Skocz do zawartości

(Co kupić) Z tego cyklu odcinek kolejny. Tipo?


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę zmienić auto i budżet był najpierw 35kpln...ale z możliwością podniesienia do 4 dyszek. Tyle że w tym budżecie mogę mieć 3-4 latka lub 5 latka albo dołożyć 5kpln i mieć nowe tipo sedan...

Pojechałem do salonu i nie głupie toto. wczoraj tym jeździłem i jest ok. - silnik 1.4 95KM dupy nie urywa ale nie jest zle.

czy warto nowy niewypierdziany czy jednak z tych najnowszych po 2012 roku uzywke. ..

 

życie to nie je bajka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BOGUS napisał:

 

Witam.

Chcę zmienić auto i budżet był najpierw 35kpln...ale z możliwością podniesienia do 4 dyszek. Tyle że w tym budżecie mogę mieć 3-4 latka lub 5 latka albo dołożyć 5kpln i mieć nowe tipo sedan...

Pojechałem do salonu i nie głupie toto. wczoraj tym jeździłem i jest ok. - silnik 1.4 95KM dupy nie urywa ale nie jest zle.

czy warto nowy niewypierdziany czy jednak z tych najnowszych po 2012 roku uzywke. ..

 

życie to nie je bajka

 

 

 

 

Wg mnie warto, bedziesz mial spokoj na 4-5 lat a utrata wartosci bedzie podobna jak w uzywce :ok:

Takei auta maja najwiekszy sens w podstawowych wersjach i jezeli akceptujesz skromne wyposazenie + osiagi to IMHO dobry pomysl.

Ceny uzywanych 3-5 latkow w klasie B czy C sa obecnie na takim poziomie, ze IMHO warto dolozyc i wziac nowe, kosztem silnika czy wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, angrius napisał:

nisko oceniasz trwalosc nowego auta:) a po 5 latach co wg Ciebie będzie się dziać?

 

Nic, ale to idealny moment na zmiane, zeby nie jezdzic 10 lat jednym autem i sprzedac za jeszcze w miare sensowne pieniadze :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nic, ale to idealny moment na zmiane, zeby nie jezdzic 10 lat jednym autem i sprzedac za jeszcze w miare sensowne pieniadze :ok:
 

auto ma być na min. 5 lat a później się zobaczy. niczego nie zakladam. Może go zestawie jako drugie może. za 7 lat dam synowi jako pierwsze auto a może nie będzie mnie stać i będę nim jeździć lat 15?

życie to nie je bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Nic, ale to idealny moment na zmiane, zeby nie jezdzic 10 lat jednym autem i sprzedac za jeszcze w miare sensowne pieniadze :ok:

 

 

Przecież takie auta praktycznie nie tanieją... A jak jeszcze da sie to zagazować, to cena nawet idzie do góry... ;)

 

Czy sprzedasz po pięciu czy dziesięciu latach, różnica będzie niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

 

Witam.

Chcę zmienić auto i budżet był najpierw 35kpln...ale z możliwością podniesienia do 4 dyszek. Tyle że w tym budżecie mogę mieć 3-4 latka lub 5 latka albo dołożyć 5kpln i mieć nowe tipo sedan...

Pojechałem do salonu i nie głupie toto. wczoraj tym jeździłem i jest ok. - silnik 1.4 95KM dupy nie urywa ale nie jest zle.

czy warto nowy niewypierdziany czy jednak z tych najnowszych po 2012 roku uzywke. ..

 

życie to nie je bajka

 

Bierz nowe. Za 5 kPLN ekstra dostajesz 5 lat auta. A co nowe to nowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:


do takiego właśnie wniosku doszlismy...tylko że nie miało być już fiata ani sedana...

życie to nie je bajka
 

 

To zerknij sobie na jakas klase B, Kia Rio czy Renault Clio :ok:

One obecnie maja wymiary jak kompakty 2 generacje wstecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BOGUS napisał:

Pojechałem do salonu i nie głupie toto. wczoraj tym jeździłem i jest ok. - silnik 1.4 95KM dupy nie urywa ale nie jest zle.

