Skocz do zawartości

Wykończenie mieszkania, stan deweloperski


k1s1el

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Przymierzam się powoli do wykańczania mieszkania (i pewnie siebie) :/ Więc będę co jakiś czas zadawał bzdurne pytania i liczył na Waszą pomoc i zrozumienie :D

Pierwszy temat dotyczy ścian. Deweloper kładzie jakieś tynki, nie chce robić gładzi i chyba raczej nawet nie będzie potrzeba więc postanowiłem od razu pomalować.

 

1. Ile razy gruntować?

2. Chcę położyć już konkretne kolory, ale czy jest sens najpierw malować na biało?

3. Malowaliście ściany przed kładzeniem podłóg (panele)?

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Zależnie jaki grunt kupisz. Zależnie jak ściana będzie wsysac ten grunt.

Ad 2. Ja bym pomalowal. Ale ja staromodny jestem.

Ad 3. Tak bo jest to bardziej praktycznie. Ale możesz równie dobrze zrobić to po panelach. Okleisz listwy taśma, zwiniesz dywany, nogi drabiny owiniesz szmatką co by nowej podłogi tak zrazu nie porysowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k1s1el napisał:

1. Ile razy gruntować?

Tyle ile trzeba ;) Dowiedz sie dokladniej jakie tynki developer kladzie i zobacz czym i jak producent tynkow zaleca gruntowac :)

 

1 godzinę temu, k1s1el napisał:

Chcę położyć już konkretne kolory, ale czy jest sens najpierw malować na biało?

Dobry grunt zalatwi sprawe ;)

 

1 godzinę temu, k1s1el napisał:

Malowaliście ściany przed kładzeniem podłóg (panele)?

Tak i nie. Pierwsze malowanie przed podlogami. Finalne juz po :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieszkanie w bloku, to nie spotkałem opcji żeby deweloper standardowo nie pomalował całości na biało (poza łazienką). U siebie nie malowałem w ogóle po deweloperze (poza miejscami gdzie było jakieś przesuwanie gniazdek itp.)- pasował mi biały a jakość była całkowicie akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U córki był sam tynk, który trzeba było delikatnie zaciągnąć, bo nie był idealny. Potem poszła biała farba gruntująca i na to kolory.

Ale przed tym wszystkim było też spioro przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie deweloper pomalowal wszędzie ściany na pomarańczowo (bardziej brzoskwiniowy) i ja akurat najpierw gruntowalem potem malowalem na bialo i dopiero kolor. Wszystkie te prace wykonałem przed panelami. Dzisiaj bym zrobił o tyle inaczej ze jedną warstwę koloru przed panelami a już na gotowo po. 

Jeśli chodzi o tynk to ładnie położony, gładko i równo ale strasznie miękki, masakra przy najbliższym remoncie przegladze czymś ścianę.Najlepiej coś pomiędzy g.szpachlowa a g.budowlanym jeśli chodzi o twardość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, k1s1el napisał:

Cześć!!

Przymierzam się powoli do wykańczania mieszkania (i pewnie siebie) :/ Więc będę co jakiś czas zadawał bzdurne pytania i liczył na Waszą pomoc i zrozumienie :D

Pierwszy temat dotyczy ścian. Deweloper kładzie jakieś tynki, nie chce robić gładzi i chyba raczej nawet nie będzie potrzeba więc postanowiłem od razu pomalować.

 

1. Ile razy gruntować?

2. Chcę położyć już konkretne kolory, ale czy jest sens najpierw malować na biało?

3. Malowaliście ściany przed kładzeniem podłóg (panele)?

 

pozdro!

 

Zazwyczaj wystarczy raz zagruntować, ale to zależy. Jeżeli chcesz intensywny kolor popytaj czy nie zabarwią Ci gruntu, jak tak zrobiłem, dużo łatwiej i szybciej ściana nabrałą koloru :).

Ja malowałem raz przed a drugi raz po :). Przy panelach i cięciu poza pomieszczeniem to imho bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎26 o 22:12, k1s1el napisał:

Cześć!!

