 gen 60 tyś km na LPG i była fabryka. W scenicu przeraża mnie ten ręczny i full elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wolałbym ręczny robić niż z rudą się bujać:skromny: tym bardziej, że na forum scenica mają opanowane jak i gdzie i za ile. Co prawda jeździłem słuzbowym CMaxem i to 1.8 diesel ale w porównaniu do benzynowego focusa to przepaść jeśli chodzi o jakość. Tuleje tylnego zawieszenia nietrwałe, ruda jak wspomnieli, mechanizm zmiany biegów. Pomijam mało przyjemne plastiki na drzwiach. Imo do funkcjonalności scenica się nie umywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krótkim Scenicu w mechanizmie elektrycznego ręcznego można wymieniać same linki - są dostępne jako część zamienna nawet w ASO. Gorzej w Grandzie - trzeba wymienić cały serwomotor. :)  Ponadto Scenic lubi LPG, w takim 2,0 to nawet w kolektorze są miejsca na wkręcenie dysz gazowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Luke16 napisał:

No właśnie stan jest u jednego i drugiego bardzo ok. Dlatego ten dylemat. Co do luzow zaworowych. Pandę sprawdzaliśmy ostatnio, instalacja 2 gen 60 tyś km na LPG i była fabryka. W scenicu przeraża mnie ten ręczny i full elektroniki.

Z tego co mi sie przypomina to Cmax do liftu tez mial elektryczny reczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ArekMiz napisał:

W krótkim Scenicu w mechanizmie elektrycznego ręcznego można wymieniać same linki - są dostępne jako część zamienna nawet w ASO. Gorzej w Grandzie - trzeba wymienić cały serwomotor. :)  Ponadto Scenic lubi LPG, w takim 2,0 to nawet w kolektorze są miejsca na wkręcenie dysz gazowych. :)

Nieprawda o grandzie ;). Są serwisy, które i tu sobie poradzą, czego jestem osobistym przykładem. Za 150 PLN mam dorobione 2 nowe linki i od 2 lat spokój.

Co do gazu zgadzam się, ale ja mam 2.0T, a nie 1.6, ale ponoć on też lubi się z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wlad napisał:

Z tego co mi sie przypomina to Cmax do liftu tez mial elektryczny reczny.

 

nie wszystkie, miałem tradycyjną wajchę ;)

inna kwestia że też się zacierał i trza było regenerować zaciski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qtik1 napisał:

Nieprawda o grandzie ;). Są serwisy, które i tu sobie poradzą, czego jestem osobistym przykładem. Za 150 PLN mam dorobione 2 nowe linki i od 2 lat spokój.

Co do gazu zgadzam się, ale ja mam 2.0T, a nie 1.6, ale ponoć on też lubi się z LPG.

 

Renówki wg mnie już są tak ogarnięte przez forumowiczów i zakłady specjalizujące się w tej marce, że elektronika nie jest już problemem a atut dobrze zabezpieczonej blachy jest niepodważalny.

Kumplowi w Octavi 2 wyszła rdza na progu a nigdy nie była walona.... auto 3 lata młodsze od mojej renówki na której nie ma grama rdzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Luke16 napisał:

Kupione właśnie Renault ale... kangoo z grudnia 2010. :phi:

Pewnie pójdzie do żyda wcześniej niż za 2 lata, bo nie zniesiesz dziwnych spojrzeń znajomych na "dostawczaka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rostex napisał:

Pewnie pójdzie do żyda wcześniej niż za 2 lata, bo nie zniesiesz dziwnych spojrzeń znajomych na "dostawczaka".

 

Naprawde obchodzi cie zdanie znaojomych na temat auta jakim jezdzisz? ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Naprawde obchodzi cie zdanie znaojomych na temat auta jakim jezdzisz? ;l

Jestem Polakiem więc oczywiście, że tak :hehe:

 

Miałem Combo więc wiem co prości ludzie sądzą o takich autach, zupełnie pomijając ich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne czerwone z 1.6 pod maską. A auto ma być i dla rodziny i do mojej weterynaryjnej pracy... Miała być Dacia Duster ale szkoda 30 tys zł wydawać na Dacie... Za 20 tys zł bym kupił Dustera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Niestety praktycznie po zakupie i zarejestrowaniu autka dostałem strzała w bok (nawet LPG nie zdążyłem zamontować)... auto wygięte w banan.... wziął ode mnie je mój znajomy i ma je niby zrobić... Ja kupiłem Scenica II 1.6 z 2008 roku... :P I mam pewien problem bo żona jak się przejechała powiedziała że ona go chce i tyle w temacie a ja mam sobie kupić inne auto do roboty nawet Vana i tak poszukiwania startują od nowa ...Np. takie coś?? https://www.olx.pl/oferta/fiat-fiorino-2008-1-4-benzyna-lpg-osobowy-CID5-IDjMwHd.html#da9fcdde64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.