Do identycznego wnosku doszedł kuzyn i własnie kupuje Tipo - tyle że do pracy ma 90 km w jedna stronę wiec wybrał diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przeprowadzek mam kombi a jak się skończy to kupię inny "gospodarczy" samochód :oki:

niestety daleko mi do standardów ak i takie budżetowe auto musi być podstawowym autem w domu - na wakacje też. najwyżej fred mnie na a1 wyprzedzi terano ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BOGUS napisał:


do takiego właśnie wniosku doszlismy...tylko że nie miało być już fiata ani sedana...

życie to nie je bajka
 

 

To dołóż 10kzł i kup hatchbacka. Widziałem go tylko w reklamach, ale jeśli za 49,900 dostaje się już sensownie wyposażony bolid, to robi to na mnie pozytywne wrażenie. Tym bardziej, że auto jest, coby nie mówić, po prostu ładne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem go na żywo. w sumie musiałbym dołożyć znacznie mniej jakieś 5kpln tylko że okazalo się że mojej żonie się średnio podoba mimo że nie lubi sedanów. najbardziej wolala by kombi ale tu już trzeba dolożyć jakieś 10 kpln a tyle to żadne tipo dla mnie nie jest warte. a ja osobiście lubię sedany.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz dobra uzywke to bierz. Ostatnio tu wrzuciłem Mondeo kumpla 3 lata i 30kkm przebiegu za 44 klocki . Fajna fura jak nowa za niezła kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał:

Jak trafisz dobra uzywke to bierz. Ostatnio tu wrzuciłem Mondeo kumpla 3 lata i 30kkm przebiegu za 44 klocki . Fajna fura jak nowa za niezła kasę.

Co tak tanio? Wg jednej z dyskusji sprzed paru dni powinien kosztować z 10kzł więcej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BOGUS napisał:

widzialem go na żywo. w sumie musiałbym dołożyć znacznie mniej jakieś 5kpln tylko że okazalo się że mojej żonie się średnio podoba mimo że nie lubi sedanów. najbardziej wolala by kombi ale tu już trzeba dolożyć jakieś 10 kpln a tyle to żadne tipo dla mnie nie jest warte. a ja osobiście lubię sedany.  

 

To jak już dokładasz i dokładasz to może Astrę K HB: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-5d-wersja-essentia-1-0-turbo-105km-odbierz-na-ferie-ID6yCI79.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartekm napisał:

Co tak tanio? Wg jednej z dyskusji sprzed paru dni powinien kosztować z 10kzł więcej :hmm:

 

Bo tak naprawde mial 4 lata I byl bez silnika ;)

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/437210-s-mondeo-mk4-30-tys-km/#comment-6370623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Tak się zastanawiałem kto kupuję Mondeło do miasta - na co wskazuje przebieg ;] ale z tym silnikiem to się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BOGUS napisał:

Chcę zmienić auto i budżet był najpierw 35kpln...ale z możliwością podniesienia do 4 dyszek. Tyle że w tym budżecie mogę mieć 3-4 latka lub 5 latka albo dołożyć 5kpln i mieć nowe tipo sedan...

Pojechałem do salonu i nie głupie toto. wczoraj tym jeździłem i jest ok. - silnik 1.4 95KM dupy nie urywa ale nie jest zle.

czy warto nowy niewypierdziany czy jednak z tych najnowszych po 2012 roku uzywke. ..

 

Sam tak czasami dumam, tylko wolałbym z gazem a wtedy pewnie z 5 tys więcej. Z tym, że ja wrzuciłbym sobie w leasing, po co mam kilka stów do US płacić co mies, a tak miałbym na część raty. Tylko ja mam wadę w postaci szybkiego nudzenia się aut i nie wiem czy tyle czasu bym wytrzymał bo mi rok z jednym autem, nawet fajnym ciężko wytrzymać, choć zawsze na początku tak sobie tłumaczę. Klima (nawet manualna), el szyby i lusterka-tyle z przybytków mi wystarcza. Muszę pojeździć nim w końcu i zobaczyć jak to jeździ bo wnętrze i zewnątrz nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na ulicy myślę nieglupie... Poszedlem do salonu z nastawieniem że szybciej wyjadę niż wszedłem ale okazało się ze nie... Pojechałem na jazdę z myślą że jak przejade się z tym dychawicznym silnikiem to podziękuję i spadam. Jadę więc wojewodzka dalej a4 zjazd na ekspresowke dalej przez miasto dziury osiedla domkow i...kurde jako dupowoz wkoło komina wystarczy...żona na tylnej kanapie jeszcze bardziej sceptycznie nastawiona też zaskoczona.
tyle że ja porownywalem do aut tej samej klasy a nie jak część ak do audi a6 czy superba chociażby. ..

