Skocz do zawartości

lato 205/55/16 - klasyka :)


futrzak

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.03.2017 o 21:12, SebeKK napisał:

Przylacze sie do pytania ;) szukam teraz opon w tym rozmiarze do paska b6 i hyundaya i30. Ci he zeby byly i trwale ;)

Dunlop bluresponse, nie wiem jeszcze jak z trwałością.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 20:21, futrzak napisał:

Zastanawiam się nad wyborem z:

Może dodaj do zestawienia Fulda Ecocontrol HP. Podobna klasa cenowa. Cicha, dobrze trzyma na suchym i mokrym, niskie zużycie bieżnika. Kupiłem w zeszłym roku w kwietniu, do listopada zrobiłem 15 kkm - po oponie tego nie widać. Kupiłem na podstawie własnych doświadczeń z Fuldą Ecocontrol w innym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smigiel napisał:

Może dodaj do zestawienia Fulda Ecocontrol HP. Podobna klasa cenowa. Cicha, dobrze trzyma na suchym i mokrym, niskie zużycie bieżnika. Kupiłem w zeszłym roku w kwietniu, do listopada zrobiłem 15 kkm - po oponie tego nie widać. Kupiłem na podstawie własnych doświadczeń z Fuldą Ecocontrol w innym aucie.

 

Jakoś tej marce nie ufam i nie sądzę, by były lepsze od Dębicy. 

21 godzin temu, MichalFSO napisał:

A z podanych w pierwszym poście to myślę, że Dębicę będą najlepsze.

 

Jakieś konkrety? Tych opon Vredesteina jeszcze nie użytkowałem, Presto tak, z Apollo to ALNAC 4G ALL SEASON mam na jednym z samochodów i nie narzekam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, futrzak napisał:

Jakoś tej marce nie ufam i nie sądzę, by były lepsze od Dębicy. 

Biorąc pod uwagę różne niemieckie testy ADAC/Autobild to Fulda Ecocontrol HP jest w czołówce a Dębica Presto w środku lub na końcu stawki. Na Dębicy Presto nie jeździłem ale biorąc pod uwagę to, że kosztuje podobnie do Fuldy to Dębicy osobiście bym nie kupił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Smigiel napisał:

Biorąc pod uwagę różne niemieckie testy ADAC/Autobild to Fulda Ecocontrol HP jest w czołówce a Dębica Presto w środku lub na końcu stawki. Na Dębicy Presto nie jeździłem ale biorąc pod uwagę to, że kosztuje podobnie do Fuldy to Dębicy osobiście bym nie kupił ...

 

Tym testom nie wierzę (to wynika z faktów)  i wcale się nie dziwię, że niemiecka marka jest w czołówce. Jedno i drugie to obecnie Goodyear. Tych konkretnych Fuld (ale moja niechęć do marki nie wzięła się z sufitu) nie znam, ale znam Presto (jak i różne wtopy Dębicy). 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 21:12, SebeKK napisał:

Przylacze sie do pytania ;) szukam teraz opon w tym rozmiarze do paska b6 i hyundaya i30. Ci he zeby byly i trwale ;)

 

Pasek b6 to raczej 215/55/16 a nie 205 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎04‎.‎03‎.‎2017 o 20:05, ZUBERTO napisał:

Dunlop bluresponse, nie wiem jeszcze jak z trwałością.

Miałem w poprzednim samochodzie ,bardzo cicha a do tego pewna i trwała (po dwóch sezonach zużycie ciężko było zauważyć ) , w nowym samochodzie mam Michelin energy saver ,niestety totalny przeciętniak i do tego głośna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po długich poszukiwaniach i porównaniach, zakupiłem dwa komplety opon dla mnie i dla ojca. Głównymi faworytami w końcowej rywalizacji zostali Dębica PRESTO HP oraz TOYO PROXES SP2. Wybór padł na TOYO.  Po montażu i zrobiwszy dopiero kilkadziesiąt kilometrów musze stwierdzić, iż wybór był trafny, nieziemsko opony kleją na mokrym jak i na suchym asfalcie i fenomenalnie zachowują się w zakrętach. Zobaczymy jak się będą spisywały po większym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apollo będą najtańsze z podanych + ubezpieczenie opon w cenie (od przebicia, uwalenia na dziurze, etc.)

Dębica powinny być jak najbardziej ok ale ze 150zł droższe na komplecie (bardzo ciche wg. etykiety opony i dobrej jakości)

Dodałbym do stawki jeszcze Uniroyal - nieznacznie droższe od dębicy, lepsze na mokrym ale trochę głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał:

Apollo będą najtańsze z podanych + ubezpieczenie opon w cenie (od przebicia, uwalenia na dziurze, etc.)

Dębica powinny być jak najbardziej ok ale ze 150zł droższe na komplecie (bardzo ciche wg. etykiety opony i dobrej jakości)

Dodałbym do stawki jeszcze Uniroyal - nieznacznie droższe od dębicy, lepsze na mokrym ale trochę głośniejsze.

 

Mi właśnie Uniroyale odradzali z powodu, możliwości ząbkowania opony. I im więcej czytałem ludzie potwierdzali tę opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 20:21, futrzak napisał:

Tak, wiem, banalne pytanie, ale może ktoś coś?  :hehe: 

Zastanawiam się nad wyborem z:

1. Dębica Presto  HP

2. Apollo Alnac 4G

3. Apollo Aspire 4G

4. Vredestein Ultrac Cento

Za, przeciw? 