Przymierzam się powoli do wykańczania mieszkania (i pewnie siebie) :/ Więc będę co jakiś czas zadawał bzdurne pytania i liczył na Waszą pomoc i zrozumienie :D

Pierwszy temat dotyczy ścian. Deweloper kładzie jakieś tynki, nie chce robić gładzi i chyba raczej nawet nie będzie potrzeba więc postanowiłem od razu pomalować.

 

1. Ile razy gruntować?

2. Chcę położyć już konkretne kolory, ale czy jest sens najpierw malować na biało?

3. Malowaliście ściany przed kładzeniem podłóg (panele)?

 

pozdro!

1. to zależy od gruntu - ja w jednym mieszkaniu gruntowałem najtańszym gruntem (25 PLN za 5 litrów) to machnąłem 2 razy, a w innym przy takim gęstym jak śmietana to raz.

2. po gruncie rób od razu kolor - ciemne kolory mogą wymagać 2-4 krotnego malowania.

3. tak jest najwygodniej, kup bańkę najtańszego gruntu i machnij nim podłogę wałkiem - nic nie kosztuje a nie będzie się tak kurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎26 o 22:12, k1s1el napisał:

Cześć!!

Przymierzam się powoli do wykańczania mieszkania (i pewnie siebie) :/ Więc będę co jakiś czas zadawał bzdurne pytania i liczył na Waszą pomoc i zrozumienie :D

Pierwszy temat dotyczy ścian. Deweloper kładzie jakieś tynki, nie chce robić gładzi i chyba raczej nawet nie będzie potrzeba więc postanowiłem od razu pomalować.

 

1. Ile razy gruntować?

2. Chcę położyć już konkretne kolory, ale czy jest sens najpierw malować na biało?

3. Malowaliście ściany przed kładzeniem podłóg (panele)?

 

pozdro!

1. U mnie było bez gruntu i też było ok

2. ja nie malowałem - od razu kolor

3. tak. choć można też położyć panele, pomalować i dopiero oblistwować (odpada oklejanie listew - tylko folia na panele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26 lutego 2017 o 22:12, k1s1el napisał:


 

1. Ile razy gruntować?

2. Chcę położyć już konkretne kolory, ale czy jest sens najpierw malować na biało?

3. Malowaliście ściany przed kładzeniem podłóg (panele)?


 

pozdro!

Najlepiej kup farbę w kolorze i przeczytaj na opakowaniu co radzi producent. Jeśli nie masz na to ochoty to kup białą farbę gruntującą np. polecaną już wielokrotnie na ak Śnieżka Grunt i pomaluj tym raz a na to dwa razy farbą w kolorze. Panele tu nie mają znaczenia jeśli chodzi o kolejność (chyba że chodzi o wybrudzenie). Gdybyś lakierował parkiety to ma to znaczenie  zeby nie malować ścian w tym samym czasie ale przy panelach nie 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Czołem!

Może jeszcze ktoś mi szybko odpowie  :)Powróciłem do tematu, jutro mam malować.

Kupiłem śnieżkę, ale jest to farba podkładowa O taka.

Pytanie czy będzie ona dobra na pierwsze malowanie tynków?

Dodatkowo w kilku miejscach musiałem pozaciągać tynkiem i oszlifować więc pewnie trochę kurzu jest.

 

Malować tą farbą podkładową czy lepiej wymienić na gruntującą? Czy to to samo? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem na etapie wykańczania mieszkania ze stanu deweloperskiego. Na ściany poszła farba gruntująca Śnieżka, potem zwykła biała-taki kolor zostaje.

Po tym położyłem panele, żeby nie trzeba było nic oklejać i osłaniać.

Teraz czekam na montaż drzwi wewnętrznych.

To wg. mnie najlepsza kolejność prac, aby zminimalizować oklejanie i czyszczenie z farby.

Wszystkie "brudne" prace były wykonane przed malowaniem-kafelki, przesuwanie gniazdek, poprawianie tynków, przesuwanie kaloryfera  itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.