życie to nie je bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kenickie napisał:

 

To dołóż 10kzł i kup hatchbacka. Widziałem go tylko w reklamach, ale jeśli za 49,900 dostaje się już sensownie wyposażony bolid, to robi to na mnie pozytywne wrażenie.

 

Jak miałbym dołożyć 10k zł i wylądować w okolicach 55k zł docelowo to już kupiłbym coś z puli:

Golf 7 1.2tsi Start

C4 1.2 110km

Pulsar 1.2

Astra K

 

Tipo ma sens tylko w podstawce moim zdaniem za 45-46k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartekm napisał:

Tak się zastanawiałem kto kupuję Mondeło do miasta - na co wskazuje przebieg ;] ale z tym silnikiem to się nie dziwię.

 

gość kupuje nowe bo po prostu lubi i go to jara (taki prestiż to dla niego), po mieście dużo nie jeździł, raczej z raz w miesiącu traska warszawa włocławek

sprzedawał pilnie bo miał już zamówione nowe mondeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, iwik napisał:

Jak miałbym dołożyć 10k zł i wylądować w okolicach 55k zł docelowo to już kupiłbym coś z puli:

Golf 7 1.2tsi Start

C4 1.2 110km

Pulsar 1.2

Astra K

 

Tipo ma sens tylko w podstawce moim zdaniem za 45-46k zł.

 

No i wtedy kupujesz pełnoprawnego kompakta a nie coś pomiędzy B i C. Raz Tipo jest następcą Linei (B), raz Bravo (C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

 

 

 Raz Tipo jest następcą Linei (B), raz Bravo (C).

 

Na jakiej podstawie twierdzisz ze jest następcą Linei pomijając tą sama bryłę nadwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 10:59, BOGUS napisał:

czy warto nowy niewypierdziany czy jednak z tych najnowszych po 2012 roku uzywke. ..

 

Nówkę zawsze warto...bo radości z nowego auta nie da się wycenić, ale ja powiem tak. Jeśli używka miałaby być tej samej klasy co Tipo, a tylko "fantastyczniejszego" producenta to zdecydowanie Tipo, ale w tym budżecie można mieć auto zupełnie innej klasy, bardziej wszechstronne, większe, ambitniejsze...i wtedy używka ma sens.

Oczywiście warto też zrobić porównanie z kalkulatorem w ręku...

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bielaPL napisał:

 

Na jakiej podstawie twierdzisz ze jest następcą Linei pomijając tą sama bryłę nadwozia?

 

Na podstawie przekazów fiata, że jest to następca modelu Linea. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówkę zawsze warto...bo radości z nowego auta nie da się wycenić, ale ja powiem tak. Jeśli używka miałaby być tej samej klasy co Tipo, a tylko "fantastyczniejszego" producenta to zdecydowanie Tipo, ale w tym budżecie można mieć auto zupełnie innej klasy, bardziej wszechstronne, większe, ambitniejsze...i wtedy używka ma sens.
Oczywiście warto też zrobić porównanie z kalkulatorem w ręku...
 
Powodzenia.

tylko że przemyślałem temat i co oznacza cos ambitniejszego? wszechstronnego? dla mnie używany samochód nie ma wartości większej niż 40 koła. tak mam. gul sąsiada mam głęboko. na prestiż marki premium mnie nie stać. auto ma generować jak najmniejsze koszty. auto nie zarabia ani nie stanowi kosztu ksiegowo bo jestem osobą fizyczna.