Micheli primacy hp ...mam na przedzie,genialne trzymanie przy 130k/h nawet ciut lepsze niż dunlop bluresponse mam na tyle,który jest miękka oponą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 16:58, iwik napisał:

Apollo będą najtańsze z podanych + ubezpieczenie opon w cenie (od przebicia, uwalenia na dziurze, etc.)

Dębica powinny być jak najbardziej ok ale ze 150zł droższe na komplecie (bardzo ciche wg. etykiety opony i dobrej jakości)

Dodałbym do stawki jeszcze Uniroyal - nieznacznie droższe od dębicy, lepsze na mokrym ale trochę głośniejsze.

 

Zwróć uwagę, że te które wymieniłem są ciche (szczególnie Dębica/Vredestein), a Uniroyal (RainSport 3 jak mniemam) nie są trochę głośniejsze, a dużo głośniejsze, dodatkowo dość szybko "znikają" (choć to mi akurat nie przeszkadza). Owszem, na mokrym są trochę lepsze, ale to moim zdaniem nie rekompensuje ich wad. @SebeKK pisał, że mają potencjalnie skłonności do ząbkowania - nie potwierdziłem, za to jedna złapała bąbla pod koniec przebiegu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, bo rozmiar ten sam.

Myślę raczej o premium. Wytypowałem trzy opony:

 

Dunlop SP Sport Blueresponse 

Pirelli P7 Cinturato

Goodyear Efficientgrip Performance

 

Etykieta UE wskazuje na Dunlop lub Goodyear. A doświadczenia użytkowników ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 20:56, Ulik napisał:

Podłącze się do tematu, bo rozmiar ten sam.

Myślę raczej o premium. Wytypowałem trzy opony:

 

Dunlop SP Sport Blueresponse 

Pirelli P7 Cinturato

Goodyear Efficientgrip Performance

 

Etykieta UE wskazuje na Dunlop lub Goodyear. A doświadczenia użytkowników ?

 

Bierz dunlop dobra na mokre ,komfortowa..posiadam jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

podłączam się pod temat również, ale z oponami Fireston.....

- roadhawk

- firehawk

- TZ 300 (miałem kiedyś tz 300a w rozmiarze 195/50/15 i były całkiem niezłe)

Edytowane przez fenix8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Dnia 27.03.2017 o 21:22, SebeKK napisał:

No i po długich poszukiwaniach i porównaniach, zakupiłem dwa komplety opon dla mnie i dla ojca. Głównymi faworytami w końcowej rywalizacji zostali Dębica PRESTO HP oraz TOYO PROXES SP2. Wybór padł na TOYO.  Po montażu i zrobiwszy dopiero kilkadziesiąt kilometrów musze stwierdzić, iż wybór był trafny, nieziemsko opony kleją na mokrym jak i na suchym asfalcie i fenomenalnie zachowują się w zakrętach. Zobaczymy jak się będą spisywały po większym przebiegu.

Zamówiłem i ja. Miałem zimówki 10 lat i byłem zadowolony z Toyo także zobaczymy jak letnie. Twój opis jeszcze mnie upewnił w zakupie :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3/29/2017 o 18:01, SebeKK napisał:

 

Mi właśnie Uniroyale odradzali z powodu, możliwości ząbkowania opony. I im więcej czytałem ludzie potwierdzali tę opinię.

 

I dobrze zrobiłeś. Ja poprzednio miałem Uniroyale (co prawda 2 a nie 3) i w 3-cim sezonie użytkowania stały się bardzo głośne, ząbkowały się i nierówno ścierały (dla porównania 2 sezony starsze opony zimowe ścierały się równomiernie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Chodziło mi o to czy w dotyku sa miękkie, jak jakis czas temu przesiadałem się z Pirelli na Uniroyal to guma w Uniroyalu mięciutka, opona podatna "na dotyk" a Pirelli sztywniejsza i guma jakby twardsza.

Stad też moje pytanie o namacalne dowody miękkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 5.06.2018 o 11:03, kanu napisał:

Chodziło mi o to czy w dotyku sa miękkie, jak jakis czas temu przesiadałem się z Pirelli na Uniroyal to guma w Uniroyalu mięciutka, opona podatna "na dotyk" a Pirelli sztywniejsza i guma jakby twardsza.

Stad też moje pytanie o namacalne dowody miękkości :)

Jeżdzi sie fajnie komfortowo.michelin primacy ,sztywniejsza ale mniej komfortowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy później...

Mam takie pytanie jeszcze. Z autem dostałem dwa komplety opon, oba Goodride. Dwa lata na nich jeżdżę i są w sumie ok. Tylko że letnie już stare z 2013 roku i myślę o wymianie. 

Co powiecie o Goodride z107 których komplet kosztuje niecałe 600zl???

Warto ? Czy jednak dać te 900-1000 i coś lepszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@todamian goodride to.najtanszy budżet jaki znalazłem.kiedys do stilo

. Zniechecilem się głośnością i problemami z wyważeniem. (215/45/17) cena w 2018 roku na 650, kupiłem Dębice uhp w cenie 750. Odrazy dodam że opony są dla mnie ok. Nie szaleje już autem. Jestem ekodziadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze doradzi.

Potrzebuję 205/65r16

W okolicach 850 zł mam do wyboru Nokian, Fulda, kleeber i uniroyal 5 ( z tym że tu można dostać zwrot 100zl). 

Tu skłaniam się do uniroyal bo za 800 będzie z założeniem.

Czy jednak dać ten 1000 i kupić Goodyear lub Dunlopa?

Aha jeżdżę głównie do pracy i na wieś lokalnymi drogami po 15 km w jedną stronę. 

Coś ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.