życie to nie je bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Na podstawie przekazów fiata, że jest to następca modelu Linea. 

to teraz cenowo by się zgadzało, 43 klocka za B+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

to teraz cenowo by się zgadzało, 43 klocka za B+

Nowego Tipo ciężko zakwalifikować nawet do klasy B+ i to w dzisiejszych czasach gdzie klasa B jest nadmuchana do wielkości poprzednich generacji kompaktów. To jest duży samochód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

 

ciekawe co te dwa lata te auta robiły

 

pisze: Rocznik 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

Jak miałbym dołożyć 10k zł i wylądować w okolicach 55k zł docelowo to już kupiłbym coś z puli:

Tipo ma sens tylko w podstawce moim zdaniem za 45-46k zł.

 

Źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli dołożenie 10kzł zamiast 5, do wyjściowej kwoty 40k. W tym momencie lądujemy na 50k, więc do 55 kolejnej piątki brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bielaPL napisał:

 

gość kupuje nowe bo po prostu lubi i go to jara (taki prestiż to dla niego), po mieście dużo nie jeździł, raczej z raz w miesiącu traska warszawa włocławek

sprzedawał pilnie bo miał już zamówione nowe mondeo

Wg przebiegu to w ogóle nie jeździł, bo na trasie 10tkm to ja w 3. miesiące zrobiłem. Kolejne 5. zrobiłem w 3. miesiące po mieście :)

 

A samochód to tylko środek transportu, a nie narzędzie pracy.  Z resztą już klasa C jest w mieście upierdliwa, choć to niby jeszcze klasa aut miejskich.

 

Ale żeby nie było, nie moja kasa, nie moja sprawa, kto czym jeździ :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BOGUS napisał:

decyzja podjęta. ..bedzie tipo sedan. Dziękuję.

życie to nie je bajka
 

Powiem tak rozsądna decyzja , Ja końcem ubiegłego roku stałem przed podobnym dylematem, myślałem że mając 40 tysi kupie coś dobrego, rozpocząłem poszukiwania nie wiem może byłem za bardzo wybredny ale nie znalazłem auta bez jakieś wady ,bo jeśli blacharsko było w miarę ok to przebiegi kosmiczne(oczywiście na blacie polska norma:hehe:). Wtedy zobaczyłem Tipo ,przekalkulowałem dołożyłem jeszcze troszkę i od lutego śmigam białym Tipo sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tarjack napisał:

Powiem tak rozsądna decyzja ,. Wtedy zobaczyłem Tipo ,przekalkulowałem dołożyłem jeszcze troszkę i od lutego śmigam białym Tipo sedan.

Jak wychodzi spalanie trasa ws miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TADA napisał:

Jak wychodzi spalanie trasa ws miasto.

 Zależy gdzie kto jeździ , u mnie jeżdżąc 50% w mieście i 50% poza wychodzi koło 7l,a tu maż poglądową stronkę z spalania

A jeśli chcesz poczytać o Tipo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 17:51, delco napisał:

Do identycznego wnosku doszedł kuzyn i własnie kupuje Tipo - tyle że do pracy ma 90 km w jedna stronę wiec wybrał diesla

 

Lepiej zrobiłby biorąc 1.4 16V i montując LPG. I mówię to na podstawie wielu różnych doświadczeń, a nie rozważań teoretycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mazi napisał:

 

Lepiej zrobiłby biorąc 1.4 16V i montując LPG. I mówię to na podstawie wielu różnych doświadczeń, a nie rozważań teoretycznych.

Masz na mysli tylko koszty? czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tarjack napisał:

 Zależy gdzie kto jeździ , u mnie jeżdżąc 50% w mieście i 50% poza wychodzi koło 7l,a tu maż poglądową stronkę z spalania

A jeśli chcesz poczytać o Tipo

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Ok, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mazi napisał:

 

Koszty, upierdliwości diesela, wyższą cenę zakupu, smród przy tankowniu, ciulowatą charakterystykę, całokształt.

Nie zaczynaj wojny, bo smrodu przy tankowaniu LPG to niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.